Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

84.000 m2’lik Yeşil Alan Projesi Kent Konseyi’ne sunuldu

Erkan Ilik | 31 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

84.000 m2’lik Yeşil Alan Projesi Kent Konseyi’ne sunuldu

Fethiye Belediyesi 3. Etap Sahil Bandı’nda Devlet Hastanesi önünde bulunan park alanı peyzaj projesini Fethiye Belediyesi, Kent Konseyi’nin görüşüne sundu.  84 bin metrekare alana uygulanması planlanan projede çocuk oyun alanları, küçük anfi ve meydan alanı, kay kay pisti, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, yüzen platformlar, açık hava kütüphaneleri, kanallar, biyolojik göletlerin yanı sıra yeşil alanlar, çiçekler ve endemik ağaçlandırmalar yer alacak.

Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Peyzaj Mimarı Ozan Özer tarafından yaklaşık 2 saat boyunca kent konseyi üyelerine park alanının projesi hakkında bilgi verildi. Proje hakkında sunumlar eşliğinde bilgiler aktaran Belediye Peyzaj Mimarı Ozan Özer, “Bu alanın planlanmasıyla ilgili bir tanesi yurtdışından olmak üzere iki üniversite ve Belediyemiz çalışmalar başlatmıştık. Sonrasında birimimiz tarafından bu alanın projesi tamamlandı. Şu an Fethiye’mizde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 7,87 m2 iken bu projeden sonra 1,07 m2 daha artarak toplamda 8,94 m2 kişi başına düşen yeşil alan olacaktır. Biz yeşil alanlarımızı Avrupa Birliği standartlarına ulaştırmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. En geç bir sene içerisinde Avrupa ve Dünya standartlarına ulaşmayı hedefliyoruz. Projesi tamamlanan ve Kent Konseyi’ne sunulan rekreasyon alanı içerisinde 84 bin metrekare alana uygulanması planlanan projede çocuk oyun alanları, küçük anfi ve meydan alanı, kay kay pisti, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, yüzen platformlar, açık hava kütüphaneleri, kanallar, biyolojik göletlerin yanı sıra yeşil alanlar, çiçekler ve endemik ağaçlandırmalar ve bunların yanı sıra çeşmeler, su oyunları gibi görsel düzenlemeler de proje içerisinde yer alacaktır” dedi.

Sunum sonrasında Kent Konseyi üyeleri proje hakkında kafalarında kalan soruları ve olumlu, olumsuz eleştirileri Belediye Peyzaj Mimarı Ozan Özer’e ilettiler.

TALAŞ, “BU ALANI FETHİYEMİZE KAZANDIRMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ”

Program sonrasında Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Metin Talaş da projeler ve sorular hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Bu alanın yap-işlet-devret değil, Belediyenin kendi imkanlarıyla yapılmasının düşünüldüğünü ifade eden Başkan Yardımcısı Metin Talaş “ Bu alan Belediyenin yıllar süren hukuk mücadelesi sonucunda TOKİ’den mahkeme kararıyla kazanılmış alandır. Fethiyemizin akciğerleridir. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz aylar süren çalışmalar sonucunda ve halkımızdan gelen talepler doğrultusunda bu projeye şekil vermiştir. Ancak sizlerin fikirleri doğrultusunda proje revize edilecektir. Burada bahsi geçen resmi kurum alanlarına tamamen karşıyız ve bununla ilgili tüm yasal mücadelemizi verip burayı da ağaçlandırma alanı olarak projemize dahil etmeye çalışacağız. Bu konuda da Kent Konseyimizin, sivil toplum örgütlerimizin ve halkımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

kent konseyi sunum  (6)_640x427 kent konseyi sunum  (7)_640x427 projeler (1)_640x360 projeler (2)_640x355

473 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,2371
EURO 10,7454
BIST 12,7226
ALTIN 525,15

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle