Hoşgeldiniz  

Ak Gençlik Emrullah Tuna’yla Devam Dedi

admin | 14 Ağustos 2011 | Güncel A- A+

Ak Parti Gençlik Kolları üyeleri başkanını seçti. Muğla genelinde tüm ilçelerde yapılan gençlik kolları seçimlerinin Fethiye ayağı da tamamlandı. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki seçimlere tek liste ile gidildi.

   Seçimlere Ak Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa, Yüksel Özden, İl Başkanı Nihat Öztürk, İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, Çamköy Belediye Başkanı Bekir Eser, Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, Çiftlik Belediye Başkanı Halil Doğan ve Karadere Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sertan Kılıçkaya ve çok sayıda partili katıldı. Divanın oluşturulmasıyla başlayan seçimlerde faaliyet raporu okundu onaylandı. Slayt eşliğinde aktarılan faaliyet raporunun anlatımının ardından salonda büyük bir alkış koptu. 3 yıllık çalışma raporunda gençlik kollarının sadece bayrak asmaktan ibaret çalışma yapmadığı aksine yönetime katılarak birçok faaliyette ön cephede çalıştığı aktarıldı.

   Ak Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Emrullah Tuna, “Partimizde gençlere verilen önem ortada Türkiye’nin en genç milletvekili bizde. Önümüzde yerel seçimler var biz durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Göreve geldiğimizde 900 olan gençlik kolları üye sayımız bugün 2040’ ulaştı. Hedefimiz daha çok gencimize ulaşarak onlarla kucaklaşmak.”derken, Ak Parti Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Arslan da “Biz gençlerin gayretli çalışmalarıyla ülkemiz daha iyi noktalara ulaşacaktır.” şeklinde konuştu.

   Kürsüye daha sonra gelen Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan ise, “Birçok siyasi partide bayrak asmaktan, afiş asmaktan, broşür dağıtmaktan öteye geçmeyen gençlik kolları sayın genel başkanımız ve başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Türk siyasetine hazırlayan bir kurumdur. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan da gençlik kollarında bu işleri yaparak ilçe başkanlığı, il başkanlığı belediye başkanlığı genel başkan olarak bu memlekete hizmet etmeye devam etmektedir. Gençlik kolları bugüne kadar ana kademenin ortasında yer almıştır.”dedi.

   İl başkanı Nihat Öztürk ise; “Gençlerimizle hedefimiz durmadan yılmadan sürekli olarak çalışmak. Önümüzde yerel seçimlerimiz var. 12 Haziranın ardından bizler yerel seçimlerin startını verdik ve sırasıyla kongre sürecimizi tamamladıktan sonra 2014 yılında yapılacak olan belediye ve il genel meclisi üyeliği seçimlerinde tüm belediye başkanlıklarına talibiz. Bunu kazanacak güç ve azim de bizlerde mevcut. Daha çok çalışarak başarmak istiyoruz.”dedi.

   Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa; “ Bizler bir bardağın dolu tarafıyla ilgilendik. Boş tarafıyla ilgilenenlerin durumları ortada onlar memleket için boş çalışanlardır. Gençlerimiz partimizin heyecanıdır. Bizler meydanı boş bırakmadan seçim çalışmalarına devam edeceğiz. 2014 seçimlerine kadar meydandan kaybolmadan çalışalım. Sürekli halkımızın içinde olmalıyız. AK Parti oyunu artırarak üçüncü kez iktidara gelen dünyadaki tek partidir. Artık torpil devri bitti. Her şey otomatiğe bağlandı. Herkes kendi aldığı puanla yerleşiyor. Ayrıca hizipçiliğe kapılmayın, itibar etmeyin, kimseyi dışlamayın. Akp’yi dışarıdan yıkabilecek bir güç yoktur. Yeter ki içimizde hizipçilik olmasın.”şeklinde konuştu.

   Milletvekili Yüksel Özden de, gençlerin bu toplumun hamuru mayası olduğunu belirterek,“ Gençlik kolları bir mektep. Elimizde çok iyi fırsat var. Başbakanımız gençlerimize inanıyor. Bugünkü başarımızda gençlerimizin rolü büyüktür. Zira Muğla’daki oy oranımız %13’den , %26’ya ve son olarak da %33’e geldi. Burada ortak çalışmanın birlikteliğin örneği vardır.”dedi.

  Konuşmaların ardından gençlik kolları yönetim kurulu üyelerine yaptıkları çalışmalar nedeniyle teşekkür belgeleri verildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Ak parti gençlik kolları yönetim kurulu asil üyeliklerine, Emrullah Tuna, Ömer Güvenç, Levent Kartal, Mahmut Yavaş, Ahmet Bölükbaşı, Bekir Çam, Emre Cengiz, Rasih Küçükaydın, Sercan Karasu, Abdulkadir Avcı, İsmail Aran, İsmail Hakkı Kocatepe, Enes Helvacı, Nasuh Yıldız, Murat Yalçın, Güzin Karasu, Üsame Baydar, Tuğrul Selim Güzel, Mustafa Kemal Varçin, Ümit Manavlı, Yusuf Uyar, Ayşenur Arıkan, Mustafa Aşıkoğlu, Hüseyin Coşkun, Selman Kartal, Soner Cen, Arif Eşençayı, Cihan Altınkaynak, Hafize Kocakaya, Kemal Balcı, İbrahim Terzioğlu, Celal Karakaya, Mehmet Kuru, Yunus Gürkan Bozkurt, Hakan Hıra seçildiler.

573 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4189
EURO 9,0069
BIST 10,1447
ALTIN 442,27

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle