Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

AK Parti Eşen çayını ıslahı için Düğmeye Bastı

Erkan Ilik | 13 Mart 2014 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

AK parti Büyükşehir belediye başkan adayı Prof.Dr. Mansur Harmandar ve AK Parti Seydikemer belediye başkan adayı Yakup Otgöz’ün önemle üzerinde durduğu Seydikemer’in en büyük projesi olan eşen çayının ıslahı için çalışmalara başlandı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden gelen coğrafi bilgi sistemler müdürü Prof. Dr. Ceyhun Özçelik ve akademisyen ekibine yoğun program nedeniyle başka bir yerde olan belediye başkan adayı Yakup Otgöz’ün yerine AK Parti Belediye Meclis Üyesi adayları İlker Coşkun, Fatih Tosun ve Çobanlar Muhtarı aynı zamanda Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı Cemal Akça eşlik etti. Prof. Dr. Ceyhun Özçelik ve akademisyen ekibi çay gözü mevkiinden başlayarak Saklıkent’te kadar çay yatağında incelemeler yaptılar. Prof. Dr. Ceyhun Özçelik, Eşen çayının ıslahının mümkün ve çok gerekli olduğunu dile getirdi. Bu ıslah yapılırsa ortalama bir tahminle 1000 dönümden fazla tarım arazisinin tekrar ekonomiye kazandırılabileceğini söyledi. Prof. Dr. Ceyhun Özçelik çay yatağı havzasının çok düzensiz olduğunu ve Eşen çayının şehri bir kaç noktadan ikiye böldüğünü söyledi. Belediye Meclis Üyesi adayları İlker Coşkun, Fatih Tosun ve Çobanlar Muhtarı Cemal Akça Belediye başkan adayı Yakup beyin Eşen çayının ıslahı ile çok yakından ilgilendiğini ve belediye başkanlığına seçildiği gün bu projeyi hemen hayata geçireceğini ifade ettiler. Bu Proje için pazar günü Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu buraya davet ettiklerini ve Sayın Bakana Eşen havzasını gezdireceklerini dile getirdiler.

Ayrıca belediye meclis üyesi adayları Eşen çayının ıslahı ile Seydikemer Merkezde çok güzel bir gölet oluşturularak, İtalya’nın Venedik şehrinde olduğu gibi bu gölette Gondol sefaları yapılabileceğini ayrıca göl kenarına yürüyüş yolları ve sosyal tesisler inşaa edilerek Seydikemer’in bir turizm merkezi haline geleceğini söylediler.

Meclis Üyesi adayları Seydikemer merkezdeki köprünün çok dar ve ihtiyaca cevap vermediğini ve durumunda Seydikemer halkı içinde büyük bir sorun teşkil ettiğini dile getirdiler. Eşen çayının ıslahı ile şehrin dokusuna ve Seydikemer ismine layık 5 yada 6 tane kemer şeklinde köprü yapılarak şehir merkezi daha güzel bir görünüme kavuşturulacaktır.(FG)

AK Parti Eşen çayını ıslahı için Düğmeye Bastı (1) AK Parti Eşen çayını ıslahı için Düğmeye Bastı (2) AK Parti Eşen çayını ıslahı için Düğmeye Bastı (4) AK Parti Eşen çayını ıslahı için Düğmeye Bastı (5) AK Parti Eşen çayını ıslahı için Düğmeye Bastı (8) AK Parti Eşen çayını ıslahı için Düğmeye Bastı (9)

1224 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle