Hoşgeldiniz  
..................................................................................

2012 De Çalış’ın Çehresi Değişecek

admin | 21 Kasım 2011 | Güncel A- A+

Gözde turizm merkezlerinden birisi olan Çalış Plajı’nda yeni sezon için çalışmalar şimdiden başladı. 2012 yılı itibariyle bölgede bulunan Mut Deresi’nde ıslah çalışmaları başlayacak

İlk etapta 6 bin ton taş ile dere çevresinde güzelleştirme çalışması yapılacak. Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın katkıları ile yaptırılacak olan ıslah çalışması ile kanal görsel bir güzelliğe kavuşacak. En büyü hayallerinin derenin ıslahı ve turizme kazandırmak olduğunu söyleyen Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, Milletvekili Boğa ve diğer ilgililere teşekkür etti.

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay yaptığı açıklamada, “Dernek olarak son 3 haftadır yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Geçen hafta belediye başkanımızla Çalış için neler yapabileceğimiz konusunda bir toplantı yaptık. Taleplerimizi o toplantıda dile getirebilme fırsatı bulduk. 2012 turizm sezonuna Çalış’ı en iyi şekilde hazırlayabilmek adına yapılacak projeler bize anlatıldı. FETAB ile de bir görüşmemiz oldu. Önümüzdeki sezon duşlar, soyunma kabinleri, gözetleme kuleleri, teraslar ve plajdaki taşların toplanması ile ilgili çalışmalar yapılacak” dedi.

“Bir ay içerisinde Mut Deresi’nin ıslah çalışmaları başlıyor” diyen Mete Ay, “Bununla ilgili 6 bin ton taş alınmış. 2012 yılında köprünün üst tarafından çalışmaların başlayacağı ifade edildi. Bizim en büyük hayalimiz bu derenin ıslah edilerek, turizme ve Çalış’a kazandırılmasıydı. Çalış turizmden istediği payı alamıyor. Umut ediyorum bu görsel güzellikle birlikte bölgemizde güzel değişiklikler de olacak. Dere ıslahı konusunda bize yaptığı yardımlardan dolayı bölgemizin Milletvekili Ali Boğa’ya çok teşekkür ediyoruz. Bir sivil toplum kuruluşu olarak siyasete karışmıyoruz. Herkesle iletişimimiz çok iyi. En önemlisi hem yerel yönetimlere hem de devletimize halkımızın sorunlarını iletelim. Çalış’a gösterilen ilgiden dolayı yerel yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Derenin ıslahı bizim için çok önemli. Tarımsal alanlardaki ıslah çalışması gibi olmamalı. Çünkü burası bir turizm bölgesi. Görsel güzellik büyük önem taşıyor. Fethiye’ye bu güzel haberi vermekten mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

244 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0004
EURO 9,5399
BIST 10,7040
ALTIN 463,63

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle