Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Boynundan iple sürüklenen çocuğa psikolojik, ailesine sosyal destek verilecek

Erkan Ilik | 30 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

Boynundan iple sürüklenen çocuğa psikolojik, ailesine sosyal destek verilecek

Fethiye’de çalıştığı berber 43 yaşındaki İsmail A. tarafından boynuna ip bağlanıp motosikletle sürüklenen 11 yaşındaki B.A.G.’ye psikolojik, ailesine sosyal destek sağlanacak.

Konunun takipçisi olacaklarını söyleyen Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, görüntünün vahim olduğunu belirterek, çocuğun boynundan motosiklete bağlanmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. B.A.G.’ye psikolojik, boyacılık yapan babası Taha G. ve annesi Zeynep G.’ye sosyal danışmanlık hizmeti verileceğini anlatan Çalık, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bu olayın Fethiye’de yaşanmış olması bizlere üzüntü kaynağı oldu. Olay emniyete intikal ettikten sonra süratle polis memurlarımız olay yerine ulaşıp, konuyu yargıya intikal ettirdiler. Diğer taraftan Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü uzman elemanlarınca konu incelendi. Çocuğa psikolojik ailesine ise sosyal destek verilmesi kararlaştırıldı. Vatandaşlarımız merak etmesin konunun gereği neyse yapılacak. Bu tür bir olayın bir daha tekrarlanmaması gerekir. Hiçbir şekilde kabul edilecek bir görüntü değil.”

Öte yandan Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu tarafından olayla ilgili yazılı bir açıklama yayınlandı. Bakanlığın talimatıyla il müdürlüğünden Sosyal Hizmet Uzmanı’nın görevlendirildiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:  “Ustası tarafından kötü muameleye maruz bırakılan çocuğun yaşadığı olumsuzluktan en az seviyede etkilenmesi için danışmanlık hizmeti verilmesi, çocuğun dikkat dağınıklığı nedeniyle acilen bir Çocuk Psikiyatrisine yönlendirilmesi ve ayrıca olayın yaşandığı ilk günlerin de olumsuz etkisi nedeniyle tüm aileye danışmanlık hizmeti verilmesinin uygun olacağı kanaati oluşmuş ve bu yönde çalışmalar başlatılmıştır. Olaya maruz kalan B.A.G, kardeşleri ve ailesi ile mesleki çalışmalar yapmak üzere önceki gün itibariyle de bir sosyal hizmet uzmanı ve bir psikolog görevlendirilmesi daha yapılmıştır. Olay adli makamlara intikal etmiştir. Adli sürecin soncuna göre Bakanlığımızca Çocukla ilgili yapılması gerekenler yapılacaktır.” (FG)

 

 

590 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle