Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

ADAYLAR AÇIKLANDI AK PARTİ FETHİYE KARIŞTI…

Erkan Ilik | 27 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

ADAYLAR AÇIKLANDI AK PARTİ FETHİYE KARIŞTI…

“Partimizde Maalesef Emeğin, Çalışmanın Bir Anlamı Yok”

Ak parti Fethiye ilçe yönetiminin birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla düzenlemiş olduğu kahvaltıya Selahattin Kayaman’ın konuşması damgasını vurdu. Selahattin Kayaman konuşmasında “Bu İl Başkanı Varken Biz Seçim Kazanamayız” dedi. Parti yönetiminin belediye meclisine sahip çıkmadığını ifade eden Kayaman “Ak parti adına Fethiye Belediye Meclisinde yapmış olduğum mücadelede bana hiç kimse destek olmadı” dedi.

“Vekilimiz Yoğun Çalışmalarından Dolayı Gelememiştir”

“Birlik ve beraberlik ve yerel seçimlere start verme kahvaltısına hoş geldiniz” diyerek söze başlayan Ak parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan Ali Boğa’nın uzun süre gelmemesinin sebebi olarak vekilin yoğun çalışmasını gösterdi. Konuşmasına devam eden Sarıhan “Birlik ve beraberliğimizi perçinlemek amacıyla bu kahvaltı programını düzenledik” şeklinde konuştu. Daha sonra İlçe başkanı Kadir Sarıhan genel merkez tarafından neticelenen belediye başkan adaylarını açıklayarak Fethiye Belediye başkan adayımız Muhsin Eryılmaz ve Seydikemer belediye başkan adayımız ise Yakup Otgöz’dür, diyerek konuşmasını sonlandırdı.

“Sağlık Sebeplerinden Dolayı Gelemedim”

İlçe Başkanı Kadir Sarıhan’ın konuşmasından sonra Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa bir konuşma yaptı. Ali Boğa konuşmasında “Geçtiğimiz yaz 70 gün Muğla’da kaldım. Bir vekilin kendi seçim bölgesinde kalma rekorunu kırdım. Yaz başında boğazımdan geçirmiş olduğum operasyon tekrar nüksetti, doktoru ve hastaneyi değiştirdim. Hacettepe hastanesinde tedavi oldum. Doktor 3 ay istirahat verdi. Toplantılarda konuşmamamı söyledi. Sağlık sebeplerinden dolayı gelemedim.”dedi. Konuşmasına devam eden Ali Boğa; CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Gürün’ü eleştiri yağmuruna tuttu. Büyükşehir yasası ile Osman Gürün’ün Fethiye’ye geldiğini söyleyen Ali Boğa “Büyükşehir yasası ile biz bunları köylünün ayağına getirdik. Bunlar günde bir iki imza atarlar Akyaka’ya kadar giderler” dedi. Ak Parti hareketi bir Anadolu hareketidir diyerek Muğla Ak partili yönetime kavuşacaktır şeklinde konuşarak yapılan hizmetlerden söz etti.

“Selahattin Kayaman’ı Çizdim, Demiş. Bunu Söyleyen İl Başkanıyla Nereye Gideceksiniz. Ben Kendisini Kınıyorum…”

Ali Boğa’nın konuşmasından sonra söz alan Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Selahattin Kayaman konuşmasında Fethiye’de Ak parti için yapmış olduğu çalışmaları anlattı. Söze sakin bir şekilde başlayan Kayaman konuşmasında Ak Parti belediye meclisi grup sorumlusu olarak tek başına mücadele ettiğini ve bu mücadelede tamamen yalnız bırakıldığını söyledi. Kayaman “Belediye meclisinde bana sahip çıkılmadı. Ben tek başıma mücadele ettim. Bir arkadaşımız ise kendi partimizden olmasına rağmen mevcut belediye başkanının hep yanında oldu. Buna bile kimse bir şey demedi” şeklinde konuştu.

Kayaman sesini daha da yükselterek Ak Parti İl başkanı Nihat Öztürk için “4 yıllık belediye meclis döneminde bir arkadaşımız mevcut belediye başkanının kararları doğrultusunda parmak kaldırdı. Bunu şunun için anlatacağım arkadaşlar. Birlik ve beraberlik sözde olmuyor. İnançla ve liyakatla oluyor. Şimdi biz aday adayı olduk tekrar. 5 yıldır ben emek veriyorum. Tabanla iç içeyim. Bu partimizde maalesef emeğin, çalışmanın bir anlamı yok. Ak Partiliyim ama bunları söylemek zorundayım. Emeğin bir anlamı yok. Çalışmayacaksın kardeşim” dedi.

“Bu İl Başkanıyla Biz Seçim Kazanamayız.  Burada Emek, Liyakat, Çalışma Filan Yok…”

Selahattin Kayaman konuşmasında  “Geçtiğimiz ay biz bir kaza geçirdik. Yanımda kim var. Falanca filan var. Selahattin Beyi çizdim, demiş. Bunu söyleyen il başkanıyla nereye gideceksiniz. Ben kendisini kınıyorum. Bu İl başkanıyla umarım başarılı oluruz. Yönetimi tevzii ediyorum. Bu il başkanıyla biz seçim kazanamayız.  Burada emek, liyakat, çalışma filan yok… Burada birileri sokakta adam sürerek kamuoyu araştırması hakkında size soru soruluyor, ben bunu tanımıyorum ve kabul etmiyorum” dedi.

Çıkan tartışmada Ali Boğa, Selahattin Kayaman’a basın mensuplarının olduğunu söyleyerek “Bunlar aile arası konuşulacak şeyler” dedi. Daha sonra İlçe Başkanı Kadir Sarıhan konuşmasında “Aile içi toplantılarında birbirimizi eleştirebiliyoruz ve eleştirebiliriz ama Selahattin bey bu şekilde sitemini sevdiği için dillendirmiştir. Biz tüm arkadaşlarıma sonuna kadar sahip çıktık” şeklinde konuştu.

“BİZ BU YARAYI SARACAĞIZ”

Ak Parti Fethiye Belediye başkanlığı adaylığına seçilen Muhsin Eryılmaz da konuşmasında “Fethiyeli hemşehrilerimizin desteğiyle bu sefer Fethiye belediye başkanı olacağım. Tabii bazı sıkıntılarımızın ve sorunlarımızın olduğu bir gerçek. Ama yerel seçimler öncesi biz bu yarayı saracağız” dedi.

 

 

562 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle