Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Bir Annenin İsyanı

admin | 01 Şubat 2012 | Güncel A- A+

Fethiye’ye tatile gönderdiği kızı öz amcası tarafından kaçırılıp, alıkonulan 45 yaşındaki M.A, kızını geri almak için Almanya’dan Fethiye’ye geldi. Akli dengesi bozuk olduğuna dair doktor raporu bulunan kızın öz amcası tarafından tecavüz edilip kaçırıldığını iddia eden Anne, kızının kendisine geri verilmesini istedi.
Almanya’nın Schleswig Holstein Eyaleti’ne bağlı Pinneberg kasabasında yaşayan M.A psikolojik tedavi gören kızı Ö.A’yı (18) doktorunun tavsiyesi üzerine hava değişimi için Türkiye’de bulunan amcasının yanına gönderdi. 10 Mayıs 2011 tarihinde ablası Ö.A ile birlikte Fethiye’ye gelen Ö.A, Çamurköy’de ikamet eden amcası 35 yaşındaki A.A.’nın yanında tatil yapmaya başladı. Bu sırada ablası tarafından amcası ile yakınlaştığı fark edilen Ö.A evden alınarak Fethiye‘de bir otele yerleştirildi.
‘ÖZ AMCASI TARAFINDAN KAÇIRILDI‘
Ö.A ablası Ö.A ile birlikte bir gece otelde kaldı. Ancak iddialara göre amca A.A. oteli bularak Ö.A’yı ablasının yanından zorla kaçırdı. Olayın ardından kızını almak için Türkiye’ye gelen anne M.A, adli makamlara başvurdu. Ancak tatile geldikten bir hafta sonra 17 Mayıs’ta 18 yaşını dolduran Ö.A reşit olduğu gerekçesi ile amcasının yanından alınamadı. Bunun üzerine hukuk mücadelesine başlayan M.A, kızı Ö.A’nın öz amcası tarafından tecavüz edilip, alıkonulduğu gerekçesi ile dava açtı. Ancak kızının adli dengesinin bozuk olduğuna ilişkin raporu zamanında alamadığı için mahkemece takipsizlik kararı verildi.
‘Ö.A İÇİN ADLİ DENGESİ BOZUK RAPORU‘
Verilen takipsizlik kararının ardından bu kez kızının akıl sağlığının bozuk olduğuna ilişkin rapor alan M.A tekrar dava açtı. 8 ay önce amcası tarafından kaçırılan ve kendisinden haber alınamayan Ö.A için Alman makamlarınca, cinsel istismarın bilincinde olmadığına dair rapor verildi. Raporda, Ö.A’nın 2009 yılından bu yana tedavi gördüğü belirtilerek, ‘ Hastamız akıl hastalığı ve kişisel bozukluktan dolayı tedavi görmektedir. Hasta cinsel istismarın bilincinde olmayıp, karşılık gösterememektedir‘ ifadelerine yer verildi.
‘KIZININ PEŞİNDEN TEKRAR TÜRKİYE’YE GELDİ‘
Tüm bu yaşananların ardından kızını geri almak için 8 ay sonra tekrar Türkiye’ye gelen anne M.A, yetkililerden yardım isteyerek adli dengesi bozuk olan kızının kendisine geri verilmesini istedi. 3 Eylül 2011’de kızının savcılık tarafından kendisine verildiğini ancak Almanya’ya dönmeden bir gün önce amca A.A. tarafından tekrar kaçırıldığını anlatan Alaşan, tüm bu yaşananlar karşısında çaresiz kaldığını belirtti.
‘AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİL‘
Kızı Ö.A’nın akli dengesinin bozuk olduğunu belirten anne M.A, “Kızım Ö.A, çocuk gibi düşünür. Küçük yaşlardan bu yana yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle, tedavi gördü. Gittiği hiçbir okulu bitiremedi. Akıl hastalığı bulunduğu ve kişilik bozukluğu yaşadığına dair doktor raporları var. Öz amcası tarafından alıkonuluyor. Amcası A.A. bizi Ö.A’yı almamız durumunda ölümle tehdit ediyor. Kendisi aynı zamanda evli ve birçok adli suçtan sabıkası var.“ ifadelerini kullandı. Eşi R.A’nın(52) kalp hastası olduğunu ve yataktan kalkmakta dahi zorlandığını söyleyen anne M.A, “Kızımla konuştum. Bana mecbur olduğunu söyledi. ‘Dönmem durumunda seni ve kardeşlerimi öldürecek‘ dedi. Amcası pompalı tüfek almış, seni almaları durumunda onları öldürürüm diyerek tehdit etmiş.“ diye konuştu.

273 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8232
EURO 9,4501
BIST 10,5386
ALTIN 456,92

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle