Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

AK Parti Seki’de Ezber Bozdu

Erkan Ilik | 23 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

AK Parti Seki’de Ezber Bozdu

AK Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz, ekibiyle birlikte Seki’de adeta ezber bozdu. Seki Meydanı’nda yüzlerce kişiye seslenen Yakup Otgöz Muğla’nın en dağınık ve en geniş coğrafyaya sahip ilçesinin yeni kurulan Seydikemer olduğunu ifade ederek Seydikemer’in hak ettiği hizmeti alabilmesi için iktidar desteğinin önemli olduğunu söyledi

Partilerin belediye meclis üyesi adaylarını belirlemesinin ardından seçim yarışı da hız kazandı. Yarışa en son başlayan AK Parti’de ise gece ve gündüz farklı programlar yapılarak yarışa en son başlamanın dezavantajı kırılmak isteniyor. Seçim tecrübesi ve siyasi donanımı fazla isimlerin yer aldığı belediye meclisi listesi de ufak eleştirilere maruz kalsa da Seydikemer genelinde seçim havasını değiştirmeye yetti. Örneğin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Harmandar’ın da akrabalarının bulunduğu Seki’de ilk kez bir seçim programı düzenleyen AK Parti beklentilerin üzerinde bir destekle karşılaştı.

TÜRK MİLLETİ KARARLI OLURSA

Seki Çarşı Meydanı’nda belediye meclis üyelerinin de tanıtıldığı mitingte ilk konuşmayı Seki’de uzun yıllar belediye başkanlığı yapmış bir isim olan Hüseyin Ünal yaptı.

Sizleri 5 yıl boyunca özlemişim diyen Ünal, aranızdan hiç bir zaman ayrılmadım dedi.

Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz’ün hiç bir zaman partizanlık yapmayacağını ve kapısının her zaman 24 saat açık kalacağına değinen Ünal konuşmasının ardından belediyecilikte ekol bir isim olan İstanbul Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ali Osman Emrehan ise Türk milletinin bir ve beraber olduğunda; kararlı bir şekilde aynı hedefe kilitlendiği zaman çözmediği sorunların olmadığını belirtti.

10 YILDA ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ

Mitinge katılan kalabalığı tebrik eden Emrehan, “O kadar kararlı, o kadar heyecanlı, o kadar azimlisiniz ki,  sizler 30 Mart’ı bugün burada ispat ediyorsunuz. Bu ülke, bu devlet bu millet ne kazandıysa, bütün bunların sahibi sizlersiniz. Sizlerin kararlılığı, sizlerin tavrı sizlerin azmi  sizlerin iradesi olmasaydı bu olmazdı” diyen Emrehan, Akıllı ve  mantıklı olmak gerektiğine değinerek, seçmenlerin oylarını  heba etmemelerini istedi.  Diğer partileri sevenlerin olabileceğini ancak belediye seçimleri yöresel bölgesel secim olduğunu, bu bölgeye en başarılı şekilde hizmet getirebilme imkanı kim varsa onu seçmenleri gerektiğini belirten Emrehan “10 yıl önce Göcek Tüneli açılır mıydı deselerdi 5 defa denendi olmazdı denilirdi şimdi ise 2.si açılıyor. 10 yıl önce bu Yayla yolu duble yolu olacak deselerdi, mevcut yolu yapalım yeter derlerdi.

KATILIMCI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

Daha dün hayal edemediğimiz işleri bugün elimiz avucumuzda tutuyoruz, bu bizlerin sizleri sayesinde oluyor” dedi. Emrehan’ın konuşmasının ardından mikrofonu alan Otgöz, Seydikemer’in Coğrafi yapısı nedeniyle en zor bölge olduğunu ve Seydikemer’in bir ucundan diğer ucuna 160 kilometre uzakta mahallelerin olduğunu, buralara hizmet ulaştırmanın göründüğünden de daha da zor olduğuna değinerek Büyükşehir den alınan payla en ucra köşedeki mahallelere  hizmet götürmenin imkansız olduğunu ve ancak iktidarın desteğini alarak başarabileceklerini söyledi. Seçmenlerinden destek isteyen Otgöz, Seydikemer’i yeni baştan yaparken halktan görüş ve önerileri alacaklarını, hizmetlerinde katılımcı bir belediyecilik anlayışı olacağını söyledi. “Ben değil bizler olarak her şeyin üstesin geleceğiz.” Diyen Otgöz, dün olduğu gibi bu gün de yarın da doğruluktan, adaletten, dürüstlükten sapmayacağını değindi. Partizanlık yapmayacağını da ısrarla vurgulayan Karadere’de üst üste 25 yıldır partizanlık yapmadığı için seçildiğinin altını çizdi.(FG)

AK Parti Seki’de Ezber Bozdu (1)_1024x678 AK Parti Seki’de Ezber Bozdu (2)_1024x678 AK Parti Seki’de Ezber Bozdu (3)_1024x678 AK Parti Seki’de Ezber Bozdu (4)_1024x678

 

 

 

474 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle