Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

Ankara’da Masum Türker İle Görüştüm Masum Türker’den Vatan Milliyetçiliği

eroldolu | 16 Mart 2015 | KöşeYazar A- A+

                           EROL DOLU

 

          Ankara’da Masum Türker İle Görüştüm  Masum Türker’den Vatan Milliyetçiliği

 

7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimlerine doğru hızla gittiğimiz şu günlerde Türkiye’de siyaset ortamında Halk arasında da çeşitli yorumlar yapılmakta ve Milletvekili Aday Adayları ön planda konuşulmaktadır.

Geçen hafta13 MART 2015 Çarşamba günü Ankara’da DSP Genel Başkanı Sayın Masum Türler ile Genel Merkezinde Makamında yaklaşık 40 dakika görüştüm. Makamından içeri girdiğim de Sayın Genel Başkan Masum Türker’in yüzü gülüyordu. Sayın Masum Türker gülen yüzü ile beni Makamında karşıladı. Bir taraftan kendisiyle DSP’NİN seçim çalışmalarıyla ilgili sohbet ederken bir taraftan kendisine gelen telefonlara cevap veriyordu.

     Sayın Masum Türker bana Fethiye ve Muğla’nın başta Milas İlçesi olmak üzere diğer yerlerdeki Partili arkadaşlardan söz etti. Kendisine Fethiye’de ismi DSP İle özdeşleşmiş Anahtarcı Turcan ağabeyimizin selamını söylediğimde (Turcan Kahya) Genel Başkan Sayın Masum Türker hemen Anahtarcı Turcan Kayha’yı hatırladı kendisini sordu. Ben de Turcan ağabeyinin kendisini çok sevdiği söylediğimde, Turcan ağabeye özel olarak selam gönderdi. Muğla ve çevresinde siyasi durumu konuştuk. Başta Fethiye’de Anahtarcı Turcan ağabeyi olmak üzere Muğla ve diğer İlçelerinde Sayın Genel Başkanı tanıdığı isimlere göndermiş olduğu selamları Ankara’dan döndükten sonra  ilettim.    

Son günlerde DSP Genel Başkanı Sayın Masum Türker, Ulusal Televizyon Kanallarında yer almakta ve bizler de onu takip etmekteyiz. Kendisi hem Türkiye’de tanınan iyi bir Ekonomist hem de  iyi bir Gazetecidir.

Sayın Masum Türker’in, bir siyasetçi olarak yıllardır söylediklerinin hepsi doğru çıkıyor. Son aylarda kendisini bazı Televizyon Kanalları davet ediyor ve Türkiye üzerine önemli konuları dile getiriyor.

Sayın Masum Türkler yaklaşık Dört aydan bu yana Türkiye’nin Dış güçlere karşı Vatan Milliyetçiliğini ön plana çıkararak savunulması gerektiğini her fırsatta söylemektedir.

Sayın Genel Başkan Masum Türker, bu konuda aynen ‘Bizler Türkiye olarak tüm Dünya’ya karşı Mustafa Kemal Atatürk ve Arkadaşlarından sonra da Türkiye Cumhuriyeti Devletinin  var olduğunu göstermemiz gerekir. Bunun için Mustafa Kemal’in Hattı Müdafaa yoktur, sattı Müdafaa vardır sözünden hareketle Milliyetçiliği de pekiştirmek için Türkiye’de yaşayan insanlar olarak hangi Irktan olursak olalım, hangi Mezhebe inanırsak inanalım, hangi Dili konuşursak konuşalım, Türkiye’de yaşayan insanlar olarak VATAN MİLLİYETÇİLİĞİNİ savunmalıyız. Çünkü Vatan Milliyetçiliğini savunmak demek ülkemizin birlik ve beraberliğini ve Bağımsızlığını savunmak demektir. Ben ve arkadaşlarım Vatana sahip çıkma yolunda Ecevit’in düşüncesinden asla vazgeçmeyiz. Bugün öğretilmiş çaresizliğe karşı Türkiye’yi iyi yönetecek kadroları yaratacağımıza inanıyoruz. Vatan Milliyetçiliği ile Türkiye’nin Birlik ve Beraberliğini için beraber olmak zorundayız’ diyerek dikkat çekiyor.

Sayın Masum Türker’e makamında ben ‘Sayın Genel Başkanım, Vatan Milliyetçiliği kavramı Halk arasında da dikkat çekti’ dedim. Benim bu sözüm üzerine kendisi ‘Erol ben Vatan Milliyetçiliğinin önemini anlattıktan sonra bazı çevreler Vatan Partisini kurdular’ dedi.

Türkiye’de Kurtuluş Savaşında başarı Vatan Milliyetçili düşüncesiyle gelmiştir. Bu konularda Sayın Mahsum Türker her defasında açık yüreklilikle DSP’nin doğru anlayışını Kamu oyuna anlatıyor.

 

 

 

669 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,2837
EURO 9,7571
BIST 1,1753
ALTIN 500,71

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle