Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

ALİM KARACA ARSA VE KADIKÖY’DE HEYECAN YARATTI

Erkan Ilik | 17 Mart 2014 | Güncel A- A+

ALİM KARACA ARSA VE KADIKÖY’DE HEYECAN YARATTI

Erol Dolu

     Geçen hafta Cuma günü Bin araçlık Konvoy ile Arsa ve Kadıköy Beldesinde Binlerce kişiye hitap eden Alim Karaca, ‘Seçimler yaklaştık sıra bizim gücümüzü gören bazı rakiplerimiz bana çamur atıyorlar’ dedi.

     Geçtiğimiz Cuma günü SeydiKemer’e bağlı Arsa köyü ile Kadıköy beldesine çıkarmaya yapan CHP SeydiKemer Belediye Başkanı adayı Alim Karaca Bine yakın araçla geldiği hem Arsa Köyünde hem de Kadıköy Beldesinde Binlerce insanın alkışları arasında konuştu.

Bin araçlık Konvoy ile önce Arsa köyüne gelen CHP Heyeti ve Alim Karaca, Köy Meydanında Bine yakın insan tarafından sevgi gösterileri ile karşılandı.

Burada Mustafa Toklu, Büyükşehir Yasası ile bilgi vererek, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile SeydiKemer Belediyesinin yapacağı işler hakkında konuştuktan sonra, önceki yıllarda Arsa Köyünde öğretmenlik yapan Ramazan Arıkan, Alim Karaca’nın hizmetleri hakkında kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra CHP SeydiKemer Belediye Başkan adayı Alim Karaca, alkış yağmuru altında başladığı konuşmasına başlamadan önce Gençlerin Başkan Alim sloganları eşliğinde sözlerine karşı Gençlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında özetle ‘sevgili Arsalılar, değerli büyüklerim hepiniz toplantımıza hoş geldiniz. Ben öncelikle bu meydanlarda bizler hakkında konuşan insanlara karşı cevap vererek sözlerime başlamak istiyorum. Bu günlerde bu bölgelerde bazı sözler söyleniyor. Bağlıağaç köyünde bana oy verecek bir dostuma birisi sen sağ partidensin, Alim Başkana nasıl oy verirsin diyor. Ama bize oy verecek olan dostum da benim oğlumun ayağı kırıldığında Alim Karaca ameliyat ettirdi. İstanbul’da okuyan yeğenime Alim Karaca Beş yıldır burs veriyor. Sen bu zamana kadar neredeydin diyor. Ben bana oy verecek olan dostuma o sözü söyleyen insanı buradan kınıyorum. Benim Arsa köyüne koyduğum Çöp Konteynırından dolayı bazı adaylar bana dava açacaklarmış. Onların yolu açık olsun. Ben halkım için yaptığım bir hizmet var ise, ben halkım için cezaevinde yatmasını da bilirim. Benim ne sağım var, ne solum var. Bizim yolumuz hizmet yoludur. Oy potansiyeli düştük sıra bana çamur atan aday arkadaşlarımız var. Ben hiç çamur atmayacağım. Onları Allaha havale diyorum. Ben Arsa’nın, Yaka’nın ve Bağlıağacın suyunu Kumluova’ya götürecekmişim. Böyle bir şey yok. Arsa’nın su sorunu var. Bunu da yapacağımız proje ile çözeceğiz. Ara yolların Asfaltlanmasını yapacağız. Sıkıntıları sizlerle çözeceğiz. Bana ve Kumluova Belediyesine haciz geldiğini söylemişler. Böyle bir şey yok arkadaşlar. Belediyeden alacağı olan var ise Kumluova Belediyesinin kasasında 92 Milyar var, tahsil etsinler. Kumluova Belediyesinin 10 Trilyonluk gayrimenkul var. Allah da bilir ki eğer iyi niyetli değilsen hiçbir zaman hedefine ulaşma şansın yoktur. Ben 42 yaşındayım ve bu zamana kadar dürüstlüğümün sayesine hep hedefe ulaştım. Benim Büyükşehir Belediyesine karşı olduğum söyleniyor. Biz Büyükşehir Belediyesine karşı çıkmadık. Bizler Arsa’nin kapatılmasına karşı çıktım.  Arsa Köyü şimdi Mahalle oldu. Bunu yapanları sizler çok iyi biliyorsunuz. Buraya geldiklerinde lütfen bunu onlara hatırlatın.

Muğla Büyükşehir Belediyesiyle beraber sizlere hizmet edeceğiz. Bu köyün Elmacılık ve Hayvancılıkla geçindiğini biliyoruz. Burada Elma ihracatının gelişmesi için halkın lehine çalışacağız. Hayvancılıkla geçinen dostlarımız için bu bölgenin en büyük hayvan pazarını kuracağız. Bu bölgeye Tarımla ilgili bir yüksek okulun açılması için çalışacağız. Sadece Ramazan ayında değil, 365 gün boyunca ihtiyacı olan insanların yayında olacağız. Bu bölgenin gençliğin spor yapması için Kemer Doğan sporumuz var. Bu kulübümüze olanaklar tanıyıp genç nesillerimizi spor ortamlarına kazandırıp yeni Rıdvan Dilmenler çıkarcağız. Yeni bir stat yapacağız. Ben Güreş’e düştün birisiyim. Belediye Başkanlığım sırasında Güreş’e destek verdim. Bölgemizde Güreş İhtisas Kulübü kuracağız. Hem Kadıköy, hem de Seki Güreşlerini devam ettirip Kırp Pınar ayarında Güreş organizasyonları yapacağız’ diyerek Arsa’da sözlerine halkın büyük tezahüratları arasında son verdi.

KADIKÖY MİTİNGİ

Alim Karaca ekibiyle beraber Arsa’dan da konvoya araçların eklenmesiyle ortalama Bin dolayında araç konvoyuyla beraber Kadıköy Beldesine hareket edildi ve Kadıköy Merkezinde ortamala İki binin üzerinde insan Alim Karaca’yı Kadıköy’de karşıladı. Burada önce SeydiKemer CHP İlçe Başkanı Nalan BüyükçobanCHP örgütü ve Belediye Başkan adayımız hiç bir kimsenin aleyhine konuşmadı. Hem Muğla’da hem de SeydiKemer’de seçimi alarak sizlere daha iyi hizmet sunacağız. Kumluova’da kendisi kanıtlamış Genç ve Dinamik Belediye Başkanı olarak adayımıza sizlerden destek bekliyoruz’ dedi.

Daha sonra Kadıköy’ün Ak-Partili Belediye Başkanı Adem Ayat yaptığı konuşmasında ‘misafirperlik gereği bizim size hoş geldiniz demek boynumuzun borcu. Böyle devam etmek de görevimiz. Çizgiden çıkarsak da yine bizi çizgiye sokmak sizin göreviniz. Çünkü biz anlımızda leke var ise lekeyi bize gösterecek ya Ayna ya da sizin gibi insanlardır. Bizler 30 Mart 2014 de kadar sizlere hizmet edeceğiz. Biz (Alim Karaca) Başkanımızla Beş önce tanıştık. Bazen Nüfusun koridorlarında bazen de Adliye’den gece geç saatlerde ayrıldık. Rabbim Beş yıl önce ikimizin de yüzünü ak çıkarmıştı. Ama bana bu defa aday adaylığından sonra bu görev nasip olmadı. Bir ağaç misali biz budandık. Başkanıma çıkmış olduğu yolda başarılar diliyorum’ dedi.

Daha sonra Mustafa Toklu Büyükşehir yasası hakkında Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Başbakanın konuşmalarından da örnek vererek, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve SeydiKemer Belediyesinin yapacağı hizmetler hakkında bilgi vererek, Muğla Büyük Şehir Belediyesini CHP alacak. Hizmet verilmesi için Alim Karaca’ya destek olunması gerekiyor diyerek Belediye Meclis Üyesi Adayları tanıtıp sözü Alim Karaca’ya bıraktı.

Alim Karaca, Kadıköy Meydanında başta Gençler olmak üzere İki binin üzerinde insanın alkışları arasında konuşmasına başlayarak özetle ‘Gençler sizinle gurur duyuyorum. Geçenlerde gece SeydiKemer’e gidiyorum. O soğukta direğin tepesinde sizin Bayrak astığınızı gördüm. İnanın sizin hakkınızı ödeyemem. Değerli büyüklerim bugünkü toplantımıza hoş geldiniz. Beş yıl önce biraz önce değerli başkanım Adem beyinde dediği gibi Nüfusun ve Adliye’nin koridorlarında dışarıdan taşınan sahte oyların sildirmek için gecenin saat On ikilerine kadar berber nöbet tuttuk. Bu beş yıl boyunca Adem Başkan ile beraber hizmet etmeyi görev bildik. Bundan sonra ben SeydiKemer’e göreve gelirsen Adem Başkanımızın tüm talepleri başım üstüne. Biz bu insanlarla Beş yıl önce samimiyet kurduk. Seçim kampanyası boyunca hiç kimseye çamur atmayacağız dedik ve hiçbir aday arkadaşımıza, hiçbir siyasiye çamur atmadık. Bizim hedefimiz seçimi kazandıktan sonra sizlere kalıcı hizmetler yapabilmektir. Seçime 16 gün var. Bu zaman içerisinde sizlere projelerimizi anlatacağız. Bize her partiye gönül vermiş dostlarımızdan destek geliyor. Bana güvendikleri için çok teşekkür ederim. Son günlerde bana bazı çevrelerden çamur atıyorlar’ diyerek yukarıda belirttiğimiz Arsa köyünde bu konuda söylediklerini Kadıköy’de de halka anlattı ve Halktan büyük destek alarak ‘bizler Beş yıl önce Hizmeti Ankara’dan alıyorduk. Ama Büyükşehir yasası çıktıktan sonra Hizmetlerimizi Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız. Çünkü Hizmetlerin Kaynağı orada. Burada Sulama Kanalıyla ilgili sorunlar var. Bu sorunu Muğla’da Büyükşehir Belediye Başkanına iletim. Göreve geldiğimiz zaman ilk işimiz bu sorunu çözeceğiz. Kadıköy’ün geleneksel Güreşini devam ettireceğiz. Kadıköy’de ve çevredeki köylerin musluklarından temiz su akıtacağız. Anketlerde de belli oluyor ki bazı çevreler halkın bana verdiği destekten dolayı rahatsız. Bakın burada Binlerce insan var. Bu insanların tamamı SeydiKemer çevresinden geldi. Bayanlarımızın gitmediği ev kalmadı. Seçimi hanım kardeşlerimiz ile gençlerin sayesinde alacağız. Göreve geldiğimde bana Bir buçuk yıl müsaade edin. Bir buçuk yıldan sonra sizlere hizmet etmenin örneklerini göstereceğim.

Göreve geldikten sonra köylerimizden de işçi alacağız. Yanlız değerli dostlar her köyden iki veya üç işçi alabileceğiz. Ama Muğla Büyükşehir Belediyesi daha çok işçi alacak ve bu konuda bizler gençlerimize yardımcı olacağız. Bakıma Muhtaç yaşlılarımız için Yaşlı Bakım Evleri kuracağız. Bu bölgede İmar Planlanması yapıp bölge halkını Ev sorunundan kurtaracağız. Ben daha önceleri Dört tane Güreşçimize destek verdim. Güreş İhtisas Kulübü kurup bu bölgede Ali Gürbüzler yetiştireceğiz.

60 Tane Üniversitede okuyan öğrencimize Burs veriyoruz. Ama 300 öğrenciye burs vermeyi düşünüyoruz. Çıktığımız bu yolda hep beraber yürüyerek Belediyeyi hep beraber yöneteceğiz. Bizleri burada Binlerce kişiyle karşıladığınız için sizlere çok teşekkür ederim’ diyerek köyde vefat eden bir vatandaşın cenaze törenine katılmak üzere sözlerine son verdi. (F.G.)

1417677_708651179157111_942573917_o_640x377 1618212_708249729197256_1799698119_o_640x378 1956843_708651465823749_1661251174_o_640x427 10001120_708650779157151_649687821_o_640x254 Alim Karaca 1_640x480 Alim Karaca 2_640x480 Alim Karaca 3_640x480

 

444 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle