Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Aytekin Çakmakçı 24 Şubat’ta Öğrencilerle Buluşacak

Erkan Ilik | 21 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Aytekin Çakmakçı 24 Şubat’ta Öğrencilerle Buluşacak

Tatar Ramazan, Arabesk, Düttürü Dünya, Avrupalı, Muhsin Bey gibi Türk Sineması’nın en önemli eserlerinin görüntü yönetmenliğini yapmış,  birçok ödülü bulunan Aytekin Çakmakçı, 24 Şubat’ta Fethiye’ye gelerek öğrencilerle buluşacak. Fethiye’de, 8-11 Mayıs tarihlerinde 7. kez düzenlenecek olan ‘Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri’ öncesinde, festivalde yapılacak olan ‘kısa film yarışmasında’ yönetmenliğe ve kameraya merak salmış öğrencilerle atölye çalışmaları uygulanacak. Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri Komitesi’nin davetlisi olarak ünlü yönetmen Aytekin Çakmakçı 24 Şubat’ta Fethiye’ye gelecek. Çakmakçı, yapılan program çerçevesinde 8-11 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan 7’inci Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri öncesi  ‘Kısa Film Yarışması’na katılacak öğrencilerle buluşacak. Liselerarası düzenlenen yarışma öncesinde Çakmakçı, yönetmenlik, kamera çekimi, senaryo yazımı ve bir filme dair bütün püf noktaların yer alacağı atölye çalışmalarını öğrencilere aktaracak. Yaklaşık 60 öğrencinin katılacağı atölye çalışmaları belirlenen günlerde Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacak. Öğrencilerle birlikte çekim yapmak için Kayaköy ve Ölüdeniz’e de gidilecek.

‘Amaç, Öğrencilerin Eğitimi’

Aytekin Çakmakçı’nın Fethiye’ye gelerek öğrencilerle buluşacak olmasının sevindirici olduğunu belirten Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri Komitesi Başkanı Mustafa Şıkman “Önceki yıllarda düzenlenen ‘Kısa Film Yarışması’nda öğrencilerin oldukça ilgili olduğunu gördük. Çok güzel düşünceleri, farklı bakış açıları olan öğrencilerimizin aynı zamanda biraz eksik kaldığını da fark ettik. Bunun için öğrencilerimize yönelik, daha iyi olmaları yönünde eğitim çalışmaları uygulamak istedik. Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri öncesinde Fethiye’ye gelecek olan Aytekin Çakmakçı, deneyimlerini öğrencilerle paylaşacak. Yarışmaya ilgili olan öğrencilerimizde, Çakmakçı tarafından verilen atölye çalışmalarına katıldıktan sonra 8-11 Mayıs’ta, hünerlerini sergileyecek. Amacımız, çocuklarımızın verdikleri emeği, profesyonel şekilde uygulayarak hayata geçirmelerini sağlamaktır” dedi.(FG)

Aytekin Çakmakçı 24 Şubat1_640x450 Aytekin Çakmakçı 24 Şubat2_640x426 Aytekin Çakmakçı 24 Şubat3 (Mustafa Şıkman)_640x426

366 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle