Hoşgeldiniz  

Belediye’nin Projelerine Tam Destek

admin | 06 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Belediyesi, mevcut Uğur Mumcu parkında gerçekleştireceği Fethiye Kent Meydanı projesi ile 3. Etap Sahil Bandı projesini kent konseyine sundu. Çeşitli görüşlerin sunulduğu projeler tüm sivil toplum örgütlerinden destek görürken, katılımcılar projenin eksiksiz şekilde düzenlendiğini “marka” kent olma adını belediye projelerinin başarılı olduğunu belirttiler. Fethiye’nin çehresini değiştirecek olan ve halk tarafından da olumlu karşılanan projeleri, eski kısa adı ÖÇKK olan Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğünün onayından sonra hızlı bir şekilde hayata geçecek.

PROJELERDE NELER VAR?

Fethiye’deki birçok Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve üyelerinin katıldığı Kent Konseyi toplantısından iki projeyi de olumlu sonuç çıktı. Fethiye Kent Meydanı projesi ve 3. Etap Sahil Bandı projelerinin görüşüldüğü toplantıda her iki projede katılımcılar tarafından destek gördü.  Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın başkanlık yaptığı Fethiye Kent Konseyinde önce iki projenin sunumu Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Mimarı Ozan Özer tarafından anlatılıp sinevizyondan izletildi. Daha sonra sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri ile bu bölgelerde yaşayanlar uygulamaya konulmak istenen proje hakkında görüş ve önerilerde bulundular. 10.000 kişilik olacak olan Kent Meydanı Anıt, mebranlı gölgelikler, Kuru havuzlar, Küçük meydanlar, ışıklı ve müzikli gösteri havuzları, Bisiklet Yolu, Saat Kulesi, Çocuk oyun alanı, Sanat Sokağı, oturma alanları ve ışıklı yollar ile Fethiye’ye yeni bir tat katacak.

190 AĞAÇ, 3000M2 OTOPARK ALANI

Kent Meydanı projesi ile Uğur Mumcu parkının yeni düzenlemesinden en dikkat çeken kısımlardan birisi de yeni projede ki ağaç sayısı oldu. Proje ile sökülmesi planlanan 46 ağacın yerine 190 ağaç ve peyzaj düzenlemesi ile binlerce çiçek dikilecek olması projede çevreye verilen duyarlılığın göstergesi oldu. Proje aynı zamanda Dispanser Caddesinin trafiğe kapatılması sonucunda otopark sorununa da büyük destek verecek. Kent Meydanı projesinin 3.000 metrekarelik alanı otopark olarak ayrıldı. Bu sayede Fethiye’nin merkezde çektiği otopark sıkıntısı büyük bir şekilde çözülmüş olacak.

3. ETAP SAHİL BANDI FETHİYE’NİN GERDANLIĞI

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı tarafından birincisi ve ikincisi yapılan sahil bantlarının 3. Etabı da Toplantının gündem maddeleri arasındaydı. Dolgu işlemi biten 1700 metre uzunluğundaki 3. Sahil bandının projesinde, tamamı boyunca bisiklet ve yürüyüş yolu, Spor alanları, 5 Restaurant, 5 Büfe, 5 Kafe yer alırken, Fethiye hatırası alanları, 466 farklı türden ağaç, Seyir terasları, denizden aydınlatmalı heykeller, spor ve çocuk alanları, engelliler için özel parklar ile yine engelliler için akülü araçlarını şarj edebilecekleri cihazlardan oluşacak.

 “BURADAKİ İRADE ŞEHRE HÂKİM”

Fethiye Kent Konseyine Başkanlık yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı toplantı sonunda öneri ve görüşleri bir kez daha tekrarlayarak Kuş cennetinin bulunduğu bölge üzerinde bir çalışma yapıp Çalış ile 3. etap sahil bandını birleştirebiliriz. Buradaki öneri ve görüşleri arkadaşlarımız proje üzerine taşıyacaklar. Proje üzerinde yeni bir çalışma yaptıktan sonra projeyi Tabiat Varlıkları Koruma Kuruluna onaya göndereceğiz. Onay geldikten sonra biz bu işi 6 ayda bitiririz. Buradaki irade şehre hâkim. Bu bir şehre duyulan sorumluluktur” dedi. Toplantıdaki önerilerin projeye yansıtılmasının ardından, projeler yapılacak bir toplantının ardından proje Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu onayından sonra 6 ay içinde tamamlanacak.

374 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,3770
EURO 8,9710
BIST 10,1381
ALTIN 442,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle