Hoşgeldiniz  

Çalış, “Akp İçinde Siyasi Özürlü Arkadaşlarımız Var”

admin | 22 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Fethiye’de 1994 yılından itibaren hizmette olan Mahalle Muhtarları Derneği Ofisi bugün yıkıldı.Vatandaşa daha iyi hizmet verilmesi adına yıllar önce Fethiye Belediyesi tarafından FBKM yanında yapılan Muhtarlar Derneği binası, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle isimsiz şikâyet mektuplarıyla İçişleri Bakanlığı’na defalarca şikâyet edilmiş, Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve İmar Müdürü Durcan Kaya hakkında yargılama kararı çıkmıştı. Belediyece hazırlanacak savunma öncesi dün yıkımı gerçekleştirilen 77 Mahalle Muhtarına hizmet veren Muhtarlar Derneği Binası yıkımı için açıklama yapan Dernek Başkanı Hüsnü Çalış, “AKP’nin içerisinde siyasi özürlü arkadaşlarımız var. 30 günün 28 gününü İstanbul’da geçirir, 1 gün gelir Fethiye’ye karıştırır, gider! Behçet Saatcı bizim babamızın oğlu değil.  Behçet Saatcı Fethiye muhtarlarına sahip çıktıysa kendisine teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanı siyasi ayrım yapmadan muhtarlara yardım yapıyorsa, suç mudur? Bunu merak ediyorum” dedi.

Yıkımdan önce dernek binası içerisindeki eşyalarını toplayan muhtarların bir hayli üzgün ve sinirli oldukları gözlenirken, muhtarlar adına açıklama yapan Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Çalış, sert konuştu. İsimsiz şikâyet mektuplarını yazanlar ve Fethiye AKP İlçe Teşkatı’na göndermeler yapan Hüsnü Çalış,  “Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı babamızın oğlu değil… Ancak Başkan, Fethiye’de muhtarlara sahip çıktıysa, Kültür Merkezinin şantiye binasını bize ofis olarak verdiyse ve bunu adalet yargılıyorsa, diyecek sözüm yok” Dedi.

Süreçle ilgili de bilgi veren Hüsnü Çalış “İdari mahkemeye dava açtık. Süremiz yetmediği için burayı da boşaltıyoruz. Fethiye’de 122 muhtar var. Muhtarlar bu ülke için var. Biz bu konuyu AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa’ya anlattık. Ancak onunda boyu yetmedi. Burada Fethiye Muhtarlar Derneğinin yıkılması siyasi partiye primi yapar. Yoksa güç mü kaybettirir. Bunu da merakla izliyorum. Biz her partiye eşit davranıyoruz. Türkiye’de muhtara yer olmadığını bir kez daha tescil ediyorum. Bu konuyu Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kadar iletilecektir.” Dedi.

“1 GÜN GELİP, FETHİYE’Yİ KARIŞTIRIYORLAR”

Yaptığı sert açıklamada AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa’yı ayrı tutarak, Fethiye AKP İlçe Teşkilatına eleştiri yağmuruna tutan Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Çalış, “Bugün AKP Fethiye İlçe Teşkilatı, olağanüstü bir karar alıp bu konuyu İç işleri Bakanlığına bu konuyu ilettiği zaman, bu dernek binası yıkımının duracağına inanıyorum. Ama böyle yürekli adam yok burada… Naylon kurarız ama biz muhtarlar hiç bir şeyi peşkeş çekmeyiz. AKP’nin içerisinde siyasi özürlü arkadaşlarımız var. 30 günün 28 gününü İstanbul’da geçirir, 1 gün gelir Fethiye’ye karıştırır, gider! Behçet Saatcı bizim babamızın oğlu değil.  Behçet Saatcı Fethiye muhtarlarına sahip çıktıysa kendisine teşekkür ediyoruz. Neden Ankara’da Melih Gökçek sahip çıkıyor. İzmir’de çıkıyor, Samsun’da çıkıyor, İstanbul’da çıkıyor. Büyükşehirlerin hepsinde bunlar var. Belediye Başkanı siyasi ayrım yapmadan muhtarlara yardım yapıyorsa, suç mudur? Bunu merak ediyorum” dedi.

213 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4221
EURO 8,9913
BIST 10,1666
ALTIN 438,36

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle