Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

“30 Mart Fethiye, Muğla İçin Milat Olacak”

Erkan Ilik | 28 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

 “30 Mart Fethiye, Muğla İçin Milat Olacak”

Ak Parti Fethiye Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından Tuzla Mahallesi İmam Hatip Lisesi yanındaki meydanda yapılan açık hava toplantısına binlerce kişi katıldı. Açık hava mitinginde Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Harmandar, Muğla Milletvekili Ali Boğa, Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu halka seslendi. “Yeni ve büyük Fethiye, iktidarla tanışmak için çok az kaldı. Artık geri sayım başladı. İnşallah 30 Mart’ta zafer bizim olacaktır. Bu meydanlar onu gösteriyor. Bu halk, bu kalabalık da mı montaj?” diyen Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, bazı kişilerin köylerde broşür dağıttığı, büyükşehirde aday gösteremeyen bir partinin büyükşehirde Mansur hocayla anlaşıldığı, Fethiye’de bizim partimize oy verin dediklerini, Ak Parti’nin bazı partilerle birleştiği yönünde beyanlarda bulunulduğunu, kesinlikle buna inanılmaması gerektiğini belirterek, “Biz bu meydanlarda birleştik. Onlara kesinlikle itibar etmeyin.” dedi.

Harmandar: Sel gibi geliyoruz

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar da, “Bu muhteşem kalabalık buradan bize bir kez daha 30 Mart’ın müjdesini verdi. Bir dedikodu var. CHP’liler bazı yerlerde nasıl olsa biz büyükşehir belediyesini kazanacağız, ilçeler kazanılmasa da olur diyorlar. Yalan söylüyorlar, yalan. Hiç kimse büyükşehir belediyesini çantada keklik görmesin, Her tarafta Ak Parti rüzgarı esiyor. Sel gibi geliyoruz Datça’dan Seydikemer’e kadar.” Şeklinde konuştu.

Boğa: 30 Mart Muğla’da milat olacak

Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, “Değerli Fethiyeliler, değerli Beşkazalılar bu akşam bu meydanı dolduran bu muhteşem kalabalık Muğla’daki Ak Parti zaferinin ilk göstergesi.  Meclisin kapanışından sonra Muğla’daki bütün ilçelerimizi adım adım dolaştım. Ben size sadece Fethiye’den değil Muğla’nın genelinden haber getirdim. Bu şahlanış inşallah Muğla’da 30 Mart’tan sora milat olacaktır.

Yıllardır Türkiye’de halktan, korktukları, büyükşehri de kaybedecekleri için büyükşehir yasasına karşı çıktılar. Büyükşehir ne demektir biliyor musunuz?” Köydeki insanın şehri yöneteni tayin etmesi demektir” Dedi. Yıllardır Türkiye’de halka cumhurbaşkanı seçtirtmediklerini, Ak Parti’nin bunu başardığını söyleyen Ali Boğa, Türkiye’de halkın önündeki engellerin bir bir kaldırıldığını söyledi ve oy dilencilerine sadaka vermemelerini belirtti.

Eryılmaz: Yatırımcının önü açılacak

“Yeni ve büyük Fethiye” sloganıyla, korku, tehdit imparatorluğunu yıkmaya, toplumsal barışı sağlamaya geldiklerini söyleyen Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, mega projelerle Fethiye’yi yaşanabilir bir turizm kenti yapmaya aday olduklarını ve güçlü kadrosuyla bunu yapacaklarını söyledi. “Bu meydan yeni ve büyük Fethiye’nin habercisi. Mahalle mitinglerimizde yapacaklarımızı teker teker anlatıyoruz. Bizim yapacaklarımızda insan var, aş, var, umut var, iş var. İşte bizim hedefimiz yeni ve büyük Fethiye.” diyen Eryılmaz Fethiye’de Ak Parti hükümeti tarafından yapılan bazı hizmetler hakkında da bilgiler verdi. Derelerin ıslah edildiğini, duble yollarla Fethiye’nin Muğla’ya Antalya, Ankara, İstanbul’a bağlandığını, derelerin ıslahından sonra körfezin temizleneceğini, denize girilir duruma getirileceğini söyledi. Körfezin temizlenmesinden sonra Fethiye ve Göcek’e mega marina, kurvaziyer limanı yapılacağını söyleyen Eryılmaz, “Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından yapılan antik Telmessos tiyatromuzun restorasyonu tamamlanacak. Birileri sahip çıkıyor ama bunu biz yapıyoruz. Tabii sadece tiyatro ile kalmayacak bu çalışma. Fethiye kalesi, Kayaköyü de restore edilerek turizme kazandırılacak. Yatırımcının önü açılacak, beklemekte olan projeler hayata geçirilecek. İmar barışı sağlanacak. Turizmi 12 aya yaymak için yeni oteller yapılacak. Kongre salonları, spor tesisleri yapılacak. Bizim Antalya’dan neyimiz eksik? Şu an sadece tesislerimiz eksiz. Bunları yaptığımızda kış aylarında futbol takımları Fethiye’de kamp yapacak. Toplantılar, konferanslar Fethiye’de yapılacak. İşte bu yapılacak projeler tamamlandığında sonunda iş var, istihdam var.” Dedi. Turizmi geliştirirken ticareti de geliştireceklerini söyleyen Eryılmaz, “Tabii bütün bunlar Fethiye’miz için yeterli değil. Tarımda da Fethiye öncü olacak. Büyükşehir yasasında, bulunan belediyeler tarımla her türlü ilgilenir hükmü nedeniyle tarıma tam destek vereceğiz, projeler üreteceğiz, onları bir bir hayata geçireceğiz. Bugünlerde domates fiyatları iyi. Bu yeterli değil. Fethiye’nin ürünlerini Rusya’ya Avrupa’ya daha iyi pazarlayacağız. Bir de bazı çiftçilerimiz para kaptırıyor. Halde başıbozukluk var. Bunu da Büyükşehir Belediyemizle birlikte önceleyeceğiz, halkımıza sahip çıkacağız. Bizim olduğumuz yerde başıbozukluk, nizamsızlık olmaz” şeklinde konuştu. Belediyenin bu güne kadar yaptığı yanlış uygulamalardan dolayı imar sorunu olduğunu, bunu bilerek yaptıklarını söyleyen Eryılmaz, “Sizleri korku, baskı altına almak için bu yanlışı yaptılar. Bizim dönemimizde imar planını yeniden yapacağız. Mevcut durumu koruyacağız. Bundan sonra kaçak yapılaşmanın önlenmesi için dar gelirli vatandaşlarımıza tip projeler vereceğiz. TOKİ’yi Fethiye’ye getireceğiz. Orman ve Su İşleri Bakanımız söz verdi seçimden sonra 2B sorunu “b” planıyla çözülecek. Biliyorsunuz Fethiye spor var. Bizim dönemimizde Fethiye spor kendi ayakları üzerinde duracak, birilerinin güdümünde olmayacak” dedi.(FG)

Ak Parti tuzla açık hava topl (1)_640x427 Ak Parti tuzla açık hava topl (2)_640x427 Ak Parti tuzla açık hava topl (3)_640x427

522 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle