Hoşgeldiniz  
..................................................................................

15 TEMMUZ VE DİRİLİŞ

1. Asım Cezayirlioğlu | 19 Temmuz 2017 | KöşeYazar A- A+

15 TEMMUZ VE DİRİLİŞ

Çanakkale savaşında bu topraklar işgal girişimi ile karşı karşıya kaldı. Gelen düşman belliydi. Karşımızda idi. Bu nedenle mücadele etmek kolaydı. En önemlisi ise bizden olmadığı için birlik olmak çok daha kolaydı. 15 Temmuz ise bundan çok farklı bir işgal girişimi. Bizden görünen hainlerin arkamızdan hançerlemesi ile birlikte işgal girişimine maruz kaldık. Dün işgalcilere karşı hazırlığımızı yaptık. Bugün ise işgalcilerin kim olduğunu yumruk yedikten sonra anlayabildik. İşgalcilerin kim olduğunu anladık ama, 249 şehit vermiştik. İşgalcilerin kim olduğunu anladık ama,  ikibini aşkın insanımızın yaralanmasına neden olduk. Tokatı nerden yediğimizi anladık ama geride yetimler bıraktık.
Neden bizden biri gözükenlerin kurşunlarına hedef olduk? İslam kisvesi altında toplumu kandıran mankurtların bu topraklara duydukları hınç neden olabilir? Tarih boyunca islama en fazla hizmet eden  devletin fertleri İslam adına bize nasıl kurşun sıkar. Alnı secdeye vardığı için dürüst insandır dediklerimiz bize büyük acılar yaşattılar. Kısacası bizi Allah ile aldattılar. Yarınlar için bugünlerin hesabını iyi yapmalıyız. Bizim yokluğumuzu kendilerinin varlık sebebi görenlere hesap ödetmedikçe tekrar aynı acılarla yüzleşmemiz kaçınılmaz olacaktır.
15 Temmuz; Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya,da ülkemizi işgal etmek isteyenlere karşı karşılarına dikilen Türk milleti için 15 Temmuz yeniden diriliş destanıdır.
15 Temmuz; milletimizin işgalcilere karşı vermiş olduğu İstiklal mücadelesidir.
15 Temmuz;milletin zaferdir. Milletimizin sonsuza dek  bağımsız yaşayacağının ilanıdır.
15 Temmuz; bu milletin yeniden boyunduruk altına alınamayacağının tescilidir.
15 Temmuz; içimizdeki hainlere karşı milletimizin tek yürek olduğu gündür.
15 Temmuz; vatan için, millet için, bayrak için milyonların biz buradayız dediği gündür.
15 Temmuz; Nene Hatunların, Hasan Tahsin’lerin, Sütçü imamların hala yaşadığı bir gündür.
15 Temmuz; “Oğlum bebeğimiz olacak. Dönelim. Sen dön anne, ben dönmeyeceğim” diyen vatan evlatlarının şahlandığı gündür.
15 Temmuz; bu topraklar üzerinde hesap yapanların kendilerini açık ettikleri gündür.
15 Temmuz; Müttefik bildiğimiz ülkelerin, yıllardan beri bizi kapana kıstırmak için hesaplarının boşa gittiği gündür.
15 Temmuz; kurşun yağmuru altında canları pahasına, ülkemizi işgalcilerden kurtarmaya yeminli kahramanların gün yüzüne çıktığı gündür.
15 Temmuz; vatanımıza, namusumuza göz diken işgalci güçlerin, dün olduğu gibi bugün de başarılı olamayacağı bir gündür.
15 Temmuz; Suriyeli Ahmet Zir’in sokağa çıkarak işgalcilere karşı direnerek Türkiye’ye karşı minnet borcunu ödedikleri gündür.
15 Temmuz; Kabe’de Türkiye için dua edilirken ümmetin ümidi, mazlumların koruyucusu olan Türkiye’nin hep böyle kalacağının tescilidir.
15 Temmuz; Kıyama duran bu milletin önünde hiçbir vesayet kurumunun duramayacağı gündür.
15 Temmuz; FETÖ, NATO ittifakının ortaya çıktığı gündür. Ülkeyi terk eden işgalcilerin Avrupa ve ABD’de nasıl ağırlandıkları, itaatleri doğrultusunda nasıl korundukları hepimizin malumu.
15 Temmuz; ülkemizi ele geçirmeye kalkan şer ittifakının taşeronlarına karşı Ömer Halis Demir’ler olduğu sürece zatedilemeyeceğinin delilidir.
15 Temmuz;  Suyunu içtikleri, ekmeğini yediklere bu ülkeye ihanet eden haşhaşilerin nasıl ruh haline sahip olduklarını 80 milyona ilan ettikleri gündür.
15 Temmuz; ülkemizi işgale kalkanlara karşı verilen mücadeleyi hor görenlere inat; boyacı, ayakkabıcı ve işci olan insanımızın sadece vatan aşkı ile canları uğruna bu vatanı bizlere emanet ettikleri gündür.
15 Temmuz ; Ülkemiz üzerinde oynan sağcı-solcu, Alev’i-Sünni, Kürt-Türk oyunlarına rağmen, bir olduğumuzun dünya aleme ilan edildiği gündür.
Velhasıl sevgili dostlar 15 Temmuz; Cumhurbaşkanımızın dediği gibi milletimizi bölemeyeceklerinin, bayrağımızı indiremeyeceklerinin, vatanımızı parçalayamayacaklarının, devletimizi yıkamayacaklarının, ezanlarımızı susturamayacaklarının, bu ülkeye diz çöktüremeyeceklerinin, bu halka boyunduruk vuramayacaklarının dünya aleme ilan edildiği destansı bağımsızlık mücadelesinin verildiği gündür.
asimcezayirlioglu@hotmail.com
18 TEMMUZ 2017 SALI

1851 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7271
EURO 8,9895
BIST 1,1624
ALTIN 462,42

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle