Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Boynundan İple Motosikletine Bağladığı Çocuğu, Metrelerce Sürükledi

Erkan Ilik | 27 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

Boynundan İple Motosikletine Bağladığı Çocuğu, Metrelerce Sürükledi

Fethiye’de işe gelmeyen çırağı 11 yaşındaki B.A.G, boynundan iple motosikletine bağlayarak 1 kilometre boyunca sürükleyen berber 43 yaşındaki İsmail Aykırı, polis tarafından gözaltına alındı. B.A.G’nın boynuna bağlanan iple bağlı bulunduğu motosikletin arkasından koşması çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Olay Patlangıç Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde dün öğlen saatlerinde meydana geldi. Tokat attığı için işe gelmeyen çırağı Patlangıç Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi B.A.G internet kafede olduğunu öğrenen berber İsmail Aykırı, 20 L 1367 plakalı motosikleti ile Gündüz’ü almaya gitti. İnternet kafede yakaladığı çocuğu boynundan iple motosikletinin arkasına bağlayan Aykırı, iş yerine doğru hareket etti. Boynundan iple bağlı halde motosikletin arkasından koşmaya çalışan B.A.G görenler polisten yardım istedi. Hızla yol alan motosiklete yetişebilmek için çığlıklar atarak ustasından yavaşlamasını isteyen Gündüz, iple 1 kilometre boyunca sürüklendi. Aykırı, berber salonuna getirdiği çocuğu müşterilerinin gözü önünde tokatlamaya devam etti.

ŞAKA YAPTIĞINI SÖYLEDİ

Olay yerine gelen polis ekipleri gözyaşlarına boğulan B.A.G berber salonundan çıkardıktan sonra İsmail Aykırı’yı gözaltına almak istedi. Şaka yaptığını belirterek polise direnen Aykırı, gözaltına alınarak polis aracına bindirildi. Yaşananları soran gazetecilere büyütülecek bir şey olmadığını söyleyen Aykırı, şaka yaptığını yineledi.

“YAVAŞ GİT’ DİYE BAĞIRDIM”

2 aydır İsmail Aykırı’nın çırağı olarak berberlik öğrenmeye çalıştığını anlatan B.A.G ise para alamadığı için işe gitmek istemediğini söyledi. Ustasının harçlık aldığı günler yevmiyesini vermediğini dile getiren B.A.G,“Dün yevmiyemi isteyince başıma vurdu. Bende bugün işe gitmedim. İnternet kafede olduğumu öğrenip gelmiş. Boynumdan iple motosiklete bağladı. Beni iş yerine kadar sürükledi. Hızlanınca neredeyse düşüyordum. ‘Yavaş git’ diye bağırdım. İş yerinde de dövmeye devam etti. Bir daha onun yanında çalışmak istemiyorum.” dedi.

“BUNUN ADI İŞKENCE”

Yoldan geçerken olayı gören Mustafa Tosun, böyle bir cezayı kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Çocuğun metrelerce boynundan iple sürüklediğini anlatan Tosun, “Çocuğu işe gelmediği için boynundan iple motosikletin arkasına bağlamış. Yıl 2014 böyle şey mi olur? Bunun adı işkencedir.” diye konuştu.

BABASIDA ‘ŞAKA YAPMIŞ’ DEDİ

Gündüz’ün boyacılık yaban babası Taha Gündüz’e telefonla ulaşan polis ekipleri yaşananlardan haberi olup olmadığını sordu. Taha Gündüz’de ustasının oğluna şaka yaptığını söyleyince, B.A.G, ağlayarak yanına gelen küçük kız kardeşi ile birlikte Fethiye Çocuk Büro Amirliği’ne götürüldü.

KAMERAYA YANSIDI

Öte yandan B.A.G’nın boynundan motosiklete iple bağlanıp çekilmesi çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı.(FG)

Fethiye- Boynundan iple motosikletine bagladigi cocugu metrelerce surukledi (2)_640x427 Fethiye- Boynundan iple motosikletine bagladigi cocugu metrelerce surukledi (3)_600x480 Fethiye- Boynundan iple motosikletine bagladigi cocugu metrelerce surukledi (4)_600x480 Fethiye- Boynundan iple motosikletine bagladigi cocugu metrelerce surukledi (7)_640x360 Fethiye- Boynundan iple motosikletine bagladigi cocugu metrelerce surukledi (10)_640x427 Fethiye- Boynundan iple motosikletine bagladigi cocugu metrelerce surukledi (13)_640x427

1237 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

Boynundan İple Motosikletine Bağladığı Çocuğu, Metrelerce Sürükledi için 3 Yorum

 1. serkan coşkun dedi ki:

  O barbarı bir önce yakalayacaksın daha sonra motora bağlayıp tüm fethiyeyi dolaştıracaksın. Sorduklarında önemli bir şey yok büyütmeye gerek yok diyeceksin. Fethiyelilere sesleniyorum asla orada traj olmayın ne hali varsa görsün.

 2. vizdan dedi ki:

  vicdansız şerefsiz

 3. Yusuf Kolkanat dedi ki:

  27 Ocak 1995’ten beri, ülkemizde uygulanan Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 16. maddesi; “çocuklar, onurlu ve saygın birer insandır. Hiçbir kimse, onların onurunu kıramaz, küçük düşüremez! Bu haklar, yasalarla korunur” diyor. Keza, 37. maddesi de; “hiçbir çocuk, insanlık dışı yöntemlerle aşağılanarak, cezalandırılamaz!” diyor.
  İngiliz emekli ailelerinin tercih etmesi ve Babadağ’dan plajlara düzenlenen yamaç paraşütü aktivitelerinin düzenlenmesiyle, “Ölü Deniz” gibi doğal coğrafi değerleriyle “Marka Kent” haline gelen Fethiye’nin itibarına indirilen bu darbe; milyonlarca sterlin harcansa, silebilir mi?…
  Olay çok yönlüdür ve Kaymakamlık İnsan Hakları Komitesi, Belediye, Berberler Odası, savcılık, Baro, Müftülük ve Muğla Aile-Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile çocuk hakları üzerine postu sermiş STK’ların üzerine düşeni yapması; insaniyetin ve vatanseverliğin yanı sıra, çağdaş bir Hukuk ve Sosyal Devlet olmanın da gereğidir.

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle