Hoşgeldiniz  

Avrasya Maratonunda Muğla Zeybeği Oynayacaklar

admin | 09 Ekim 2011 | Güncel A- A+

1978 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak koşulan ve bu hafta sonu 26 Ekim 2011 Pazar günü İstanbul’da koşulacak olan 33. Avrasya Maratonunun 8 Km lisanssız sporcuların sağlıklı yaşam için spor amacı taşıyan Halk koşusuna katılacak olan İstanbul’da Muğla ve İlçeleri Tanıtım ve Kültür Derneği üyeleri Asya’dan Avrupa kıtasına geçerken Boğaz Köprüsü üzerinde Muğla Zeybeği Halk oyunu gösterilerinde bulunacaklar.

Bu konuda İstanbul’da bulunan Muğla ve İlçeleri Tanıtım Derneği Genel Sekreterliği Fethiyeli Mustafa Ertürk’ün bir açıklama gönderdi. Ertürk,“Bu yıl 16 Ekim 2011 Pazar günü 33. sü  düzenlenecek Kıtalararası Avrasya Maratonu’ nun (8 Km lik parkuru olan  zaman ile bir yarış olmayıp maksimum 3,5 saatlik bir tamamlama süresi olan, istenildiği zaman ve istenilen noktada bırakılabilen) ‘’HALK YÜRÜYÜŞÜ’’ bölümüne  geçen yıl olduğu gibi derneğimiz etkinliği ile katılıp siz Değerli Hemşerilerimizle birlikte Asya’ dan Avrupa’ ya yürümek istiyoruz. Böylece hem Muğlalılar olarak değişik bir etkinlikte biraraya gelebilmeyi, Muğla’mızı, Muğla’lıları ve derneğimizi daha fazla tanıtabilmeyi ümit ediyoruz.  Geçen yılki etkinliğe katılan dernek üyelerimizin Boğaz Köprüsü üzerinde zeybek oynamaları ilgi çekmiş ve ulusal basında köşe yazılarına bile konu olmuştu. Üyelerimizin, geçen yılki maraton katılım fotoğraflarını ekte bilgilerinize gönderiyorum.

Bu yılda yine hemşerilerimizle keyifli bir etkinlik gerçekleştirip yürüyüşün finalinde dernek merkezimizde hep beraber kahvaltı yapmak istiyoruz. Yürüyüşe katılmak isteyen hemşerilerimiz ve ailelerinden öncelikle aşağıdaki bilgiler çerçevesinde kayıtlarını yaptırmalarını ve tarafıma bir bilgi iletisi göndermelerini rica ediyoruz. Avrupa yakasından katılacak  ve başlangıç noktasına toplu taşıma ile gidemeyecek hemşerilerimizi dernek merkezinden servisler ile yürüyüşün başlangıç noktasına götüreceğiz. Anadolu yakasından katılacak hemşehrilerimizide yürüyüş ve kahvaltı bitişinde dernek merkezinden Anadolu Yakası’na yürüyüşün başlayacağı Altunizade’ ye bırakacağız. Katılımlarınız ile Muğla’lılar olarak biraraya gelip keyifli bir gün geçirebilmek için bilgilerinize sunarız.”dedi.

488 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4331
EURO 9,0016
BIST 10,1778
ALTIN 439,28

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle