Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Belediye Evlerinin Tamamı Satıldı

admin | 23 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Belediyesi tarafından Sistem A.Ş. işbirliğinde Taşyaka Mahallesi, Deliktaş Mevkii’nde dar gelirli vatandaşlar için yaptırılan evlerin tamamı satıldı. İlk önce noter huzurunda 69 yoksul aileye çıkan kuralar sonucu ile verilen evler daha sonra uygun fiyatlarla alıcılarını buldu. Son yapılan ihale ile Fethiye Belediyesinin elinde bulunan evlerin tamamı satılarak, belediye’nin toplu konut projesi amacına ulaşmış oldu.

69 Hayal gerçek olmuştu. Fethiye Belediyesi tarafından dar gelirli vatandaşlar için yaptırılan 69 konutun sahipleri,  noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belirlenmiş, 816 başvurunun bulunduğu konutların ve yaklaşık 2000 kişinin takip ettiği kura çekiminde, yıllardır ev özlemi ile yaşayan şanslı evlerine kavuşmuşlardı. Fethiye Belediyesi tarafından Sistem A.Ş. yükleniciliğinde Taşyaka Mahallesi, Deliktaş Mevkii’nde dar gelirli vatandaşlar için yaptırılan evlerin devamı ise dün yapılan son ihale ile satıldı. 2010 yılında 4 ev, 2011 yılında ise 38 ev olmak üzere 2 yılda 42 evi uygun fiyata satan Fethiye Belediyesi birçok vatandaşımızı da ev sahibi yapmış oldu.

2 YILDA 42 AİLE EV SAHİBİ OLDU

Dün yapılan ihale sonrasında 8 kişiyi daha uygun fiyatlara ev sahibi yapan Fethiye Belediyesi, açık arttırma usulü evleri sahiplerine verdi. Yarısı peşin olmak üzere 65 bin 850TL’den başlayan fiyatlara verilen evlerin ihalesi Fethiye Belediyesi Encümen Salonunda yapıldı. Belediye bu son ihale ile 8 evi de yaptığı ihale ile vatandaşları ev sahibi yaparak, projesinin amacına ulaşmasını sağladı.

542 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
BIST 10,4091
ALTIN 449,54

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle