Hoşgeldiniz  

10 Yıldır Görmeyen Göz Kartalgöz’de Ameliyatla Açıldı

admin | 08 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Muğla’nın Ula İlçesine bağlı Gökçeköy’de yaşayan ve 10 yıldır gözü görmeyen ve bugüne kadar birçok sağlık kuruluşunda derdine çare arayan 73 yaşındaki Hasan Hüseyin Günay geçirdiği bir operasyon ile yeniden görmeye başladı. İki gözü de ileri derecede katarakt olan ve şimdilik tek gözü için yapılan ameliyat sayesinde görmeye başladı. Muğla dışında birçok hastaneye giden ve bugüne kadar aldığı olumsuz yanıtlarla dünyası başına yıkılan Hasan Hüseyin Günay en son çare olarak tavsiye üzerine geldiği Fethiye’deki Kartalgöz göz hastalıkları merkezinde, operatör doktor Yusuf İzzet Güngörmüş tarafından gerçekleştirilen 20 dakikalık lazer ameliyatı ile görmeye başladı.

BASTONLA GELDİĞİ HASTANEDEN BASTONSUZ ÇIKTI

      Op. Dr. Yusuf İzzet Güngörmüş yaptığı açıklamada, “Geldiğinde hiç görmüyordu. Elinde baston ve iki kişinin yardımıyla geldiler. Teşhisimiz ileri derecede katarakt yani biz bu lazer ameliyatlarıyla katarakt ameliyatı yapıyoruz. Hastamızla konuşarak yapılması gerekenleri anlattık. Kendisinin de onayı ile ameliyatı gerçekleştirdik. Gözün açılır da bana merhaba dersen burada bayram yaparız dedik. 15 dakikalık bir operasyon ile görmeye başladı. Şu anda hiçbir sorunu yok. Bir hafta sonra kontrollerini gerçekleştireceğiz ve görmeyen diğer gözü için kabul ederse gerekli operasyonu yapacağız. Merkezimizin en son teknolojiye sahip ameliyathanesinde bu işlemi gerçekleştirdik. Sertleştikçe katarakt ameliyatı zorlaşıyor. Çünkü o cihaz; kataraktı yerinden çıkartamıyor. Çıkartırken çok daha fazla hasar veriyor. Lazer cihazı 1 dakikada 20-40 bin defa titreşim verir. Gözün merceğine lazeri dokundurduğumuzda o merceği eritiyor. Bir taraftan da ortasındaki delik erittiğini emer. Ne kadar sertleşirse lazerle ameliyat o kadar zorlaşır. Bundan komplikasyon çıktığı için bir de maltraks olayımız var göze zarar vereceğiz diye hekimler bu ameliyattan uzaklaşmaya, yapmamaya başladılar.  Onlarda bir taraftan haklılar. Vatandaşlarımız İstanbul’a, Ankara’ya gideceğine önce kendi çevrelerinde bu tür hastalıkları için çare arasınlar.”dedi

“DÜNYALAR BENİM YENİDEN DOĞDUM”

     Kartalgöz Göz hastalıkları merkezinde 10 yıldır gözü görmeyen sigortadan emekli Hasan Hüseyin Günay, “Gözlerim açıldı, dünyalar benim oldu, yeniden doğdum. Hiç göremediğim 4 yaşındaki torunumu kucaklayıp, sevebiliyorum görüyorum. Bastonsuz ve birilerinin yardımı olmadan yürüyebiliyorum. Allah doktorumdan ve merkez çalışanlarından razı olsun. Allahın izniyle anadan doğmuş gibiyim. Doktoruma güvenerek buraya geldim. Tavsiye ettiler, o tavsiye üzerine geldik. Allah hepsinden bin kere razı olsun. Herkese tavsiye ederim katarakt ameliyatından korkmasınlar. Gözü görenler gözlerini bir dakika kapatsınlar görmenin ne demek olduğunu anlayacaklardır.”dedi.

791 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,3692
EURO 8,9705
BIST 10,1245
ALTIN 442,63

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle