Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

ÇALIŞ PLAJINDA ÇALIŞMALAR MAYIS AYINDA BİTECEK

Erkan Ilik | 21 Nisan 2021 | Güncel, KöşeYazar, Manşet A- A+

Çalış Paljı’nın çehresinin değiştirilmesi ile ilgili projenin bitmesi sonucu Çalış bölgesine yeni bir ivmenin geleceğini söyleyen Fethiye Çalış Turizm ve tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay ‘Ukrayna ile Rusya arasında siyasi ve savaş durumu pozisyonunda bizler için bir dezavantaj oldu. Her şey pandemiye bağlı. Buna rağmen beklentimizi yüksek tutuyoruz’ dedi.

Fethiye Belediyesi tarafından Çalış Plajında yapılmakta olan Çalış Plajının çehresini değiştirmek için yapılan çalışma son hızıyla devam ediyor. Beton döküm aşaması devam eden çalışmaları yerinde takip eden ve çevredeki esnafları bilgilendiren Fethiye Çalış Turizm ve tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, “Ukrayna ile Rusya arasında siyasi ve savaş durumu pozisyonunda bizler için bir dezavantaj oldu. Her şey pandemiye bağlı. Buna rağmen beklentimizi yüksek tutuyoruz” dedi. Ay, “Sezonun her şeyi, bizim ile ilgili olan konu, İngiltere’ye bağlı, pandemi yüzdesine bağlı. Şuanda inanılmaz bir rakam var biz kendimiz olarak düşünelim, ilk bu olay çıktığında biz hiç Çin’e gidelim, ziyarette bulunalım diyor muyduk? Demiyorduk. O zaman hepimize büyük görevler düşüyor, çok fazla sosyal mesafe içinde. Önce kendimizi, ailemizi ve çevremizi korumakta fayda var. Pandemi yüzdesi düşecek ki insanlar Türkiye de tehlikeli bir durum vardır diye düşünmeden turistlerini, vatandaşlarını yollayabilecekler. Charterların açılması Haziranın sonunu bulur. Dediğim gibi beklentideyiz, bütün dünya bundan geçiyor. Bizlerin dikkat etmesi gereken, bizim nüfusumuz fazla, çok kolay bulaşabilen bir virüs. Şuanda mutant virüste bulaş var, bulaş ile ölüm sıralamasına baktığımda, sanki yavaş yavaş bağışıklıkta başladı gibi geliyor bana. Aşılarımızda yapılıyor, aşılarında faydaları var. Umut ediyorum Temmuz 1 de açılırsak eğer veya Haziran ortasında açılırsak eğer, uzatabilelim. Uzatmamızda gelen turistlerin sağlam geriye gitmesi ile olur. Ukrayna ile Rusya arasında siyasi ve savaş durumu pozisyonunda bizler için bir dezavantaj oldu” diye konuştu.

“PANDEMİ SÜRECİNİ DİKKATLE İZLİYORUZ”

Ay “Turizmde her şey pandemiye bağlı. Rus turistler şuan çok güzel gidiyordu, bütün kış çevrede çok fazla turist görebiliyorduk. Ama uçuşların haftada 2’ye indirilmesi tabi ki onu da etkiledi. Göreceğiz, yaşayacağız, öğreneceğiz bu da bir tecrübe. En azından çalışta ki otellere bakıyorum, herkes güvenli turizm sertifikası almak için uğraşıyor, bu güzel bir olay. En azından hijyen açısında bir şey yapmaya çalışıyoruz. Geçen sene Ekim ayında uçuşlar bitti, o uçuşların devam etmesi de buraya turist olarak gelenlerin sağlam olarak geri dönmesi ile gerçekleşir ki biz tehdit olmayalım. Türkiye’den bize pandemi bize tekrar geri dönüyor gibi İngiltere’ye, Rusya’ya, Ukrayna’ya geri dönüşün negatif olması bize bağlı” şeklinde konuştu.

“MAYIS AYINDA ÇALIŞ’TAKİ ÇALIŞMALAR BİTECEK”

Fethiye Çalış Turizm ve tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, Çalış’ta devam eden projeyle ilgili olarak da “Şuan ki güzel bir telaş. Çalış bölgesi son 1 aydır çok hızlandı, alt yapılardan ve havalardan dolayı biraz yavaşlamıştı. Yönetici firma, belediye çalışanları, belediye başkanımız, mühendisler ve mimarlar ile son sürat devam ediyor, konunun üzerindeler her gün buradalar. Bildiğim kadarıyla ayın 20’sine kadar beton işimiz bitecek. Mayıs sonunda farklı, güzel, temiz bir çalış göreceğiz. Uçakların açılması, yabancı turistlerin gelmesi zannediyorum Temmuz 1’den itibaren gibi bir pozisyon var şuanda, ama yerli müşterilerimizin özellikle Fethiye çok rahat dolaşabileceği çalışta, Mayıs ayında kucaklaşacağız. Ramazan bayramında gelen, otellerimizde kalacak olan müşterilerimiz bu yolda çok rahat yürüyüş yapabilecekler. Elektrik lambaları ve yeşil alanlar ile beraber Mayıs sonunu bulur” dedi.Haber-Foto/Hakan AYKIRI

307 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle