Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

ADD’nin konferansına yoğun katılım oldu

Erkan Ilik | 26 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

 

ADD’nin konferansına yoğun katılım oldu

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye şubesinden 21. Adalet ve Demokrasi haftası nedeniyle bir konferans ve anma etkinliği düzenlendi. Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde saat 19.30’da başlayan konferansta;  24. dönem CHP Muğla Milletvekili ve eski DGM savcısı Ömer Süha Aldan ile 24. dönem CHP Antalya milletvekili Gürkut Acar birer konuşma yaptılar.  Konferansa konuşmacı olarak katılacak olan CHP Eskişehir milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum ise işlerinin yoğun olması nedeniyle katılamadı. Konferansa; CHP eski milletvekili Sami Gökmen ve Cumhur Yaka, CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Keramettin Yılmaz ve eşi Ümit Yılmaz, CHP ilçe yönetimi ve belediye eski başkan adayı Yusuf Ziya Hıra, CHP Fethiye Kadın Kolları üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların yoğun katımlıyla gerçekleşti.

“Saygıyla Anıyoruz” adlı sine-vizyon gösterisi ile başlayan konferans bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. ADD Fethiye şubesi yönetiminden Nilgün Berk duygu dolu bir açılış konuşması yaparak “Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi” şiirinden dizelerle Merhum Uğur Mumcu’yu anlattı. Daha sonra ADD Fethiye şubesi başkanı Güngör Berk bir konuşma yaptı. Güngör Berk konuşmasında Türkiye’de suikast sonucunda katledilen aydınların isimlerini söyleyerek öldürülen aydınların hepsi yurtsever, Atatürkçü, demokrasi savunucusu, Cumhuriyetçi, antiemperyalist ve tam bağımsız Türkiye’den yana insanlar olmalarına dikkat çekti. Cinayeti işleyenlerin faillerin belli olmasına rağmen hiçbir şey yapılmadığını söyleyen Güngör Berk “Cumhuriyete düşman olanlar yöntem değiştirerek bedenlerini ayakta tutarak ruhlarını öldürmeye çalıştılar ve bu yaşadığımız zamanda Silivri, Hasdal gibi zindanlara attılar” dedi. Güngör Berk  “Cumhuriyetin Çöküşünü” izliyoruz diyerek gezi olaylarının başlaması ile bu oyun artık bozulmaya başlamıştır, dedi…

ADD İlçe başkanı Güngör Berk’in konuşmasından sonra CHP Muğla Milletvekili ve eski DGM savcısı Ömer Süha Aldan bir konuşma yaptı. Aldan uzun süren konuşmasında hukukun bu gün gelmiş olduğu durumu anlatarak son yıllarda gelişen siyasal olayları anlattı. Türkiye’deki Hukuk ve Demokrasinin gelmiş olduğu noktayı anlatan Ömer Süha Aldan konuşmasında; dış politika, ekonominin geldiği nokta ve AKP içersindeki iç çatışmalardan bahsetti. Ömer Süha Aldan’ın konuşmasından sonra CHP Antalya milletvekili Gürkut Acar bir konuşma yaptı. Konuşmalardan sonra yerel sanatçı Mehmet Bülbül tarafından Uğur Mumcu için bestelenmiş şarkılar söylendi.

add_640x480 add (2)_640x480 add (1)_640x480

668 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle