Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Çatalarık’dan Tokiye Hayır

admin | 22 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çatalarık bölgesine yapılması amaçlanan Toki Kentsel Dönüşüm Projesi için bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya yaptığı konuşmayla damgasını vuran isim Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı oldu. Saatcı, evlerinin yıkılacağı düşüncesiyle büyük bir öfkeyle toplantıyı bekleyen Çatalarık sakinlerine, “İrade ne derse o olur. Bana göre Çatalarık’ta Kentsel Dönüşüm projesi burada bitmiştir” dedi.  Toplantı sonrası Çatalarık Sosyal Tesisinde, Başkan Saatcı’ya sevgi seli vardı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından(TOKİ) Çatalarık bölgesine yapılması planlanan ve bu konuyla ilgili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın, Çatalarık sakinlerine anlatılarak “bölge halkının iradesiyle” çıkacak sonuca göre başlanacak olan projeyle ilgili toplantı yapıldı.  Fethiye Belediyesi Çatalarık Sosyal Tesisinde yapılan toplantıya, Çatalarık sakinleri tarafından katılım yoğun oldu. Başkan Saatcı, evlerinin yıkılarak TOKİ’nin geleceği duyumlarıyla büyük bir öfke ile toplantıyı bekleyen vatandaşların içlerine su serpercesine bir konuşma yaptı. TOKİ yetkilileri, AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa ve beraberinde AKP ilçe Başkanı Mustafa Ali Türkan’ında toplantıya katılan isimler arasındaydı.

SAATCI, “HALKIN İRADESİ KARAR VERİR”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı yaptığı konuşmada, “Şimdi bakın. Burada sizlere rağmen hiç kimse bir şey yapıyor değil… Yani argo konuşmak gerekirse, “sizin başınızı tutuyor değil…” böyle bir şey yok. Böyle bir şeyin olması söz konusu bile olmaz. İşin nasıl bu noktaya geldiğini size 3 – 4 cümle ile anlatacağım. Saten irade meydanda… İradeyi oylayacak falan değiliz. Türkiye Cumhuriyetini yöneten Resmi irade, Fethiye’deki Romen arkadaşlarımızla ilgili bir yer arayışıyla ilgili TOKİ yetkilisi arkadaşlar geldiler ve Fethiye Belediyesinden bu anlamda belediye hizmet alanı, resmi kurum alanı yada 2B arazileriyle ilgili bir yer var mı diye haritayı açtı. Bu bölge içerisinde bir adanın Romen konutları şeklinde değerlendirebilineceği konusunda TOKİ yetkililerince bir düşünce hâsıl oldu. Bunu yerinde de görelim dediler. Arkadaşlar geldiler. Çatalarık Mahallesini dolaştılar. Dediler ki, Çatalarık Bölgesi bizim Türkiye genelinde yapmış olduğumuz Kentsel Dönüşüm Projemize çok uygun bir yerdir. Şayet Mahalle halkı bu konuda irade beyan ederse bizim burada kentsel proje yapmamız konusunda fikrimiz oluştu. Ben sizden farklı bir şey düşünmüyorum. Sizden ayrı bir şey yapmadım da şimdiye kadar. Yapılmasına da müsaade etmeyiz. Birbirimizi kırmaya gerek yok. TOKİ’den gelen arkadaşımıza da tepki falan göstermeye gerek yok. O bizim misafirimiz, misafir bizim baş tacımızdır. Başköşeye oturtulur. İkram, izzet yapılır. Gönderilir. Sonuç ne olursa olsun. Birbirimizi kırmaya dökmeye gerek yok” dedi.

“BURADA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ BİTMİŞTİR”

Başkan Saatcı konuşmasına şöyle devam etti. “Biz TOKİ yetkililerine dedik ki, “Arkadaşlar biz Çatalarık halkını toplayalım. Ne yapacağınızı gelin onlara anlatın. Onlar bu konuda ikna olursa, onların kararı bizim kararımızdır. Ama onlar bu işe hayır diyorlarsa, bizim onlara rağmen Çatalarık’ta kentsel dönüşüm uygulayacağız dememize gerek yok. Saten ben her ne kadar burada A, B partisi ayrımı yapmadan, kelimelerime dikkat ederek kimseyi rencide etmek istemiyorum. Ne 3 yıldır bekleyen Macar tapusunu gündeme getireceğim, ne de şuan imar planı uygulamasından dolayı buraya bizim gireceğimizden bahsedeceğim. Ama bir tek cümle söylüyorum. Fethiye Belediyesi bu kışı burada geçirecek. Bulunduğumuz bu binada bunun göstergesidir. İlk özetidir. Velhasıl bu kadar sözden sonra ve sizinde gözlerinize bakarak tepkinizi aldıktan sonra bana göre bu saatten itibaren, “Kentsel Dönüşüm Projesi” bitmiştir. Bizler yine aynı şekilde ama burada ama Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde, sizlerle toplanarak neyin nerden başlayacağımıza yine sizlere sorarak gerçekleştireceğiz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum”

293 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8181
EURO 9,3511
BIST 10,4062
ALTIN 448,80

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle