Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

“Başkan Saatcı’nın Yanındayız”

Erkan Ilik | 20 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

“Başkan Saatcı’nın Yanındayız”

Foça Mahallesi vatandaşları ve Çalış esnafları Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya destek için bir araya geldi. Kendi aralarında organize ettikleri toplantıya, Foça’nın mahalle sakinleri, Çalış esnafları, Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği, Çalış Bot, Çalış Taksi, Günlükbaşıspor katıldı. Yaklaşık 200 kişilik kalabalık bir araya geldikten sonra Başkan Saatcı’yı toplantıya davet etti. Toplantıya katılım sağlayan bölge halkı Başkan Saatcı için önümüzdeki seçimlerde çalışmak istediklerini ifade ettiler. Toplantıya Başkan Saatcı yanı sıra Belediye Başkan yardımcısı Metin Talaş da katıldı. Talaş vatandaşlara belediye tarafından bölgeye yapılan yatırımları anlatırken, kalabalığın yoğun talebi doğrultusunda Başkan Saatcı toplantıya davet edildi. Sohbet havasında geçen toplantıda Başkan Saatcı tüm konulara değinerek, tüm sorulara açıklıkla cevap verdi.

“15 yıldır Her şey Meydanda”

Foça ve Çalış’ta yaşamını sürdüren vatandaşlara konuşan Saatcı, “Kimseyi kırmadan, kimseyi bükmeden bizim şahsımıza cevap hakkı doğarsa cevap verecek şekilde sadece yapacaklarımızı anlatarak hizmet kervanına devam edeceğiz. Biz inşallah Şubat ayı içerisinde çalışmalara başlayacağız. Allah var! 15 yıldır hep beraber yaptıklarımız meydanda… Daha önceki Fethiye Belediyesi tarihine baktığımız zaman, yapılan işleri göz önüne alındığında gerçekten şu 15 yıl Fethiye’de Belediyecilik açısından tarihçilerin yazacağı yıllar olacaktır” dedi.

“Fethiyeliler her şeyin en iyisine layık”

Foça ve Çalış bölgesinde değişimin sürdüğünü de ifade eden Saatcı, “Şimdi Çalış bölgesine gelince, biz geldiğimiz günden bu yana burayla ufak bir kırgınlık dahi yaşamadık. Benim Ölüdeniz ’im diye tabir ettiğim Çalış, bu dönem muhteşem bir şans yakaladı. Metin kardeşimin belediye meclis üyesi olması, Mete kardeşimin de dernek başkanı olmasıyla birlikte ama bizle, ama iktidarla, ama Fethiye Turizm Alt Yapı Birliği ile çok iyi diyaloglar kurularak, Çalış’ın belli bir noktaya gelmesi konusunda çaba sarf ettik. Bu çaba devam edecek. Yoksa hiçbirimizin elinde sihirli değnek yok. Tüm problemleri ortadan kaldıracak değiliz ama Fethiye’deki değişim gibi Çalış’ta da bir değişim yakalandı. Bunun sürüp devam etmesi gerekiyor. 3. Etap Sahil Bandı’nı da buraya bağladığımız zaman tadından yenmeyecek. Mesela oraya ördek adası yaptık. Ben izlerken keyif alıyorum. Amatör balıkçılarımız için tekne bağlama kanalı yaptık. Orası da çok güzel oldu. Allah’a şükürler olsun. Ama Fethiyeliler her şeyin en iyisine layık. Burada yaşamakla zaten çok şanslıyız ama gerçekten her şeyin en iyisine layıksınız” ifadelerini kullandı.

Çalış bölgesine Kültür ve Spor Merkezi geliyor.

Çalış bölgesine yeni bir projenin daha müjdesini veren Saatcı, “Tenis kortlarının karşısındaki alanı kamulaştıracağız. Orayı kültür ve spor merkezi geline getireceğiz. Fethiye’nin ikinci bir kültür merkezine ihtiyacı var. Bunu da benim ağzımdan ilk kez duydunuz. Bu bölgede yapacağımız ilk iş budur” dedi.

“30 Mart’ta zafer partilerin değil, Fethiye sevdalılarının olacak”

Bu desteğin Behçet Saatcı’ya verilen bir destek olmadığını, Fethiye’de yapılan ve yapılacak olanlara bir destek olduğunu ifade eden Saatcı, “Ben etrafımızdaki köylere ve beldelere düğündür, dernektir, bazen çağırıyorlar, gidiyorum. Etraftaki arkadaşlarımızın Fethiye’ye bakışı çok güzel. 30 Mart akşamı Allah izin verirse, bu iş gerçekleşirse, bu ne Behçet Saatcı’nın zaferidir ne de herhangi bir partinin zaferidir. Bu Fethiye’de ekmek yiyen, bu memleketin suyunu içen, havasını teneffüs eden, Fethiye’de yapılanları takdir eden Fethiye Sevdalılarının zaferidir. Bu seçim bir siyasi parti tercihi değildir, muhtarlık seçimi gibi yerel seçimdir” şeklinde konuştu.

“Başınızı öne eğdirecek bir şey yapmadım”

Fethiyelilerin başını öne eğdirecek bir şey yapmadığını da ifade eden Saatcı, “Ben sizden, bu dönem geçen dönemlere göre daha farklı çalışmanızı rica ediyorum. Çünkü bizim Allah’a şükür anlatamayacağımız, açıklayamayacağımız bir şey yok. Ben 15 yıldır sizlerin başını öne eğdirecek hiçbir yanlış yapmadım. Hata yapmışımdır. Hata yapmayan insan olmaz. Kul hatasız olmaz. Ama benim sizin başınızı öne eğdirecek hiçbir yanlışım olmadı. Allah var! Harcadığımız kuruş paranın, geçirdiğimiz dakikanın hesabını da Allah’a ve sizlere vermeye hazırım. O zaman böyle bir ekibin bir 5 yıl daha Fethiye’yi yönetmesinde hepimizin ortak sorumluluğu var. Beni çağırdığınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.(FG)

foça toplantı (4)_640x480 foça toplantı (7)_640x480

 

477 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,7660
EURO 10,3245
BIST 12,0573
ALTIN 493,63

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle