Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

Arslanca: “Engellilerin sorunu sadaka bilinci ile çözülemez”

admin | 26 Aralık 2017 | Eğitim, Genel, Güncel, Sağlık, Siyaset, siyasi, Spor A- A+

Aydoğan Arslanca başkanlığında çalışmalarına başlayan CHP Muğla İl Başkanlığı Engelliler Komisyonu; Ankara’ya giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz Kasım ayı sonunda kuruluşu gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanlığı Engelliler Komisyonu çalışmalarına başladı. Aydoğan Arslanca başkanlığında çalışmalarına başlayan CHP Muğla İl Başkanlığı Engelliler Komisyonu; Ankara’ya giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti.

CHP Muğla İl Başkanlığımız bünyesinde 30 Kasım 2017 tarihinde Engelliler Komisyonunun kurulduğunu anlatan Aydoğan Arslanca; “7 kişiden oluşan Engelliler Komisyonumuza bağlı olarak Muğla’mızın ilçelerin de ilçe komisyonlarımız kurulması konusunda çalışmalarımız başlamıştır. Geçtiğimiz hafta Ankara’ya giderek Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettik. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tüm engelli kardeşlerimize ve dostlarımıza çağrıda bulundu. Genel Başkamız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tüm engelli vatandaşlarımıza seslenerek “Gelin CHP çatısı altında birleşin ve kendi haklarınızı savunarak mücadele edin. Yerelde ve genel sorunlarınızı çözüm noktası siyasetin içinde olmak ve mücadele etmektir” dedi.

Komisyonun amacı ve çalışmaları hakkında bilgi veren Arslanca, “Komisyonumuzun temel amacı  ilimiz ve ilçelerde engelliliğe sebebiyet veren başta trafik kazaları, iş kazaları, terör ve savaşların olmaması için gerekli çalışmaları yapmak ve her ne sebeple olursa olsun yaşamını engelli olarak yaşayan engelli bireyleri;  eğitimde, istihdamda,sosyal yaşantıda, erişim ve ulaşımda eşit yaşam koşulların oluşumunda mücadele etmektir” ifadelerini kullandı.

Engelli örgütlerin mücadelesi sonucu hazırlanan engelliler yasasının 2005 yılında meclise getirildiğini hatırlayan Arslanca; “TBMM gurubu bulunan tüm siyasi partilerin oy birliği ile 5378 sayılı engelliler yasası çıkarıldı. Ancak AKP iktidarında  tozlu raflarda yerini aldı. Yönetmenliklerle içi boşaltıldı, engellilerin sorunu sadaka bilinci ile çözülemez. Anayasamızın emrettiği şekilde eşit yaşam hakları verildiğinde sorunlar çözülür.  Çözümü CHP’de örgütlenip yaşama geçirmektir” dedi.

Aydoğan Arslanca “Engelliler Komisyonunun kurulmasında bizlere destek olan CHP Muğla İl Başkanımız  Sayın Mürsel Alban’a, İlçe komisyonlarımızın kurulmasında da bizlere yardımcı olan tüm ilçe başkanlarımıza ve CHP Fethiye İlçe Başkanı Sayın Özgür Kullukçu’ya, bizleri makamında kabul eden ve Ankara’da ağırlayan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Haber:  Hülya Kulalı

Engellilerin sorunu sadaka bilinci ile çözülemez (1)_640_480 Engellilerin sorunu sadaka bilinci ile çözülemez (2)_567_480 Engellilerin sorunu sadaka bilinci ile çözülemez (3)_640_427

723 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,2777
EURO 9,7756
BIST 1,1748
ALTIN 497,95

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle