Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Ali Kınık Konseri Ülkücüleri Coşturdu

Erkan Ilik | 12 Aralık 2021 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye Ülkü Ocakları tarafından Ali Kınık konseri düzenlendi.

Fethiye Ülkü Ocakları tarafından  Kerimoğlu İsmail Uzunoğlu ve ünlü sanatçı Ali Kınık’ın sahne aldığı “Hedef Turan ve Türk Kültürü Gecesi” düzenledi. Fethiye Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen konsere Muğla Ülkü Ocakları Başkanı Burak Demirel, MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, MHP Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan, Seydikemer Belediye Meclis Üyeleri Bayram Önder Akdenizli, Mustafa Tanır, Zeki Yanatma ve Yusuf Bağırcı, Fethiye Belediye Meclis Üyeleri Cengiz Çay, Güray Hilmi Dirlik ve Sait Avcı ile birlikte İki Bine yakın ülkücü katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile birlikte başlayan gecede açılış konuşmasını Fethiye Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Selman Yellice yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisinin ve Ülkü Ocaklarının kurucusu merhum Alparslan Türkeş üzerinden bir takım kitlelerin gerginlik yaratmaya çalıştığını belirten Yellice, “Alparslan Türkeş, ülkücü ve milliyetçi hareketin atasıdır. Alparslan Türkeş, ülkücü ve milliyetçi hareketin önderidir. Hiç kimseye merhum liderimiz Başbuğumuz Alparslan Türkeş üzerinden siyaset ve fitne yaptırtmayız. Buna kesinlikle müsaade etmeyiz.Buna yeltenecek kişi ve gruplarında her zaman karşısında Ülkücü Türk neferleri olarak daima dimdik var olacağız. Bu gece içtiğimiz Ant ile, yürüdüğümüz yolun kesiştiği gecedir. Düşmeyeceğiz. Fitneye, iftiraya, dedikoduya, hizipe eğilmeyeceğiz. Amentüye  iman ettiğimiz gibi, hak yolu, hakikat yolu, Allah yolu olan Ülkücülükle nefeslenecek, bizi bizden görünenlerin oynadığı oyunlarıyla yenmelerine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Başkan Selman Yellice’nin açılış konuşmasının ardından sahneye Seydikemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı ve Muğla İl Beyi Kültür Bakanlığı ses ve saz sanatçısı İsmail Uzunoğlu çıktı. Uzunoğlu sahnede seslendirdiği Türklük marşları ve yöre türküleri ile geceye katılımcıları coştururken, Karaçulha’lı Koç Kardeşler Yücel Koç ve Ali Koç sahneye çıkarak sergiledikleri yöresel oyunlar ile geceye renk kattılar.

“Birbirinden Güzel Şarkıları İle Ülkücüleri Coşturdu”

Gecenin son bölümünde de Ülkücü Hareketin ve Milliyetçi Hareketin  ünlü sanatçılarından Ali Kınık sahne aldı. “Koca Reis, Nerdesin Reis, Ali Ayşe’yi Seviyor, Kurtlar Sonrası, Yalnız Değilsin, Tanrının Ordusu,Çal Kemancı ve Hapiste Yatarım” gibi birbirinden güzel şarkıları sahnede canlı olarak söyleyen Ali Kınık’a sevenleri de sahne önünden eşlik etti. Kınık, söylediği şarkılarla, hayranlarına neşeli dakikalar yaşattı.Hep bir ağızdan söylenen şarkılarla salonu inleten ülkücüler, konser sonunda Ali Kınık’la fotoğraf çektirmek için adeta yarıştılar. Haber-Hakan AYKIRI

593 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle