Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Çevre Dedektifleri Bugün İşbaşında

admin | 16 Kasım 2011 | Güncel A- A+

Çevre Dedektifleri eğitimleri devam ediyor. Çevrenin önemli bir parçası olan denizlerimizin kirlenmesini önlemek maksadıyla, çocuklarımızın eğitim yolu ile bilinçlendirilmesine yönelik hazırlanan “Sınırsız Mavi” eğitim projesi (Denizler Yaşamalı Projesi), 1 Eylül 2005 tarihinde Deniz Temiz Derneği/TURMEPA ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile kabul edilmiştir.

Bu projeyi destekleyeceğine inandığımız bir diğer program Çevre Dedektifleri ise, çocuklara deniz sevgisi aşılamak ve denizle olan aşinalıklarını arttırmayı hedeflemektedir. Bu programda Çalıca İlköğretim Okulundan 8 öğrenciye 18.Ekim.2011, 17.01.2012 tarihleri arasında 14:30 – 16:30 saatleri arasında okullarında eğitim verilmektedir. Çevre Dedektifleri 4 saatlik eğitimi tamamladı.

Bugün Çevre Dedektifleri rozet ve yaka kartlarını alarak eğitimlere başlayacaklardır. Yarıyıl tatilinden sonra Çalıca İlköğretim Okulundan eğitim alan 8 öğrenci, öncelikle kendi okullarında aldıkları eğitimleri arkadaşlarına sunacaklardır. Çalıca İlköğretim Okulu öğrencilerinden sonra diğer okullara eğitimleri kendi yaş gruplarına sunmaya devam edecekler. Katılım listeleri, eğitim fotoğrafları, Öğrenci ve Öğretmenlerin konu ile ilgili düşüncelerini içeren yazılarla geri bildirimde bulunacaklar.

314 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8227
EURO 9,3720
BIST 10,4471
ALTIN 449,23

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle