Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ............................................... ..........................................................

ALPARSLAN TÜRKEŞ İÇİN MEVLÜT OKUTULDU

Erkan Ilik | 03 Nisan 2021 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı ve Fethiye Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından, Merhum Alparslan Türkeş için mevlit okutuldu.

Yeni  Camide Alparslan Türkeş için okutulan mevlit programına MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, MHP Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç, Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Emre Tekcan, MHP’li Seydikemer  ve Fethiye Belediye Meclis üyeleri, çok sayıda partili vatandaş ve ülkücü gençler katıldı.

Akşam namazına müteakip okunan mevlit programında kuran-ı kerim tilaveti, ilahi dinletisi okunup dualar edildi. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, Milliyetçi Hareket Partisinin ve Ülkü Ocaklarının kurucu lideri merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vefatının 24’üncü yıl dönümü dolayısı ile bu etkinliği düzenledik. Onu aslan unutmadık, unutmayacak ve unutturmayacağız. Ülkücülüğümüz baki kalmak kaydıyla başka mecralarda gezen ülkücülerden olmadık. Yerimizde sabitiz. Bizim ülkücülüğümüzün baki olmasının ispatı musalla taşında can verdiğimiz gün tescil edilecektir” dedi.

Başbuğ Alparslan Türkeş’in belirlediği çizgiler yönünde ülkenin  ve milletin bekası için MHP’nin siyaset yaptığını belirten MHP Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç ise, “Başbuğumuz Alparslan Türkeş2in ölümünün 24’üncü yıl dönümünde partililerimiz ve dava arkadaşlarımız ile onu bir kez daha hatırlamak istedik ve ruhuna dualarımızı gönderdik. Başbuğumuz öyle bir hareket kurmuş ki, Dünyanın ve Türk İslam aleminin temel taşı konumundadır. Bizde Başbuğumuzun bize emanetini nesilden nesile aşılayarak mirasını yayacağız” diye konuştu.

Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Emre Tekcan ise, “Malumu olduğu üzere 4 Nisan merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümüdür ve bu yıl aramızdan ayrılışının 24’üncü seneyi devriyesidir. Lakin korona virüs salgınından dolayı, alınan tedbirlerle alakalı 4 Nisanın sokağa çıkma kısıtlamasına denk gelmesi nedeniyle biz bir gün önceden bu programı düzenledik. Biz aslında farklı etkinlikler ile Başbuğumuzu anmak istiyorduk, fakat koronavirüs nedeni ile tüm programlarımızı iptal ettik. Merhum başbuğumuz Alparslan Türkeş, ülkücü hareketi dünyanın en güzel emaneti olarak bizlere emanet etti. Allah bize ömür verdiği sürece, güç kuvvet verdiği sürece onun bize emanet ettiği Türk Milliyetçiliği davasını sonuna kadar yaşatacağız” ifadelerinde bulundu.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

4038 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,6687
EURO 10,3597
BIST 12,1300
ALTIN 495,08

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle