Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Cazibe Merkezine Görkemli Açılış

admin | 18 Ağustos 2011 | Güncel A- A+

Tartışmaların odağı olan Dispanser Sokak olarak bilinen bölge, kimileri tarafından destek gördü, kimileri tarafından ise eleştirildi. Yoğun çalışma temposunun ardından ortaya çıkan manzara eleştirilere verilecek en iyi cevap oldu. Saatcı ve ekibi öyle bir merkez yaptı ki, “eleştiriler”  yerini  “övgülere” bıraktı. Sokakların tıklım tıklım dolarak yapıldığı açılışta, Başkan Saatcı, her zamanki gibi “FETHİYE HALKININ” desteğini aldı. Başkan, Butikşehir hayalinin ilkini gerçekleştirmiş oldu.

Aydem, Telekom ve Belediye işbirliğinde yapılan çalışmaların ardından “Butik Şehir” uygulamasının ilk adımı, vatandaşların yoğun katılımı ile açıldı.

    Günü anlatan konuşmayı yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Ramazanınızı cani gönülden tebrik eder, ağız tadıyla bayrama kavuşmamızı Allah-ü Teâlâ’dan niyaz ederim. Her kesimin büyük fedakârlıklar yaparak bu noktaya getirdiği Butik Şehir uygulamamızın ilki olan bu çalışmayı bugün hep beraber sonlandırmış olmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Şimdi adını doğru koyalım. Benim ve çalışma arkadaşlarımın bu bölgede 1 m2 yeri yok. Biz burada ne yaptıysak sizler için yapıyoruz. Doğrudur, 8-10 ay zarar ettiniz. Evlerinize iş yerlerinize girerken zorluk çektiniz. Ancak sıkıntı çekmeden sefa sürülmüyor. Yağmur yağdığı zaman Fethiye’nin günah keçisi olan bu bölge inanıyorum ki bu değişim ve gelişimle cazibe merkezine dönüşecek. Bir şehrin yaşam kalitesi, yaya alanlarının çokluğuyla doğru orantılıdır. Burada yaptıklarımız başlangıçtı. Yaptığımız bu çalışma ile yakaladığımız farklılık, sadece yollarla sınırlı kalmayacak, binalara, dükkanlara, burada yaşayan, burayı gelip gören vatandaşlarımıza da yansıyacak. İddia ediyorum ki bu gölge İzmir’in Alsancağı’nın Kıbrıs Caddesi, İstanbul’un Nişantaşı’sı olmaya namzet bir yer. Kimse bana Fethiye’de bu kadar işyeri varken buraya kim gelecek demesin. Kendi kabuğundan dışarı çıkamayanlar, Fethiye’nin nasıl bir güç olduğunu bilemezler. İzmir, Denizli, Antalya üçgeni ortasında Fethiye bir çekim merkezidir. Bizim ticari coğrafyamız Fethiye ile sınırlı değildir. Balık yemeye, kahvaltı yapmaya, alışverişe bu coğrafyadan binlerce kişi gelmektedir. Fethiye’nin nereden nereye geldiğini görmek için Muğla’dan, Bodrum’dan, Marmaris’ten, Datça’dan, Milas’tan Fethiye’ye bakmak yeterlidir. Görmek istemeyenler zaten görmüyor. Görmediği yetmiyor birde bana ve arkadaşlarıma küfür ediyor. Bu işin Ramazanı, bayramı yok. Bizim değerlerimize arkamızdan küfredenlere buradan herkesin içinde ve yüzlerine baka baka aynı şekilde sözlerini iade ediyorum. Bugün bizim ulaştığımız yerlerin hayalini dahi kuramayanlara söyleyecek bir sözümüz yok. Zamanın bizi haklı çıkardığı her yaptığımız çalışma sonrası kanıtlanmaktadır.  Velhasıl değişim kervanımız Allah’ın izni ile daha uzun yıllar yürümeye devam edecektir” dedi.

“BİZE GÜLENLER 10 YIL SONRA HAKKIMIZI TESLİM EDİYORLAR”

     Her zaman bu sıkıntıyla karşılaştıklarını belirten Başkan Saatcı, “Biz bu sıkıntıları görev süremiz boyunca çok yaşadık. Belediye binası yapılırken, Ece saray yapılırken, Belediye İşhanı satılırken, Balık Pazar’ımız düzenlenirken, önce tepki sonra teşekkür aldık. Pazaryerimiz için 2000 yılında burası Fethiye’nin Kum Kapısı olacak dediğimizde, bize gülenler 10 yıl gecikmeli de olsa hakkımızı teslim ediyorlar. İddia ediyorum ki bu değişime bu bölgedeki mekan sahipleri ve esnaflarımız ayak uydurursa, dış cepheler yenilenir, pergoleler düzeltilirse, bu bölge markaların geldiği, 24 saat ışıl ışıl olan mekan sahiplerinin zengin olduğu bir yere dönüşecektir. Yoksa Pizza Kulesi gibi binalarla hedeflerimize ulaşamayız. Yaşları 7-18 arası 15 bin hazır müşteri burayı keşfetmeyi beklemektedir. 8-10 aylık süre içersinde zarar eden işletme sahiplerimiz şimdiden sonra hep kazanacaktır” dedi.

“3 BÜYÜK PROJEYLE DAHA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE…”

    Ülke gündemini de değerlendiren Saatcı, aynı zamanda 3 büyük projenin daha başladığının altını çizdi. Saatcı, “İlçemizde güzel işler olurken, ülkemizde ve dünyada terör, savaşlar, açlıkla mücadele başını almış gidiyor. Teskereye 1 gün kala şehit olanların yeri olan Diyarbakır’a Şırnak’a Hakkari’ye hatta Osmaniye’ye buradan sadece taziyelerimizi gönderiyoruz. Ankara’ya bir önerimiz var. 30 yıldır bitmeyen bu bela gidene kadar Ankara’yı bu bölgeye taşıyın. Türkiye’yi bu bölgeden yönetin. Hepimiz Ankara yerine Diyarbakır’a, Hakkâri’ye, Şırnak’a gidelim. Tabi ki Somali’ye de gideceğiz, Sibirya’ya da ancak önce içerdeki ateşi söndürmek gerekiyor. Yoksa hasta adam gitti gidiyor denen dönemde Ümit Burnuna Endonezya’ya, Japonya’ya Müslüman misyonerler gönderen bir imparatorluğun varisleri olarak tabi ki coğrafyamıza ilgisiz kalamayız. Ancak, önce içerdeki ateşi söndürmemiz gerekiyor. Bu bölgede Aydem ve Telekom ile koordineli bir şekilde çalışmalar gerçekleşti. Bize bu güzelliği yaşatan bütün arkadaşlarıma, kurum ve daire müdürlerime, müteahhit firmalara ve taşeronlara, bütün çalışma arkadaşlarımıza, meclis üyelerime, çalışmalarımızda bize destek veren değerli esnaflarımıza ve mülk sahiplerine teşekkürü borç biliyor, 3. Etap Sahip Düzenlemesi, Fen Lisesi ve AVM açılışlarında buluşmak üzere hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

    Başkan Saatcı’nın konuşmasının ardından Feski ve Fen İşleri Müdürü Mete Karacadağ, Urantaş Firma Sahibi Halil Uran ve Yüklenici Firma Sorumlusu Muhittin Tosun’a teşekkür plaketleri verildi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya, bölgedeki esnaflar tarafından “teşekkür” plaketleri ve hediyeleri verildi. Fethiye Belediyesi Bandosu eşliğinde Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, eşi Nesrin Saatcı ve katılımcılar cazibe merkezini tümüyle gezdiler. Saatcı, gezi esnasında esnaflar Saatcı’yı çiçeklerle karşıladılar.. Birçok protokol mensubunun da katıldığı açılış Semazen gösterileri ve Grup Taka konseriyle devam etti.

259 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0056
EURO 9,5366
BIST 10,6974
ALTIN 464,90

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle