Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Altın Ambulans Sağlık Ödülünü Muğla’nın

Erkan Ilik | 28 Mart 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

 

Başarılı çalışmaları ile ödüle doymayan Muğla Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, ayağının tozu ile Muğla’ya iki ambulans daha kazandırdı.

Muğla’ya İki Büyük Ödül

Başarıdan başarıya koşan Muğla Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, adeta ödüle doymuyor. Göreve geldikten sonra yaptığı hizmetlerle başta 112 Acil Sağlık Hizmetleri olmak üzere ildeki sağlık hizmetlerinin kalitesini büyük ölçüde artıran Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin’e, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği tarafından “Altın Ambulans Sağlık Ödülü” verildi. Diğer taraftan Ekipler kategorisinde de Muğla Fethiye 1 nolu 112 Acil Sağlık Hizmeti istasyonu en iyi ekip seçilerek “Altın Ambulans ödülüne” layık görüldü. Fethiye 1 nolu 112 ekibini temsilen ödülünü ATTDERMUĞLA İl Başkanı ATT Neslihan YILMAZ, ATTDERMUĞLA Teşkilatlanma Sor. ATT Özgür AKIN ve ATTDERMUĞLA Sosyal İşler Sor. ATT Çiğden AKIN aldılar.

 Genel Müdürden 2 Ambulans Sözü

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği’nin (ATTDER) düzenlediği “Altın Ambulans Sağlık Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene katılan Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun, ödül kazananları tebrik ettikten sonra, Sağlık Müdürleri kategorisinde Altın Ambulans Ödülü’ne layık görülen Muğla Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin’e, iki ambulans sözü verdi. Ambulansların önümüzdeki hafta içerisinde teslim edilmesi bekleniyor. Böylece gecede en kazançlı çıkan il Muğla oldu. Muğla hem iki adet Altın Ambulans ödülü kazandı, hem de iki tane modern ambulans.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun, törende yaptığı konuşmada, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerinin Sağlık Bakanlığı’nın taşradaki en büyük teşkilatı konumunda olduklarını belirterek, paramadiklerin görev tanımlamaları ve hizmet süreleri üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Özellikle ambulans kullanan tüm acil sağlık hizmetleri personelinin güvenli sürüş eğitimlerinden geçmelerini istediklerini anlatan Coşkun, bunun için alt yapı gerektiğini ifade etti. Coşkun, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerini işlerini yaparken dikkatli olmaları konusunda uyararak, “İşimizi yaparken tabii ki acele edeceğiz. Ancak öncelikle sürüş güvenliğine önem vereceğiz. Biz size eğitim aldırırken, hızlı sürüş teknikleri eğitimini aldırmıyoruz. Bunu unutmayın. Biz size güvenli sürüş tekniği eğitimi aldırıyoruz. Bu yüzden önce güvenlik. Çünkü önce biz sağlıklı olacağız ki hizmet edeceğimiz kişilere daha iyi hizmet götürebilelim” diye konuştu.

ATTDER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak da Acil Tıp Teknikerleri ve Teknisyenleri olarak her türlü iklim şartlarında, büyük zorluklarla ve fedakarca halka hizmet sunduklarını aktararak, dernek olarak bu hizmeti kamuoyunun dikkatine sunmak istediklerini söyledi. Ödüllerle acil sağlık hizmetleri çalışanlarının kamuoyunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını dile getiren Gökbayrak, bu konuda kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür etti.

Ödül Kazananlar:

Gecede, “Acil Tıp Teknisyenliği” kategorisinde ödüle layık görülen İsmail Öztürk, trafik kazasında hayatını kaybettiği için ödülü eşi Berrin Öztürk ve babası aldı. “İl Sağlık Müdürlüğü” kategorisinde Dr. Cihan Tekin, “İl Sağlık Müdür Yardımcılığı” kategorisinde Dr. M. Turan Sofuoğlu, “Şube Müdürlüğü” kategorisinde ATT Hikmet Güvercin, ödüle layık görüldü.(FG)

altAlX41bwVopea7OjBaKgJ33AAzzcaNs3EEhncDe17bvNw_360x480 altAm7Sh2ED35fweKHqKg4cXkX0ALAw4ff1cAWI-IAQ40gu_640x480 altAqIon2kB5tSHhGxTPXs5nWp6z2gvHeaCHQ6SFY67Sb7L_640x480 altAsBOad9tXuDVz7Xj_y7cgUzDR0GdCM66TMD7b6zNJUS3_640x480 Altın Ambulans Sağlık Ödülünü Muğla’nın_640x480

934 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle