Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Add Görev Dağılımı Yaptı

admin | 18 Mart 2012 | Güncel A- A+

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi, Cuma günü gerçekleştirilen olağan genel kurulun ardından görev dağılımını yaptı. Şube yönetim kuruluna seçilen asil üyeler arasında yapılan görev dağılımında başkanlığına Güngör Berk, başkan yardımcılığına Emin Demirci, yazmanlığa Nilgün Berk, saymanlığa Yasemin Çalış getirildi. Çalışma döneminde eğitim kolu çalışmaları Nihal Çevik, gençlik kolu çalışmaları Ferhan Dündar, kültür ve sanat doğa kolu çalışmaları Ummahan Özel denetim ve gözetiminde yürütülecek.

ADD Fethiye Şubesi Başkanı Güngör Berk yaptığı açıklamada, “Atatürkçü Düşünce Derneği’nin varlık nedeni, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurtuluş ve kuruluş düşüncelerini, ideolojisini yaşatmak; güçlendirmek ve gelecek kuşaklara aktarmaktır. Derneğimiz çalışmalarını ‘Halkevi’ anlayışında bir aydınlanma merkezi, bir dayanışma merkezi ve Cumhuriyetimizin belleği olarak yürütmektedir. Aynı zamanda ulusal sorunlar ve kent sorunlarının da bir çözüm merkezidir ve çalışmalarında, aynı doğrultuda çalışanlarla işbirliğini benimser.  Günümüzde emperyalizm Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgede yer alan ülkelerin sınırlarını ve rejimlerini değiştirme peşindedir. On yıldır ülkemizi, Büyük Ortadoğu Projesi gölgesinde,  kesintisiz yöneten siyasal iktidar döneminde Cumhuriyetin temel değerlerine aykırı, devrim karşıtı değişikliklerin peş peşe yapıldığı görülmektedir. Bunun en son örneği ‘dindar gençlik’ yetiştirme adına sekiz yıllık zorunlu eğitimi ortadan kaldıracak yasa değişikliği taslağıdır” dedi.

Açıklamasını sürdüren Berk, “Devam edilen bu yolun sonunda ise emperyalizmin dayattığı ve rejim değişikliğinin hukuksal yapısını sağlayacak gerici, bölücü Yeni Anayasa durmaktadır. Yeni Anayasa peşinde koşanlar bilmelidir ki; Atatürk’ün dediği gibi, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir. Anayasamızda yazıldığı gibi; Türkiye Devleti bir Cumhuriyet’tir. Türkiye Cumhuriyeti toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan demokratik, laik, sosyal, bir hukuk devletidir. Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşıdır. Başkenti Ankara’dır. Yine Anayasamızda yazıldığı gibi, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk’tür. Anayasa’dan Türk Milleti kavramının çıkarılması kabul edilemez ve anayasanın başlangıç bölümüyle ilk dört maddesi değiştirilemez”  diye konuştu.

512 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7665
EURO 9,3121
BIST 10,3712
ALTIN 442,35

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle