Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Adli Yıl Başlangıç Ziyareti

admin | 07 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve Başkan yardımcısı M. Yılmaz Cesur adli yılın başlaması dolayısıyla Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ergün Tokgöz’e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Saatcı ziyarette, “Geciken adalet, adalet değildir” dedi.

Tüm adliye personelinin adli yılını kutlayan Başkan Saatcı,  “Adli yıl malum başladı. Adalet mülkün temeli. Adaletsiz hiçbir şeyin olma şansı yok. Başsavcımızın şahsında ve Fethiye Adliyesinde çalışan savcı ve hâkim arkadaşlarımız ile tüm çalışanlarımızın adli yıllarını tebrik ediyorum. İnşallah başarılı, huzurlu bir adli yıl geçirirler. Sayın Yargıtay başkanımızın ifade ettiği gibi aslında adliyenin işi gerçekten çok zor. Türkiye herhalde yeniden bir yapılandırmaya gitme ihtiyacında. Bir dosyaya 3 dakika zaman ayırıyoruz diyorsa Yargıtay Başkanı orada bir sıkıntı var demektir. Bu adli yılda İnşallah bu sıkıntıları sona ermesi ile ilgili hamlelerin yapıldığı ve hâkim ile savcı arkadaşlarımın dosya sayısının normal Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki savcı ve hâkimlerinin dosya seviyesine çekilmesi temennimizdir” dedi. Başkan Saatcı herkesin dediği bir şey var gerçi klişeleşmiş bir söz “Geciken adalet, adalet değildir” diyerek sözlerine son verdi.

Ziyaret için teşekkür eden Başsavcı Tokgöz de adaletin bağımsız ve tarafsız olması gerektiğini söyledi. Gerçek adaletin sağlanması yönünde Fethiye Adliyesinde en ufak bir sıkıntının olmadığını ifade eden Başsavcı Ergun Tokgöz  “Başkanımız adli yıl nedeniyle nezaket ziyaretinde bulundular. Kendilerine teşekkür ediyorum. Gecikmiş adalet, adalet olmadığı gibi; bağımsız ve tarafsız adalet de önemlidir. Fethiye ilçe sınırları içinde bu yıl adaletin sağlanmasında bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Fethiye adliyesinde dosyalara ihtiyaç kadar vakit ayıracak hâkim ve savcı arkadaşımız var” dedi.

413 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0073
EURO 9,5365
BIST 10,7008
ALTIN 464,81

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle