Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

‘Ben Ölürsem Hayvanlarıma Kim Sahip Çıkar?’

Erkan Ilik | 10 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

‘Ben Ölürsem Hayvanlarıma Kim Sahip Çıkar?’

Fethiye de koyun çobanı 39 yaşındaki Emel Yılmaz, evinin bitişiğine kurduğu derme çatma 2 barınakta, 73 sokak hayvanına bakıyor. 15 gün önce yüksek tansiyona bağlı kalbinde büyüme olduğunu öğrenen Yılmaz’ı şimdi, hayvanlarını sahipsiz bırakma korkusu sardı.

Fethiye’nin Üzümlü Beldesi’ne bağlı Koru Köyü Karacasu Mahallesi’nde annesi Havana Yılmaz ile birlikte yaşayan koyun çobanı Emel Yılmaz’ın kalbi, çocukluğundan bu yana hayvan sevgisiyle dolu. Kendilerine ait 50 koyunu otlatarak evin geçim ihtiyaçlarını karşılayan Yılmaz, arta kalan tüm parasını sokak hayvanlarının bakımına harcıyor. 2 yıl önce evinin bitişiğinde 2 barınak inşa eden Yılmaz, burada 21 köpek ve 52 kediye bakıyor. Fethiye’nin Çatalarık Mahallesi’nde yaşayan 70 yaşındaki Ali Saylık ise bisikletle çöplerden topladığı ekmekleri haftanın 2 günü Koru Köyüne getirerek, Emel Yılmaz’a destek oluyor.

HAYVANLARINI SAHİPSİZ BIRAKMA KORKUSU SARDI

15 gün öncesine kadar hayvanlarıyla mutlu bir hayat yaşayan Yılmaz’ın dünyası, yüksek tansiyon nedeniyle götürüldüğü hastanede adeta yıkıldı. Hipertansiyon hastası olduğu ortaya çıkan ve kalbinde büyüme meydana geldiğini öğrenen Yılmaz’ı, ölüm korkusunun da ötesinde, hayvanlarını sahipsiz bırakma korkusu sardı.

HİÇ EVLENMEDİ

39 yaşına kadar tüm sevgisini sokak hayvanlarına verdiğini bu yüzden hiç evlenmediğini anlatan Emel Yılmaz, yolda sahipsiz, aç bir hayvan görünce dayanamayıp onu evine getirdiğini söyledi. 2 yıl öncesi kadar kedi ve köpeklerin evin etrafında başıboş dolaştığını anlatan Yılmaz, daha sonra onları, Ali Saylık’ın yardımıyla inşa ettiği barınağa yerleştirdiğini kaydetti.

“BEN ÖLÜRSEM, HAYVANLARIMA KİM SAHİP ÇIKAR?”

Yüksek tansiyon şikâyetiyle gittiği Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde hasta olduğunu öğrendiğini anlatan Yılmaz, “Doktorlar uzun süreli yüksek tansiyon nedeniyle kalbimde büyüme olduğunu söyledi. Ben tansiyon hastası olduğumu bile bilmiyordum. Bu yüzden daha önce doktora gitmek aklıma gelmedi. Bu haberi duyunca çok üzüldüm. En çok da hayvanlarım için endişelendim. Çünkü ben ölürsem hayvanlarıma kim sahip çıkar? Kedi ve köpeklerim burada aç, susuz kalırlar.” dedi.

15 KİLO KEMİK 40-50 EKMEK YİYORLAR

73 kedi ve köpeğin günde ortalama 15 kilo tavuk kemiği ile 40-50 ekmek yediğini kaydeden Yılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Eğer onları başıboş bırakırsam. Köpekler yoldan geçen arabaları kovalıyor ve çoğu zaman çarpılıp ölüyor. Kediler ise yiyecek bulamaz. Bir tanesinin gözleri kör örneğin, ancak önüne yemek konulursa hayatta kalabilir. Kazandığım paranın tamamını bu hayvanlar için harcıyorum. Ama yarın ne olacağı belli değil. Bu köyde hayvanları kimse sevmez. Hayvanları bu kadar çok sevdiğim için beni de sevmiyorlar. Ancak isteyen hayvan sever gelip, kedi ve köpekleri sahiplenebilir.”dedi.(FG)

Fethiye- 'Ben olursem hayvanlarima kim sahip cikar'2_640x427 Fethiye- 'Ben olursem hayvanlarima kim sahip cikar'6_640x427 Fethiye- 'Ben olursem hayvanlarima kim sahip cikar'7_640x427 Fethiye- 'Ben olursem hayvanlarima kim sahip cikar'8_640x427 Fethiye- 'Ben olursem hayvanlarima kim sahip cikar'11_640x427

 

1318 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle