Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Çalıca İlkokulu Ve Ortaokulu Konya’dan Döndü

Erkan Ilik | 08 Nisan 2014 | Eğitim, Güncel A- A+

Muğla Eğitimde Bilge Hareketi nin alt başlığı olan Somut Olmayan Kültürel Miras konularından olan Şahidi Mevlana ortak paydasında Muğla  –   Konya kardeş şehir etkinlikleri kapsamında Konya ilinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretlere Okul Müdürü Alim YÖRÜK( Tarih Öğretmeni – Mihmandar ) , Çalıca İlkokulu adına sınıf öğretmeni Üzeyir ÇETİN, Çalıca Ortaokulu adına Teknoloji Tasarım Öğretmeni Özlem AYAT, Çalıca Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa YAYLALI, Proje gönüllüsü Karaçulha İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Fatma Betül ÇETİN ve öğrenciler katıldı.

Mevlana Müzesi Müdürü Yusuf BENLİ ‘yi makamında ziyaret ettiler. Öğrenciler, proje için yaptırmış oldukları şapkadan ve Yörük yağlığı hediye ettiler. Mevlana Müzesi Hakkında bilgi aldılar ve rehber eşliğinde Mevlana Müzesini gezdiler. Mevlana Müzesi Müdürü Yusuf BENLİ proje ekibine çeşitli hediyeler takdim etti.

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa ÇIPAN ’ı makamında ziyaret etiler. Öğrenciler, proje için yaptırmış oldukları şapkadan ve Yörük yağlığı hediye ettiler. Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa ÇIPAN ’ın Şahidi Hz yüksek lisans tezi olması nedeniyle proje ekibine bilgiler verdi. Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa ÇIPAN proje ekibine çeşitli hediyeler takdim etti. Okul bazında Mevlana Anaokulu ziyaret edildi. Proje hakkında okul müdürü Mesut CANKURT ‘a bilgi verildi. Öğrenciler ,proje için yaptırmış oldukları  şapkadan  hediye ettiler.Okul hakkında bilgi aldılar..

Okul müdürü Mesut CANKURT proje ekibine çeşitli hediyeler takdim etti. Konya Cumhuriyet Savcısı Bekir KÜÇÜK makamında ziyaret edildi. Proje hakkında bilgi verildi. Öğrenciler, proje için yaptırmış oldukları şapkadan hediye ettiler. Yapılan gezi hakkında açıklama yapan Okul Müdürü Alim YÖRÜK “Muğla Eğitimde Bilge Hareketi nin alt başlığı olan Somut Olmayan Kültürel Miras konularından olan Şahidi Mevlana ortak paydasında Muğla  –   Konya kardeş şehir etkinlikleri kapsamında Konya ilinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Bu etkinliklerde bizlere her türlü desteği sağlayan Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa ÇIPAN Beye, Mevlana Müzesi Müdürü Yusuf BENLİ Beye, Mevlana Anaokulu Müdürü Mesut CANKURT Beye, Konya Cumhuriyet Savcısı Bekir KÜÇÜK Beye öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Gezimiz sırasında Mevlana’nın hoşgörüsünü canlı canlı yaşamanın mutluğunu duyduk. Konyalı kardeşlerimizin ilgi ve alakasından çok memnun kaldık.  Projede emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim “dedi.

Yapılan gezi hakkında açıklama yapan Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa YAYLALI “  böyle bir etkinlikte bulunmak onur ve gurur duyuyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum Konya ilinde bizleri en iyi şekilde ağırladıkları için şahsım ve okulum adına Konyalı kardeşlerime teşekkür ederim “dedi.(FG)

adalet sarayı (2)_640x480 il kültür turizm müdürlüğü (1)_640x425 il kültür turizm müdürlüğü (2)_640x425 il kültür turizm müdürlüğü (4)_640x425 mevlana ana okulu (3)_640x425 mevlana ana okulu (5)_640x425 mevlana ana okulu (6)_640x425 mevlana ana okulu (7)_640x425 mevlana müzesii (1)_640x425 mevlana müzesii (2)_640x425 mevlana müzesii (5)_640x425 mevlana müzesii (7)_640x425

2880 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle