Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Anadolu Gençlik Fethiye Yönetimi Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Erkan Ilik | 09 Şubat 2014 | Eğitim, Genel, Güncel, Kültür, Siyaset A- A+

Anadolu Gençlik Fethiye Yönetimi Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Anadolu Gençlik Derneği Fethiye temsilciliği basın mensuplarıyla kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Fethiye Otelcilik Turizm Meslek Lisesi restoran bölümünde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde; Anadolu Gençlik Derneği Fethiye şubesi başkanı Vedat Sakarya tarafından “Anadolu Gençlik ve Gayesi”  konulu bir açıklamada bulunuldu.

agdbasinkahvalti5

Anadolu Gençlik Derneğinin amaçları ile Fethiye temsilciliğinin etkinlikleri hakkında bilgi veren Vedat Sakarya konuşmasında “Anadolu Gençlik Derneği, evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyar­lı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluştur” dedi. Anadolu Gençlik Fethiye temsilciliğinin yönetim kurulu üyelerini  basına tanıtan Vedat Sakarya  konuşmasına devam ederek “Anadolu Gençlik Derneği, dünyaya yeniden yön verecek, Dicle kenarındaki kuzulara kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı Cakarta’dan Rabat’a bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilattır. İyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücadelesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendimize görev addediyoruz. Yeryüzündeki her insan için yaşama hakkını, inanç ve düşünce hür­riyetini, aile oluşturma ve neslini koruma hakkını, mülkiyet edinebilme hakkını ve akıl sağlığının güvenceye alınması hakkını temel ve vazgeçi­lemez haklar olarak kabul ediyoruz.

Özgür ve hak sahibi olarak doğan insanların özgür ve hak sahibi olarak yaşayacakları “Yeni Bir Dünya” sevdamızdır. Özgürlük, adalet ve refahı bir ırkın ya da bir bölgenin hakkı olarak görüp kendinden olmayanı ötekileştiren ve tahakküm altına almaya çalışan her türlü düşünceye karşıyız. Ancak hangi düşünceden olursa olsun her insanın insan olmakla yeryüzünde en değerli varlık vasfına sahip olduğuna inanıyoruz ve her insana sevgiyle, şefkatle, merhametle yaklaşmak gerektiğine inanıyoruz.

agdbasinkahvalti1

Komşumuz açken tok yatmayı kendimiz için utanç vesilesi sayıyoruz ve insanların yararına en azından yoldaki bir taşı kaldırmaya sevk etmeyen her türlü boş inançtan uzak olmayı yeğliyoruz. Tutarlılığı olmayan siyasi anlayışları, vicdanları karartacak boyut­lara ulaşan eğlence tutkusunu, sömürü üzerine kurulmuş zenginliği, ahlaktan yoksun bilgiyi, paylaşmayı zarar kabul eden ekonomik anla­yışları, insan oluşu önemsemeyen bilim ve teknolojiyi, haksızlara karşı sus pus olan bir din anlayışını toplumun bozulmasında ve milletlerin yok oluşunda en etkili faktörler olarak görüyoruz. En küçüğünden en büyüğüne yaptığı her iyi işi en güzel şekilde neticelendirmek üzere ciddiye alan; büyük ideallerin peşinde koşarken ayrıntılara takılıp kalmayan ve aynı zamanda ayrıntıları ıskalayıp da estetikten, zarafetten, saygıdan yoksun tutumlar sergilemeyen; görü­nüşte bir iyiliğin kalpte alemlerin rabbinin hoşnutluğunu kazanmaya yönelik olmadığında gösterişten öteye bir anlam ifade etmediğini id­rak eden; yaşamın tüm alanlarında bütün söz ve davranışlarında sadece ve sadece alemlerin rabbinin hoşnutluğunu arayan bir gençlik yetiştirmeyi önceliyoruz. Anadolu Gençlik Derneği kendi zamanının tanıklığını yaparak kadim olan iyinin gelenekten geleceğe taşınmasında köprü görevi üst­lenmiş bir yapılanmadır. Sahip olduğumuz değerlerin yeryüzündeki tüm insanların hem bir­birleriyle hem de evrenin var oluş gayesiyle barışık yaşamasının yegâne teminatı olduğuna inancımız tamdır. Bu inançla yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara yardım etmeyi görev bilen; yardımlaşmayı ve paylaşmayı karakter edinen; söz verdiklerinde sözlerinde duran; her türlü sıkıntılı durumda bile direnip sabreden; kendinin ve yakınlarının aleyhine olsa bile adaleti gözeten tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” dedi.(FG)

anadolu gençlik turizm okulu (2)_640x427

 

700 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle