Hoşgeldiniz  
..................................................................................

370 Kişiye Bir Polis

admin | 14 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Fethiye’de görev yapan yaklaşık 270 polis yaklaşık 100 bin kişiye hizmet vermeye çalışıyor bu rakam yaz aylarında ise 250 bini geçiyor. Asayişi sağlamak için büyük gayret gösteren Fethiye’deki polisler vatandaşlarında desteğini bekliyor. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü vatandaşların güvenliğini sağlamak, hırsızlık ve diğer olayların olmaması için farklı yöntemler deniyor. Emniyet teşkilatı hayırseverlerinde destekleriyle 4 araç daha alarak daha iyi hizmet sunmaya çalışıyor. Yeni alınan araçlar için Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Günlükbaşı Polis Karakolunda tören düzenlendi. Vatandaşların mağdur olmaması için gerekli bütün tedbirleri aldıklarını anlatan Fethiye Emniyet Müdürü İbrahim Saffet Koçer, alınan tedbirlerin faydasını gördüklerini belirtti. Yeni araçlar dualar eşliğinde kesilen kurban ile hizmete başladı.

ÇEVİK KUVVET BİRİMİ KURULACAK

Emniyet Müdürü Koçer, her yıl yüz binlerce insanın giriş çıkış yaptığı Fethiye’nin asayişini sağlamak üzere Çevik Kuvvet Birimi önümüzdeki günlerde kurulacak ve 25 personelle hizmet verecek .

Koçer, “Adrese Dayalı Nüfus Sistemi’ne göre şu an Fethiye’de yerleşik olarak yaşayan 100 bin kişiye hizmet veriyoruz. Bu sayı yaz mevsiminde 2 katına kadar çıkabiliyor. İnsanlarımızın huzurunu sağlamak için emniyet teşkilatı olarak gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bünyemize yeni katılacak Çevik Kuvvet Birimi ile artık daha etkin olacağız. Olası bir olayda personelimizin tamamını bölgeye sevk etmek veya çevre il ve ilçelerden destek güç talep etmek yerine kendi Çevik Kuvvet Birimi personelimiz olaylara anında müdahale edebilecek. ” dedi.

YENİ ARAÇLAR HİZMETE BAŞLADI

Öte yandan hayırseverlerin yardımları ile Fethiye Emniyet Müdürlüğü bünyesine alınan 4 yeni resmi araç, kurban kesilerek ve dualar yapılarak görevlerine başladı. İlçe Emniyet Müdürlüğü, araç sayısını 30’a çıkardı.

Araçlar için kurban kesilen kurbanın eti çocuk esirgeme kurumuna bağışlandı. Fethiye Emniyet Müdürü İbrahim Saffet Koçer, kadrolarına katılan araçlarla birlikte ilçe genelinde hizmet veren resmi ve sivil araç sayısının 30’a yükseldiğini belirterek, “Hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile alınan araçlar, yine bir hayırseverimizin bağışladığı kurban kesilerek görevlerine başladı. Kesilen kurbanın ardından araçlarımızın ve personelimizin kazasız belasız görev yapmaları için dua yaptık.”diye konuştu.

310 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8614
EURO 9,4329
BIST 10,5029
ALTIN 450,74

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle