Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Bahçeli, “Yolsuzlukların Hesabını Sormazsam Namerdim”

Erkan Ilik | 16 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Bahçeli, “Yolsuzlukların Hesabını Sormazsam Namerdim”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli iki günlük Muğla ve ilçelerindeki miting ve seçim bürosu açılışları için geldiği Fethiye’de partililerle seslenerek 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimleri ile Haziran ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 2015’te yapılacak genel seçimler öncesinde çok önemli olduğunu belirtti. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Seydikemer İlçesine bağlı Sarıyer köyü civarında partililer tarafından karşılandı. Uzun araç konvoyu ile birlikte Seydikemer ilçesine giren Bahçeli önce Seydikemer Belediye Başkanı Cafer Arıkan’ı makamında ziyaret etti. Bahçeli daha sonra Seydikemer meydanını tıklım tıklım dolduran halka hitap etmek için meydana indi. Bahçeli’ye Seydikemer Belediye Başkan Adayı Erdal Eroğlu’nun yanı sıra ilçe başkanı Av. Abdullah Küçükbozbaş ve ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Seydikemer meydanında yapılan mitinge Bahçeliyi yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Bahçeli Eroğlu için Destek İstedi

MHP Seydikemer Belediye Başkan Adayı Erdal Eroğlu’nun deneyimi ile yeni kurulan ilçeye çok büyük hizmetler edeceğini kaydeden Bahçeli’ye Kemerdoğanspor atkısı ile Seydiler Köyü halısı verildi.

Bahçeli; bu seçimlerin iktidara bir ders olacağını bu yüzden yolsuzlukların hesabının sorulacağını, söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; yolsuzlukların hesabını soracağız. Sormasam namerdim,  diyerek; Başbakan Recep tayip Erdoğan’ı eleştirdi. MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli Fethiye’deki mitinglerde Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı milletvekili Mehmet Erdoğan, Fethiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Üyük, Seydikemer Belediye Başkan Adayı Erdal Eroğlu’na destek verilmesini istedi. Fethiye Salıpazarı mitingi öncesi kısa bir esnaf ziyareti yapan Devlet Bahçeli’yi yaklaşık 4 bin kişi izlerken Bahçeli konuşması bittikten sonra Fethiyespor atkısı taktı. MHP Fethiye ilçe başkanı Cengiz Çay, MHP İl başkanı Mehmet Korkmaz ve MHP Genel Başkanlığından gelen görevliler ile birlikte Salı Pazarı meydanına gelen Devlet Bahçeli yaklaşık 45 dakika süren konuşmasında sık sık hükümeti eleştirdi…

“Muğla’ya Seçilen Başkan Aynı Zamanda Büyük Şehir Kuruculuğunu Üstlenecek Kişidir”

Devlet Bahçeli yaptığı konuşmada “Belediyeler kanununda yapılan değişiklikle 16 büyükşehir belediye başkanının yanına 14 tane ilave edildi. 30 Büyükşehir Belediye Başkanlığı oldu. Bunlardan birisi de Muğla’dır. Muğla’nın Büyükşehir olmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” Dedi. Konuşmasına devam eden Bahçeli  “Bu kadar geniş kapsamlı alanda yaşayan bir yerde, hizmetlerin aksamaması için Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Ankara’yı bilmesi, tecrübeli birisi olmalıdır. Büyükşehir’in kurulurken doğru temel atılırsa, daha sonra gelecekler için çok daha iyi olacaktır. Bu yüzden Muğla’nın sevgisini kazanan Mehmet Erdoğan’ı Büyükşehir belediye başkanı adayımız olarak takdim ettik. Fethiye Belediye Başkan Adayımız Mehmet Üyük’ü uzun yıllar Fethiye’de büyük hizmetleri olan ve şuanda Seydikemer adayımız olan Erdal Eroğlu’nu da bu kadroya dahil ettiğimiz süreçte, Muğla, Fethiye ve Seydikemer olarak koordineli çalışacaktır. Bütün Adaylarımızı size emanet ediyorum” dedi.

“Sayın Recep Tayyip Erdoğan Adil, Dürüst Bir Hizmet Sunacağına Ağzına Bir Sakız Almış Çiğneyip Duruyor”

Konuşmasına devam eden Bahçeli “Ülkemiz 11 yılı aşkın bir süredir Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yönetilmektedir. Yakın siyasi tarihinde bu kadar millet desteği ile bu şekilde iktidar olmak Adalet ve Kalkınma Partisi’ne nasip olmuştur. Bu parti bu milletin desteğini anlayamamış, 3.kez seçildiğinde bunu yine anlayamamıştır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan adil, dürüst bir hizmet sunacağına ağzına bir sakız almış çiğneyip duruyor. Türkiye 36 etnik gruptan oluşuyor. Sürekli bunu söylüyor. Ama neden söylediğini açıklayamıyor. Sonra bu etnik unsurları kışkırtıyor. Ayrıştırmayı sağlıyor. Yüzde 51 oy oranına sahip bir hükümetin önceliği 36 etnik grubu ortaya koyarak, manasını da bilmiyor. 3-4 tanesini söylüyor, diğerlerini de bilmiyor. Türkiye’nin birçok sorunları var. Açlık var, adaletsizlik var, yolsuzluk var, yabancılaşma var, yozlaşma var, asayişsizlik var, ahlaksızlık yaygınlaşıyor. Bu sorunların hiçbirisini tek başına iktidar olmasına rağmen çözüm üretmiyor. Şimdi soruyorum, vatandaşlara da soruyorum. Desteğini sürdüren AKP li kardeşlerime de soruyorum. Recep Tayyib Erdoğan iktidara geldiğindeki durumunuzu düşünün. Sorunlarınızı çözebildiniz mi? Çocuklarınıza iş bulabildiniz mi ? Çocuklarınızın yuvasını kurdunuz mu? Öğretmenlerin ataması yapıldı mı? Bunları sorduğunuzda gerçekçiliğini görünüyorsanız, bu konuda kendinizi mutlu ve mesut görüyorsanız desteğinize devam edersiniz. Bunlar olmuşsa Recep Tayip Erdoğan’ın söylediği. Şarkı ile birlikte “Beraber yürüyelim bu yollarda” Yok görmüyorsanız ki dur demek için sandık önünüzde” dedi.

“Şimdi İki Bilal’ Den Hangisi Helal Hangisi Haram Yiyor ?”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’la ilgili iddialar hakkında da halka seslenerek iki tane Bilal var” dedi. Bahçeli  “Biri Hasan Ağa’nın oğlu Bilal diğeri Recep Tayip Erdoğan’ın oğlu Bilal. Hasan Ağanın oğlu Bilal okudu askerliğini yaptı geldi. İş yok, Aş yok. Babasının verdiği harçlığı utanarak alıyor. Öteki Bilal’in neyi var. Villaları var, gemiciklerin gemi oldu, şimdi okyanusta dolanıp duruyor. Bir vakıf kurmuş, sağdan gelse 100 milyon, dolar, soldan gelse 100 milyon dolar. Arkasından karşıdan gelse 100 milyon  dolar… Her yerden dolar yağıyor. 11- 12 iş adamına salma göndermişler. 100 bin dolar atacaksın demişler. Biri 150 bin dolar veriyor. Ardından yapılacak ihaleyi bana verin diyor. Başbakan kalkıyor, bunlar havuzdaymış ama bunların havuzun ıslandığı yok diyor. Dolarlarla dolu havuzda ıslanırlar mı? …Şimdi iki Bilal’ den hangisi helal hangisi haram yiyor ?” dedi.

“Yasin El Kadı İle Münasebetinin Nereden Başlıyor, Babanızın Münasebeti Nedir”

Konuşmasına devam eden Bahçeli “5 gün evvel Recep Tayyip Erdoğan ağanın oğlu Bilal korumalarla ifadeye gitmiş. Bunu 5 gün sonrada açıklıyorlar. Şimdi çocuğa bir ayakkabı almayı düşünseniz, oğlana bir ayakkabı alacaksınız, şimdi gazeteye sar diyor. Ayakkabı kutusuna koydurmuyor. Aman yanlış anlaşılıyor diyor. Bunlarda yürek varsa, partinin adı gibi Ak ise, gazeteler sütunun bir yere soruları, bir yere cevapları yazın. Bunlar bilinmelidir.

Yasin El Kadı ile münasebetinin nereden başlıyor, babanızın münasebeti nedir? Bunları da yazın, halk bilsin. Bir gün MHP geldiğinde kara defterleri bir karıştıralım bakalım neler çıkacak. Türkiye’de yolsuzluk ve rüşvet toplumun en büyük hastalık olarak gözükmekte. Savcıların dağıtımı ile polislerin dağıtılmasıyla bunun önlemini alamazsınız” dedi.

“Sabah TV’ler De Recep Tayyip Erdoğan, Öğlen Recep Tayyip Erdoğan, Akşam Recep Tayyip Erdoğan…”

Konuşmasına devam eden Bahçeli “Sayın Başbakan bunlarla mücadele edeceğine, 17 Aralık ta büyük bir paniğe kapılmamış olsa, Sabah TV ler de Recep Tayyip Erdoğan, öğlen Recep Tayyip Erdoğan, akşam Recep Tayyip Erdoğan.. Böyle programlara çıkıyorsun, her televizyon seni anlatıyor. Ama şimdi halk televizyonu yine Recep Tayip Erdoğan diyerek kapatıyor. Sana Yargıtay niye darbe yapsın. 30 Martta hepimiz sandığa gideceğiz. Millet iradesi olarak diyeceğiz ki; % 51 ile geldin, soyup soğana çevirdin. Oğulların zaten belli.

30 Martta darbeye falan gerek yok. Bu kadar korkutmaya gerek yok. Sandıkta  %51 ile geldi, % 51 ile güle güle Recep ağa diyelim gitsin. Yerel seçimlerden hemen sonra Cumhurbaşkanlığı seçimi var.  2015 yılında milletvekilleri seçimleri var. Ancak Türkiye’nin aydınlık geleceği için, Recep Tayyip Erdoğan’ı uyarmalıyız, milleti uyandırmalıyız. Bunlar yüzde 45-46 ya düştüğünde bunlar panik olur… İnanıyorum ki;  2015’te bir iktidar değişikliği olacak” dedi. Devlet Bahçeli konuşmasının sonuna doğru “MHP olarak her yerde ne kadar üretilmiş deterjan varsa, Tayyip Erdoğan’ın havuzuna atacağız. Yolsuzluk yapanları bu deterjanla yıkayacağız. Burada halkın oy verenlerin suçu yok. Bunlara hesabı soracağız. Hesap sormazsam namerdim diyerek sözlerine son verdi.(FG)

IMG_1907 - Kopya_640x427 IMG_1916 - Kopya_640x427 IMG_1928 - Kopya_640x427 IMG_1934 - Kopya_640x427 IMG_1939 - Kopya_640x427 IMG_1948_640x427 IMG_1955_640x427 IMG_2015_640x427 IMG_2022_640x427 IMG_2032_640x427 IMG_2040_640x427 IMG_2048_640x427 IMG_2090_640x427 IMG_2117_640x427

562 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,5430
EURO 10,1290
BIST 11,9198
ALTIN 496,40

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle