Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Belediye çevre ekibi başarılı çalışmalarını sürdürüyor.

Erkan Ilik | 02 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Belediye çevre ekibi başarılı çalışmalarını sürdürüyor.

Fethiye Belediyesi çevresel faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Ömrünü tamamlamış lastiklerin geri kazanımıyla ilgili başarılı çalışmalara imza atan Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü kurulduğu günden bu yana yaptığı faaliyetler ile birçok ödüle layık görülmüştü. Türkiye’nin en çevreci Belediyesi layık görülen ve bu kapsamda Yılın İlçe Belediye Başkanı seçilen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya, ÖTL Lokman Geri Kazanım Firması tarafından yapılan başarılı ve özverili çalışmalardan dolayı plaket takdim edildi.

 

Fethiye Belediyesi’nin kendi bazındaki diğer belediyelere göre başarılı işlere imza attığını belirten Lokman Geri Kazanım Firması Genel Direktörü Yusuf Memnun, “Başkanımızı ziyaret etme nedenimiz, çevreye gösterdiği duyarlılıkla firmamızla beraber çevre de oluşan ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüşümünü sağlamaktaki büyük çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Fethiye’miz bu konuda çok duyarlı bir bölge. Bizlerde elimizden geldiğince bu bölgeye yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz. Başkanımızın çevresel duyarlılığına teşekkür ediyorum” dedi.

“Fethiye geri kazanımda belli bir noktaya geldi”

Çalışma arkadaşlarının çevresel faaliyetler adına başarılı çalışmalar yaptığını dile getiren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüşebilir hale getirme noktasından önce bu lastikleri yine biriktiriyorduk. Ama nereye vereceğimizi şaşırıyorduk. Saygıdeğer Fethiyelilerde bunu bilir. Ben hem vakıflarına hem de kendilerine teşekkür ediyorum. Bu işi kim başlattıysa da Allah onlardan razı olsun. Çünkü yurt dışına gitmiş olduğumuz günlerde gördüklerimizin ülkemizde olmamasından hep hayıflanıyorduk. ‘Neden orada olan burada yok’ diyorduk. Çevre Müdürlüğü arkadaşlarımız, başta Selver kızım, Ali kardeşim olmak üzere bütün çalışanlara Fethiye’yi geri kazanımda bu noktaya getirme çabalarından dolayı teşekkür ediyorum. Yusuf beyle de inşallah daha uzun süre diğer geri kazanım malzemelerinin bertarafının da yapıldığı çalışmaları beraber yürütmekten keyif alacağımızı ifade ediyorum. Kendilerine kardeşlerimin şahsında bu şirketi ilk kuran kimse o kardeşime teşekkür ediyorum. Allah’ın koruması onun üzerinde olsun” ifadelerini kullandı.(FG)

çevre plaket (1)_640x385 çevre plaket (2)_640x427 çevre plaket (3)_640x427 çevre plaket (4)_640x407

327 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,7660
EURO 10,3245
BIST 12,0573
ALTIN 493,63

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle