Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

AK Meleklerin Düzenlediği Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım Oldu

Erkan Ilik | 10 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

AK Meleklerin Düzenlediği Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım Oldu

Belediye Meclis Üyesi Adayları arasında iki kadın adayın olduğu AK Parti’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel program düzenlendi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle anıldı. Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak da anılan ve bir fabrikada çıkan yangın sonucu ölen 129 işçinin anıldığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada olduğu gibi Seydikemer’de de unutulmadı. Uğurlu Köyü’ndeki Tufanlar Dinlenme Salonu’nda AK Partili kadınlar tarafından düzenlenen program yoğun ilgi görürken programa yüzlerce kadınının yanı sıra AK Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz, İlçe Başkanı Fatih Doğru, eski Fethiye İlçe Başkanı Mustafa. Ali Türkan, yine eski Fethiye Kadın Kolları Başkanı Ferzan Çakal ve partililer katıldı. Programa katılanlar, AK Partili kadınlar tarafından kapıda karanfillerle karşılanırken 3 bin karanfil tükendi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlam ve öneminin belirtildiği ilk konuşmayı eski Fethiye İlçe Başkanlarından Mustafa Ali Türkan yaptı: “İhtiyacımız olduğundan desteklerini esirgemeyen, bizleri eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm fedakar kadınlarımızın 8 mart Dünya Kadınlar gününü kutluyoruz” diyen Türkan’dan sonra AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Fatih Doğru, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü bütün ablalarımıza yengelerimize teyzelerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu güzel eğlenceyi tertip eden başta Kadın kolları başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kadınlar Gününün ve Türk kadının önemi anlatan konuşmayı ise AK Parti Seydikemer İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yalçınsoy yaptı. Yalçınsoy yaptığı konuşmada “8 Mart 1957 yılında bir grup işçi kadının yaşadıkları sorunu çözümlemek için konuşup birlikte hareket etmek için 8 mart uluslararası bir sembol haline almış ve tüm dünya kadınları arasında bir dayanışma halinde kutlanmaktadır. Dünyanın en önemli gelişmelerine, özel ve anlamlı günlerine bakarsanız hepsinde kadınların verdiği mücadeleyi çektiği acıları ve sonunda elde ettiği başarıyı görürsünüz. Ülkemizde kadın toplumumuzun en temel birimi olan Ailenin temel direğidir. Özellikle kurtuluş savaşımızda hep kadınlarımız ön planda olmuştur. Diğer toplumlara göre çok daha fazla önem verdiğimiz görülmektedir kadınlarımıza. Kadınlarımız dünyanın hiç bir coğrafyasında görülmeyecek öz verilerde bu toprakların vatan olmasında erkeklerle beraber mücadeleler vermişlerdir. Kucağındaki çocuğu yerine cepheye taşıdığı top mermilerini örten şerife bacı gibi bir kahramanı başka hangi ülkede görebilirsiniz.

Cennet Annelerimizin ayağı altındadır diyen peygamberimiz, kadına hak etmiş olduğu değeri vermiştir. Peygamberimize ilk inanan bir kadın olduğu gibi, islamiyetin ilk şehidi de bir kadındır. Eğer kadın mutluysa tolumda mutludur, eğer kadın huzurluysa ülkede huzurludur. Eğer Kadın refah içindeyse tolumda o kadar refah içinde, eğer kadın gelecekle ilgili bir umut içerisindeyse toplumda o kadar umut içindedir. Burada haksızlığa uğramış, kadınlık onurları zedelenmiş, bütün kadınların acılarını paylaştığımızın da altını özellikle çizmek istiyorum. Bizim medeniyetimiz kadınlarla hayat bulmuştur, kadın yok sayan bir toplum, adını yok sayan bir toplumdur. Seydikemer ilçesi olarak, gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizde hoşça vakit geçirmenizi ve geleneksel haline dönüşmesini temenni ederim. Bu duygu düşüncülerle 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

Programda son konuşmayı ise AK Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz yaptı. Listesinde Fatma Can ve Hatice Ü. Tanıtmış olmak üzere iki kadın meclis üyesi adayı bulunan Yakup Otgöz, düzenlenen program sebebiyle Kadın Kolları Başkanına ve ekibine teşekkür etti. AK Partili kadınlara övgü dolu sözler sarfeden Yakup Otgöz, “Sizlerin desteği olmadığı bir dünyada hayatın duracağı kesindir. Kadınlara verdiğimiz değer, listemize aldığımız iki bayan arkadaşımızdan da anlaşılıyordur. Kadınlarımızın bizlere ne kadar destekte bulunduklarının bilinci içindeyiz. Gece gündüz demeden bizlere yardım ediyorlar, kadın kollarımızın hepsine huzurlarınızda tek tek teşekkür ediyorum. Seçimi bizler kazanmıyoruz. Kadın kollarımız, yağmur, çamur demeden mücadele ediyorlar çalışıyorlar. 3 hafta gibi bir zamanımız kaldı, 3 hafta boyunca da daha çok çalışmak zorundayız. Seydikemeri AK Belediyeciliğiyle buluşturmak zorundayız. İnşallah seçildiğimiz takdirde, kadınlarımızın çabasını, gayretlerini görüyorum. Seydikemeri birlikte yöneteceğiz bunun bilincinde olmanızı istiyorum. Kadın kollarımıza tekrardan huzurlarınızda teşekkür ediyorum.3 hafta daha destek olmanızı istiyorum, gece gündüz çalışmak zorundayız” dedi.(FG)

AK Meleklerin Düzenlediği Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım Oldu (10)_640x424 AK Meleklerin Düzenlediği Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım Oldu (7)_640x424 AK Meleklerin Düzenlediği Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım Oldu (6)_640x424 AK Meleklerin Düzenlediği Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım Oldu (5)_640x424 AK Meleklerin Düzenlediği Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım Oldu (4)_640x424 AK Meleklerin Düzenlediği Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım Oldu (1)_640x424 AK Meleklerin Düzenlediği Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım Oldu (2)_640x424 AK Meleklerin Düzenlediği Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım Oldu (3)_640x424

 

681 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle