Hoşgeldiniz  

“Bu Süt Maya Tutar”

admin | 12 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Gün geçtikçe büyüyen, gelişen teknolojiyi çok yakından takip eden Fethiye ve yöresi yeni ve ilk kez bir hizmete daha kavuşuyor. Genç girişimci Abdullah Gedik tarafından kurulan Fethiye’deki ilk Pastörize süt tesislerinde her gün sabah, ya da günün her herhangi bir saatinde taze günlük süt evlere servis edilecek. Önceden alınacak siparişlerle servis yapılacak olan sütler için tüketici isterse süt ve süt ürünlerini kendisi de evde yapabilecek. Yaklaşık 200 bin liraya olan tesislerin satış ve soğuk hava reyonu Fethiye 22 metrelik yol üzerinde kuruldu. 1996 yılında kurulan çiftlikle birlikte tesislerini genişleten ve pastörize tesislerini kuran Abdullah Gedik, Fethiye de ilk kez profesyonel anlamda çalışma izin belgesi aldı. İş adamı Abdullah Gedik geldiği noktayla ilgili olarak, “günlük olarak pastörize süt paketleme tesislerimiz de soğuk zincir uygulamasını eksiksiz yerine getiriyoruz. HASİB İSO 2200;2005 gıda güvenliği yönetimi sistemi belgemizi aldık. El değmeden çiftliğimizden aldığımız sütümüz yine el değmeden pastörize edilerek, 1 ve 3 kğ’lık paketlerde poşetlenerek servis yapılacak. Amacımız Fethiye’ye Avrupa standartlarının üzerinde süt üretimiz yaparak tüketicilerimize poşet içinde günlük olarak ulaştırabilmek. Avrupa standartlarına göre süt içinde 1 mililitrede 100 bin bakteri olabiliyor ancak bizler bunun üzerinde bir başarı sağlayarak, 1 mililitredeki bakteri sayısı soğuk zincirle birlikte 30 bin bakteriye düşürdük. Bizim için ve süt içenler için bu inanılmaz bir sonuç. Sütümüz direkt olarak çiftlikten sofraya ulaşıyor. Birde vatandaşlarımız birçok yerden aldıkları sütü sadece süt olarak kullanabiliyor. Bizim sütümüzde ise aldıkları sütü yoğurt yapabilirler bu onlar için bir ayrıcalık.”dedi.

MUĞLA BÖLGESİNDE TEK

Püren Çiftliği Süt ve Süt Ürünleri Sahibi Abdullah Gedik, bu şekilde bir hizmeti Muğla bölgesinde sadece biz sunuyoruz. Bizim ilki gerçekleştirmemiz ayrı bir gurur kaynağı. Deneme üretimlerimizi sürdürüyoruz. Tüketiciye birebir ulaşarak süt ve süt ürünlerini sağlıklı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırmayı hedefliyoruz. Hiçbir katkı maddesinin bulunmadığı sütlerimiz tamamen kendi tesislerimizde ve çiftliğimizde işlemden geçiriliyor. Yakında evlerimize 614 42 22 numaralı telefondan sipariş almaya başlayacağız. Sloganımız, “Bu Süt Maya Tutar, Çiftlikten Sofraya Sağlıklı Süt”, diyerek, tesislerin yapımında destekleriniz esirgemeyen tüm yetkililerimize ve kurumlar çok teşekkür ediyorum. Onların yol göstericiliği sayesinde istenilen noktaya geldik.”dedi.

DENEM ÜRETİMLERİ ÜNİVERSİTE GÖZETİMİNDE YAPILIYOR

Tesislerin 22 metrelik yol üzerindeki işletme kısmında süt ve süt ürünlerinin satışı yapılacak. Fethiye şehir merkezinde her noktaya poşet içerisinde sütün ulaştırılması hedefleniyor. Tesislerde 1 tonluk süt pastörizasyonu sağlanabiliyor. Tesislerde deneme üretimleri Namık Kemal Üniversitesi görevlilerinin gözetiminde uzun süredir yapılıyor.

471 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4148
EURO 8,9913
BIST 10,1356
ALTIN 442,24

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle