Hoşgeldiniz  
..................................................................................

3 Bin Kişi Yürüdü “Teröre Lanet Yaşasın Cumhuriyet”

admin | 28 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Hâkkari’nin Çukurca İlçesi’nde, 19 Ekim’de terör örgütünün 24 askeri şehit ettiği saldırının ardından tepkiler gelmeye devam ediyor. Fethiye’de saldırıları protesto için Teröre Lanet Yaşasın Cumhuriyet adıyla düzenlenen yürüyüşe, yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Fethiye Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği’nin öncülüğünde Salı Pazarı Meydanı’nda buluşan vatandaşlar, yürüyüşe geçti.  Fethiye’de terör örgütünün yaptığı saldırılar Teröre Lanet Yaşasın Cumhuriyet yürüyüşüyle protesto edildi. PKK aleyhine sloganların atıldığı yürüyüşe, bir paramotor (motorlu yamaç paraşütü) pilotu da havada açtığı bayrağı dalgalandırarak destek verdi.

Fethiye Belediye Bandosu’nun da katıldığı yürüyüşte, 7’den 70’e herkes teröre tepkisini haykırdı. Gençlerin ön saflarda olduğu yürüyüşte “Cumhuriyetin Bekçileriyiz”, “Vatan İçin Ölmeye Hazırız”, “İmralı Apo’ya Mezar Olacak”, “Milletimizin Başı Sağ Olsun” dövizleri taşındı. Fethiyeli şehit anneleri de çatışmalarda şehit verdikleri çocuklarının fotoğraflarıyla yürüdü.  “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Kahrolsun PKK”, “Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganlarını atan gruba, bir paramotor pilotu da havadan açtığı Türk bayrağıyla destek verdi. Atatürk Anıtı önünde biten yürüyüşte son dönemde verilen şehitlerin tek tek adı okundu. Kalabalık grup, adı okunan şehitler için hep bir ağızdan ‘Burada’ diye bağırdı.

Fethiye Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Namık Ünal,

“Türk Milleti’nin tarihi, insanlık tarihi kadar eskidir, Türkler; hiçbir milletin egemenliğinde kalmamışlardır. Milletimiz zaman zaman zor anlar yaşamış, düşmanların  ‘’Öldü’’ dediği anda Türk Milleti mucizeler gerçekleştirerek,’’DEVLET’’ olmuştur. Büyük milletimizin bağrından; büyük kahramanlar, çağ açıp kapayan dahiler, devlet kuran büyük insanlar çıkmıştır. Yakın tarihimizde;”ÇANAKKALE DESTANI”yazılmıştır. Düşman devletlerin; her türlü imkan ve gücüne karşı Büyük Komutan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının etrafında yeralan TÜRK MİLLETİ, Gazi Mustafa Kemal’in şahsında ÇANAKKALEYİ”GEÇİLMEZ”yapmıştır. Adeta süper güç olan düşman devletleri dize gelmiştir.  çanakkale şanlı tarihimizin en önemli destanlarındandır. Aziz vatanımızın her karışında şehit kanı vardır. Şehitlerimizin en yakınları gazilerimizdir. VAROLUŞ NEDENİMİZ;’’ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZDİR’’…Çanakkalede dize gelen düşmanlar, bundan akıllanmamış ve yeniden biraraya gelerek her koldan ülkemizi istilaya başlamışlardır. Bana ‘’DUR’’diyecek olan yine Yüce Türk Milletidir. 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da İstiklal Meşalesi yine Gazi Mustafa Kemal tarafından yakılmıştır. ‘’hattı müdafa yoktur, sathı müdafa vardır. Bu satıh aziz vatanın bütün topraklarıdır…’’ Diyerek nihai hedefini açıklamıştır.Son taarruza başlarken de; ‘’ordular!ilk hedefiniz akdeniz’dir ileri’’ komutu ile kesin ve net talimatını vermiş,üstün cesaret örneği göstererek zaferin işaretini belirtmiş,Türk Milleti’ne;cesareti,disiplini,dahiliğiyle yön vermiştir. Gazilerin ve şehitlerin kıymetini en iyi Gazi Mustafa Kemal bilmektedir. çanakkale’de; dumlupınar’da, kocatepe’de, uşak’ta, sivas’ta, erzurum’da, antep’te, maraş’ta, urfa’da, izmir’de topyekün bütün ülkenin her karış toprağında şehitlerimizin al kanları, gazilerimizin; nefesleri, emekleri, yürekleri vardır. kore’de, kıbrıs’ta büyük mücadeleler veren askerlerimiz;bugün ad konmamış savaşta vatan hainlerine karşı canını siper ederek ülkemizi savunmaktadırlar.
Dün çanakkale’yi geçemediler. Bugün de türk’ü geçemeyecekler. Dünü unutma lüksümüz yoktur. şehide ve gaziye saygısız olan şanlı tarihine ihanet ediyor demektir. Tarih, geleceği tayin eder. Tarihi de şehitler ve gaziler yazmışlardır. Şehit ve gazisine önem vermeyen toplum millet olma özelliğini kaybeder. Geçmişini unutan milletler; yıkılmaya; yok olmaya mahkûmdur. Tarihimizi, dünümüzü, şehidimizi ve gazimizi unutmayacağız, unutturmayacağız… Başta; türkiye cumhuriyeti devleti’mizin kurucusu mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarına, vatanı koruma uğruna şehit olan mehmetçiklerimize, bugün hayatta olmayan gazilerimize allahtan rahmet diliyor, mekânlarının nur olmasını niyaz ediyorum.
Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize uzun, sağlıklı ve huzurlu bir ömür temenni ediyorum” dedi.

275 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8595
EURO 9,4143
BIST 10,4978
ALTIN 451,50

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle