Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

250 kaçak inşaat Muğla’ya şikayet edilmiş!

Erkan Ilik | 01 Mayıs 2014 | Eğitim, Güncel A- A+

 

Her yerel seçimler öncesi kaçak yapıların artışı Türkiye’nin kalıplaşmış sorunları arasında yer alıyor.  Bu kapsamda seçimler öncesinde özellikle Fethiye’ye yeni bağlanan 6 belde ve 20 köyde yaklaşık 250 kaçak yapının vatandaşlar tarafından İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ile Çevre Şehircilik Müdürlüğü’ne şikayet edildiği ortaya çıktı. İlgili Müdürlüklerin “seçim öncesinde yoğunluktan dolayı işlem yapamadığı” gerekçesiyle şikayetleri Fethiye Belediyesi’ne gönderdiklerini belirten Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik İşleri Müdürü Durcan Kaya, özellikle Büyükşehir yasasıyla Fethiye Belediyesi sınırlarına yeni katılan belde ve köylerde kaçak yapıyla ilgili şikayetlerin ağırlıklı olduğunu söyledi.

Kaçak yapılarla ilgili şikayetlerin ağırlıklı olarak Fethiye’ye yeni bağlanan belde ve köylerde olduğunu ifade eden Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Durcan Kaya, “Malumunuz Muğla ilimizin Büyükşehir olması münasebetiyle bizde Muğla ilinin en büyük ilçelerinden bir tanesi olan Fethiye Belediyesi olarak yerel seçimlerden sonra büyükşehir yasası ile yönetilmeye başladık. Seçim öncesi başlanan izinsiz inşaatlar ile ilgili konuda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Muğla İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüklerine ihbar edilen inşaatların seçim öncesi gerekli iş yoğunlukları münasebeti ile Belediyemize seçimden sonraki süre içerisinde takriben 250 izinsiz inşaatın olduğu ihbarı yapılarak Belediyemize gönderilmiştir” dedi.

İnşaatlarla İlgili İncelemeler Sürüyor.

Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Durcan Kaya konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bu yapıların yoğunluğu ilçemize yeni bağlanan belde ve köylerdedir. İlgili Valilik ve Müdürlüklerden gelen bu ihbarlar üzerine yapılmış olan inşaatlar ile ilgili çalışmalar sürdürülmektedir. Bu da seçim sonrası Belediyemizin birleşimi ile birlikte ilgili kurumlar kendi yoğunluklarından dolayı yapamadıkları bu çalışmayı, Belediyemizin üzerine kalmış olması münasebetiyle çalışmaları başlattık. Tespit ettiğimiz inşaatlarla ilgili köy yerinde kalan binaların köy yerleşik alanı içerisinde tip projelerden faydalanıp, ruhsatlandırılabilmeleri veya belediye sınırları içerisinde olup da imar planlarına göre inşaat ruhsatı alıp yasal hale gelmesi söz konusu mudur? Değil midir? Bunlarla ilgili tüm inşaatları arkadaşlarımız tek tek inceliyorlar. Bu çalışmalar bittikten sonra tek tek inceleyip, ilgili birimlerden de evrakları ve imar planlarını tedarik edip, hatta bu hafta İl Özel İdaresi’nden arşiv evraklarını alıp, ruhsatlandırılacak olan binaları ruhsatlandıracağız. Ruhsatlandırılamayacak durumda olan binalarla ilgili de kanuni gereğe devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.(FG)

658 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle