Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un Şampiyonluğu

eroldolu | 29 Mart 2015 | KöşeYazar A- A+

               EROL DOLU

 

     Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un Şampiyonluğu

 

Spor bir Köyün, bir Beldenin, bir İlçenin, bir İlin, bir Ülkenin genel anlamada en iyi tanıtım aracıdır. İnsanlar hangi düşünceye ait olurlarsa olsunlar, Ülkelerin Rejimleri ne olursa olsun, toplumum bir tek ortak birleştiği konu spor faaliyetlerindeki başarılarında bütünleşirler.

Bizde spor deyince akla ilk gelen Futbol anlaşılır. Ben zaman, zaman spor sistemi içerisinde futbolu eleştiririm. Bu benim futbola karşı olduğumdan değil, sporun toplumda sadece futbol olarak kabul edilip, diğer Amatör Spor dallarına da duyarlı olunmamasından kaynaklanır. Yoksa futbol da spor dalıdır ve toplumumuz da futbolu yakından takip eder.

    Muğla Bölgesinde Profesyonel futbolda bir zamanlar Bodrumspor, (şimdiki ismi Bodrum Belediyesi Bodrumspor) Milasspor, Muğlaspor, Marmarisspor, Dalamanspor ve Fethiyespor futbol takımları Türkiye Futbol liglerinde mücadele ediyorlardı.

Ama bu takımlardan daha sonra Fethiyespor şimdi 2. ligde mücadele etse de geçen sezon PTT Birinci ligine kadar yükseldi ve diğer takımların tamamı Amatör Lige düştüler. Fethiyespor Profesyonel ligde Muğla bölgesinde tek başına hala mücadele ediyor.

Ben de zaman, zaman arkadaşlarla sohbet ederken, Muğla’nın Turizmde Dünya’ya açılan Fethiye Bodrum ve Marmaris gibi Üç ilçesinden bir tek Fethiye’nin Profesyonel Futbol liglerinde takımı var, niye Bodrum ve Marmaris takımları Profesyonel Futbol liglerinde yok diye eleştiriyorum. Fethiyespor yıllardır Profesyonel liglerde Fethiye’nin ismini geçiriyor ve Basında da topluma futbol ile beraber Fethiye’nin ismi ön planda konuşuluyor.

     Bu sezon Bodrum Belediyesi Bodrumspor, BAL liginde (Bölgesel Amatör Ligi) büyük bir başarı göstererek, maçların tamamlanmasına Üç hafta kala Şampiyonluğunu ilan edip, Türkiye Profesyonel 3. Ligine çıkmayı başardı.

     Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un 3. Profesyonel Lige çıktığını ilk olarak 22 Mart 2015 Pazar günü Bodrum Yarımda Gazetesinin sahibi Gazeteci ağabeyimiz Hüseyin Anıl’ın Facebook sayfasından öğrendim. Daha sonra İnternette bu konuda araştırdım ve Bodrum Belediyesi Bodrumspor da Muğla Bölgesinden gelecek futbol sezonunda 3. Profesyonel Futbol Liglerinde mücadele edecek ve gelecek sezon Fethiyespor ve Bodrum Belediyesi Bodrumspor olmak üzere İki takım Profesyonel ligde Muğla’yı temsil edecekler. Umarız gelecek sezonlarda Milasspor, Muğlaspor ve Marmarisspor da Profesyonel Liglere çıkarlar.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un Üçüncü Lige çıkması Fethiye’de de çok ses getirdi. Bu konuda Fethiyesporun İnternet sitesinde Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un başarısını tebrik ederek ön plana çıkaran anlamlı bir yazı da yayınlandı. Muğla’nın diğer İlçelerinde de Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un şampiyonluğunun konuşulduğunu biliyorum.

Ege,  Akdeniz ve Muğla ve İlçelerinde yayınlanan Gazetelerin tamamında Bodrum Belediyesi Bodrumsporun başarısıyla ilgili haberleri gördük.

Bodrumlular açısından bu şampiyonluk çok değer kazanmaktadır. Basından yine takip ettiğimiz kadarıyla Bodrum Belediye Başkanı  Sayın Mehmet Kocadon’un bu başarı da büyük payı var. Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un deplasman maçlarının bir çoğuna Sayın Mehmet Kocadon’un giderek destek olduğunu biliyoruz.

2015-2016 Futbol sezonunda  Bodrum’un ismi de Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un 3. Profesyonel Liglerde maçlarından dolayı daha çok toplumda konuşulacak ve Basında Bodrum’un ismi daha çok geçecektir.Bizler de zaman, zaman Bodrum’a giderek, Bodrum Belediyesi Bodrumsporun maçlarını takip edeceğiz. Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un ayrı bir özelliği de futboldan ayrı diğer Amatör Spor dallarında da faaliyet göstermesidir.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’u tebrik eder başarılar dileriz.

   

927 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,6721
EURO 8,9373
BIST 1,1633
ALTIN 459,15

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle