Hoşgeldiniz  
..................................................................................

AB Projeleri İyi Örnekler Semineri Yapıldı

admin | 16 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Muğla Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlü öncülüğünde Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından AB Projeleri İyi Örnekler Semineri Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Proje kapsamında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, bu projenin kalıcı ve iyi olması için seminerin öneminden söz etti.

Saygı Duruşunun yapılıp İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başlayan AB Projeleri İyi Örnekler Semineri gün boyu devam etti. Seminerin açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin yaptı. Gültekin konuşmasında özellikle bu projenin iyi anlaşılmadığına dikkat çekti. Yüksel Gültekin seminere katılan öğretmen ve idarecilere; “Fethiye’de 36 bin öğrencimizle eğitim öğretim dönemine başlayacağız. Bu kapsamda okullarımızı son teknoloji ile donattık. Sorunsuz bir başlangıç yapacağız. Görüyorum ki AB Projeleri İyi Örnekler Seminerine yoğun ilgi gösterdiniz. Buda bizleri memnun etti. Özellikle seminerin verimli geçmesini umuyorum. Sizlerde iyi projeler üreterek bu durumdan yararlanabilirsiniz” diyerek, bu yıl 376 bin kitap dağıttıklarını, geçen yıl 83 ton kağıt topladıklarını söyledi. Okulların son teknoloji ürünlerle donatıldığını, çağa ayak uydurduklarını da ifade eden Gültekin; “Görevimizi en iyi şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Yeni dönemin herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Seminerde daha sonra FATİH Projesi konusunda Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni Sedat Aksoy tarafından bilgiler verildi. Aksoy “FATİH Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla BT araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde derslerde etkin kullanımı için; okulöncesi, ilköğretim ile ortaöğretim düzeyindeki tüm okullarımızın 620 bin dersliğine dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve internet altyapısı sağlanacaktır. Dersliklere kurulan BT donanımının öğrenme-öğretme sürecinde etkin kullanımını sağlamak amacıyla öğretmenlere hizmet içi eğitimler verilecektir. Bu süreçte öğretim programları BT destekli öğretime uyumlu hale getirilerek eğitsel e-İçerikler oluşturulacaktır. Bu kapsamda FATİH projesi beş ana bileşenden oluşmaktadır. Bunlar: 1- Donanım ve Yazılım Altyapısının Sağlanması, 2- Eğitsel e-İçeriğin Sağlanması ve Yönetilmesi, 3-Öğretim Programlarında Etkin BT Kullanımı, 4- Öğretmenlerin Hizmet içi Eğitimi, 5- Bilinçli, Güvenli, Yönetilebilir ve Ölçülebilir BT Kullanımının sağlanmasıdır. Fatih Projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olup, Ulaştırma Bakanlığı tarafından desteklenen bir projedir. 3 yılda tamamlanması planlanmıştır. 1. Yıl ortaöğretim okulları, 2. Yıl ilköğretim ikinci kademe, 3. Yıl ise ilköğretim birinci kademe ve okul öncesi kurumlarının BT donanım ve yazılım altyapısı, e-içerik ihtiyacı, öğretmen kılavuz kitaplarının güncellenmesi, öğretmenler için hizmet içi eğitimler ve bilinçli, güvenli, yönetilebilir BT ve internet kullanımı ihtiyaçlarının tamamlanması hedeflenmektedir.

Fatih Projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olup, Ulaştırma Bakanlığı tarafından desteklenen bir projedir. 3 yılda tamamlanması planlanmıştır. 1. Yıl ortaöğretim okulları, 2. Yıl ilköğretim ikinci kademe, 3. Yıl ise ilköğretim birinci kademe ve okul öncesi kurumlarının BT donanım ve yazılım altyapısı, e-içerik ihtiyacı, öğretmen kılavuz kitaplarının güncellenmesi, öğretmenler için hizmet içi eğitimler ve bilinçli, güvenli, yönetilebilir BT ve internet kullanımı ihtiyaçlarının tamamlanması hedeflenmektedir. “ dedi.

Seminerde daha sonra konuşmacılar örnek projelerini sundular.

 

386 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0073
EURO 9,5365
BIST 10,7008
ALTIN 464,81

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle