Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Barış Manço ve Abdi İpekçi Anıldı.

admin | 01 Şubat 2012 | Güncel A- A+

Türk Rock Müziği’nin unutulmaz seslerinden, besteci, yorumcu, televizyon programı yapımcısı ve sunucusu, 7’den 70’e Türk Milleti’nin kalbinde taht kuran Barış Manço, ölümünün 13. yılında da Fethiye’de unutulmadı. Belediye hoparlöründen çalınan Barış Manço şarkıları, İlçedeki Caddelerde yer alan Dijital Panolar ve Fethiye Belediyesi içerisindeki ekrandan “Usta! Seni Unutmadık. Ruhun Şad olsun” sözü ile saygıyla anıldı. Fethiye Belediyesi aynı zamanda Milliyet gazetesi Genel Yayın Müdürü ve Başyazarı Abdi İpekçi’yi de unutmayarak “Türkiye’nin onurlu kalemi, Ruhun Şad olsun” yazısı ile tüm caddelerde İpekçi’yi andı.
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı; “Herşeyden önce Barış Manço’yu rahmetle anıyorum. Kendisini özlüyoruz. Bugün 13. Ölüm Yıl dönümü… Zaman ne kadar hızlı geçiyor. Bizim Belediye Başkanlığı dönemimizle eşit rahmetli olduğu süre. Kendisi bizim fahri Turizm Bakanımızdı. Özellikle Uzakdoğu halkları üzerinde yarattığı pozitif enerji ile… Zaten Ertuğrul gemisi ile başlayan daha sonra Kore Savaşı ile devam eden özellikle uzak doğu ülkeleri ile aramızdaki kültürel bağların sağlanmasında çok büyük etkileri var. Onun dışında bizim için vazgeçilmez olan Türk Dili ve Kültürü konusunda yaptıkları bugün gibi gözümüzün önünde. Ama yaptıkları programlar ile kılık kıyafet giyim kuşam ile çok farklıydı. Hani ölümsüz insan denir ya olması işte böyle oluyor. Arkanda bir eser bıraktıysan 13 yıl sonra hayırla yad edilirsen herhalde ölümsüz olursun. Kendisine tekrar Allahtan rahmet diliyorum. Ruhu Şad olsun” dedi.
Barış Manço’nun toplumsal yapıyı koruyan nadir inanlardan biri olduğunu ifade eden vatandaşlar, duyarlı davranışından dolayı Fethiye Belediyesi’ni tebrik ettiler.

221 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8336
EURO 9,4586
BIST 10,5189
ALTIN 456,41

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle