Hoşgeldiniz  
..................................................................................

9 Bin Kişi Mezun Oldu

admin | 03 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Yaz Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı, Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda 2011-2012 dönemi eğitim öğretim yılı başladı. Bu kapsamda Fethiye’de ilk hafta 14 değişik alanda kurs başlarken, bu kurslarda 302 kursiyer eğitim alacak. Geçen dönem yaklaşık 9 bin kursiyere eğitim veren ve Muğla birincisi olan Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bu yıl bu rakamı daha da üst sıralara çıkarmanın peşinde. Başvurunun yapılması ve yeterli sayıya ulaşılması durumunda her türlü kursun açılabileceği ifade edildi. Amaçlarının vasıflı kişiler yetiştirerek, meslek edindirmenin amaçlandığı kurslar sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verileceğini belirten Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Osman Koftu; “2011-2012 dönemi yaygın eğitim olarak kurs faaliyetlerimize başladık. İlk hafta 14 kursumuza 302 kursiyer katıldı. Önümüzdeki hafta ise çok önemli kurslarımız açılacak. Bunlar arasında ALES, KPDS gibi kurslar da var. Şu ana kadar açılan kurslar arasında Kasnak sallayarak makine nakışı, takılar kursu, 3 atölyede pike dikimi, kadın üst giysileri dikimi, dekoratif ahşap süsleme, elde Türk işlemeleri, aile eğitim programı (0-3 yaş), pratik İngilizce, 2 atölyede aşçı çırağı, 3-6 yaş çocuk etkinlikleri, ve bilgisayar işletmenliği kursları yer almaktadır” dedi.

En kısa sürede ise; kalorifer ateşleyiciliği, okul öncesi eğitim kursları başlatacaklarını belirten Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Osman Koftu; “Kurs kayıtları devam ediyor. En kısa sürede hasta ve yaşlı bakım kursu, WEB tasarımcısı kursu, İngilizce, Almanca, Rusça kursu, el sanatları ve takı tasarım kursu, okuma-yazma kursu, folklor kursu ve talepler doğrultusunda SBS kursu başlayacaktır. Bunun dışında köylerde bilgisayar kursu, zeytin yetiştiriciliği kursu, nar yetiştiriciliği, süt hayvancılığı kursları ile talep olduğu her branşta yeterli sayı bulunmasıyla her türlü kurs açılacaktır” dedi.

Muğla’da 9 binden fazla kursiyer yetiştirerek bu alanda birinci sırada yer aldıklarını belirten Koftu; “Fiziki altyapımızı hazırladık. Yeni dönemde de amacımız daha fazla kursiyere ulaşmaktır. Halk Eğitim Merkezi olarak halkımızın yardımına her zaman hazırız. Yeni dönem bu alandaki herkese hayırlı olsun. Başarılı bir yıl geçirmek istiyoruz. Bunun dışında kayıtlarımız devam etmektedir. İlgilenenleri bekliyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

288 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0004
EURO 9,5399
BIST 10,7040
ALTIN 463,63

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle