Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Ak Parti’den Mahalle Temsilcileri Toplantısı

Erkan Ilik | 28 Nisan 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanlığı Nisan ayı istişare toplantısı yapıldı. Toplantının katılımın dar kapsamlı olduğunun vurgusu yapılırken, kadın kolları, gençlik kolları ve mahalle temsilcilerinin toplantıya davet edildiği kaydedildi. Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen istişare toplantısına Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Ak Parti Muğla İl Başkan Yardımcısı Şadi Pirci, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Saruhan, Ak Partili Fethiye Belediye Meclis üyeleri, Ak Parti Kadın Kolları üyeleri, gençlik kolları üyeleri ve partililer katıldı. Toplantı da Ak Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Adem Aykırı konuşmak üzere kürsüye çıktı. Gençlik Kolları Başkanı olarak 25 Ocak 2014 tarihinde göreve başladığını dile getiren Adem Aykırı, “Getirildiğim bu onurlu göreve layık görülmekten, kurulduğu yıldan beri ülkemizin her alanda ilerleyişine öncülük eden, yine her anlamda ülkemizin refah seviyesini yükselten Adalet ve Kalkınma Partisinin bir mensubu, bir neferi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Göreve geldikten sonra yaptığım ilk yönetim ilk yönetim kurulu toplantımda yönetim kurulu üyelerim ile birlikte aldığımız en önemli kararları menfaat için değil davamız için Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan için, daha iyi bir gelecek için üzerimize düşen sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek ve partimizi Fethiye de en iyi şekilde temsil etmek olmuştur. Seçim sürecinde ilçe yönetimimizin her kademesi gibi bizde gençlik kolları olarak üzerimize düşenin en iyisini yaptığımıza sonuna kadar inanıyoruz. Bundan sonra da çalışmalarımızı kat kat arttırarak daha başarılı bir teşkilat olacağız” diye konuştu. 25 Şubatta göreve geldiklerinin hemen akabinde seçim sürecine girdiklerini dile getiren Ak Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Karaca Özmen Balcı da konuşmasında “Göreve gelmemin hemen akabinde 30 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler ve Yerel İdareler seçimleri için çalışmalarımızı en iyi şekilde gerçekleştirdik. Fethiye Ak Kadınlar ile birlikte seçim günü dahi son dakikaya kadar çalışmalarımızı sürdürdük. Seçim sürecinin ardından ilk olarak tanışma kahvaltısında bir araya gelerek bayanlarımızı tanıştırıp kaynaştırdık. Daha sonra ki zaman diliminde de ilçemizdeki bir takım sosyal etkinliklere katılarak yerlerimizi aldık” diye konuştu.

Kadın Kolları Başkanı Karaca Özmen Balcı’nın konuşmasını ardından mikrofona Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Saruhan geçti.5 Ocak tarihinde ilçe başkanlığı görevine atandığını ve seçim süreci öncesi kısa zamanda teşkilatı komple kurduklarını belirten Sarıhan, “30 Martta gerçekleşen seçimler de dışarıda suç aramadan önce önce birazda kendimize bakmalıyız. Elbette bizim de eksikliklerimiz ve acemiliklerimiz olmuştur.15 Ocak tarihinde yönetim kurulumu oluşturmamın hemen ardından 25 Ocak tarihinde gençlik kollarımızı ve 25 Şubatta da kadın kolları başkanlığımızı oluşturduk. Kadromuzu oluşturduktan hemen sonra ise seçim sürecine girdik ve tam manası ile seçim çalışmalarımızı istediğimiz bir şekilde gerçekleştiremedik. Burada gerçekleştirdiğimiz istişare toplantısının amacı partimizin geçmişe yönelik muhasebesini tutmak ve önümüzdeki süreçte partimizi en iyi şekilde istediğimiz yere getirebilmek içindir. Fethiye de seçimlerde istediğimiz hedefe ulaşmamamızın nedenlerinden birisi de “Ak Partiye oy vermeyin de kime verirseniz verin” zihniyeti olmuştur. Biz göreve geldiğimiz günden sonra Belediye Başkan Adayımızı da alarak diğer siyasi partilere ziyaret gerçekleştirerek seçimlerin dostluk ve barışçıl bir havada geçmesi temennilerimiz defalarca ilettik. Ama bir takım kişiler bizlere iftiralar atarak seviyeyi düşürmüşlerdi. Artık 30 Mart seçimlerini unutup 10 Ağustosta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ve onun akabinde de genel seçimlere son derece istikrarlı bir şekilde çalışmalıyız” diye konuştu.

Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Saruhan’ın konuşmasının ardından genel teşkilatlar ve politikalar hakkında konuşmak üzere konuşma yapan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, “Türkiye genelinde göreve yeni gelerek hemen toparlanıp, teşkilatlanıp seçim sürecine en çabuk giren teşkilat Ak Parti Fethiye İlçe Başkanlığıdır. Seçimi kaybeden bölgelerde istişare toplantısına katılıp da konuşma yapmak insana gerçekten çok zor geliyor. Muğla ilimizde 3 ilçe belediye başkanlığını kazanmış durumdayız.Bazı noktalarda seçimleri kaybetmek de bizim kendimizin de rolü çok büyük.Eğer bu hataları yapmasaydık belki Dalaman ve Yatağan belediye başkanlıklarını da kazanmış olacaktık.Seçimleri kaybettiğimiz bölgelerde seçim kaybetmemizin en büyük etkenlerinden birisi de Kadir Saruhan Başkanımın söylediği gibi toplum arasında hızla yayılan “Ak Partiye oy vermeyin de kime verirseniz verin” dedikoduları olmuştur.Artık geçmişi bir kenara bırakıp önümüzdeki günlerde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve bir yıl sonra gerçekleşecek olan genel seçimlere hazırlanmalıyız. Bu hazırlanmayı da partimizin en alt tabanındaki arkadaşlarımız ve en üst seviyesindeki arkadaşlarımız ile gerçekleştireceğiz” diye konuştu.(FG)

ak parti istişare toplantısı (3)_1600x1067_640x427 ak parti istişare toplantısı (4)_1600x1067_640x427 ak parti istişare toplantısı (9)_1600x1067_640x427 ak parti istişare toplantısı (25)_1600x1067_640x427 ak parti istişare toplantısı (27)_1600x1067_640x427 ak parti istişare toplantısı (31)_1600x1067_640x427 ak parti istişare toplantısı (38)_1600x1067_640x427

680 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle