Hoşgeldiniz  

Yüksek Mimar Restorasyon Uzmanı Gözde Değer Açılışını Yaptı

Erkan Ilik | 19 Şubat 2016 | Genel, Güncel

Yüksek Mimar Restorasyon Uzmanı Gözde Değer Açılışını Yaptı

Hedef Türkiye Firması Olabilmek

Fethiye’de yeni bir işletme daha hizmet vermeye başladı. Fethiye’nin saygın ailelerinden Değer ailesinin ferdi Gözde Değer işyeri açarak hizmet vermeye başladı.

Fethiye Antik Tiyatro Restorasyonunda Görev Aldı

Geçtiğimiz yıllarda restorasyonuna başlanan Antik Tiyatro da görev Yüksek Mimar Restorasyon Uzmanı Gözde Değer’in açılışına Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur, Fethiye Belediye Meclisi Üyesi Fercan Akçin, Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır  ve Fethiye Huzurevi Müdürü Adem Güngör, Değer ailesi fertleri ve çok sayıda seçkin  davetli katıldı.

Gözde Değer Kimdir?

Gözde DEĞER, 1987 yılında Fethiye’de doğmuştur. Emekli öğretmen Bayram Değer ve emekli hemşire Necla Değer’in kızıdır. Ailesinin işi nedeniyle ilk öğrenimine İzmir’de başlamış, 1995 yılında Fethiye’ye yerleşmiş, ilk ve orta öğrenimini Fethiye’de tamamlamıştır. 2005 yılında Fethiye Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Bölümünü kazanmış, 2009 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden birincilik derecesi ile mezun olmuştur. 2009 yılında başladığı, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Restorasyon ABD tezli yüksek lisans eğitimini 2012 yılında tamamlamıştır. “Muğla kent merkezi geleneksel dokusunun araştırılması: Muğla-merkez, Ula ve Yeşilyurt evlerinin karşılaştırmalı değerlendirilmesi.” konu başlıklı tezini yayınlamıştır. Tez hazırlama sürecinde Muğla geleneksel dokusu hakkında detaylı saha çalışmalarında bulunmuş ve yayınlar hazırlamıştır. Bu süreçte İzmir’de bir yıl süre ile restorasyon projeleri hazırlayan bir firmada proje ekibinde görev almıştır. Tezi yayınlandıktan sonra, 2012 yılında, “Fethiye-Telmessos Antik Tiyatrosu Restorasyon ve Onarımı İşi”nde çalışmaya başlamış, 2015 yılına kadar bu projede görev almıştır.

Hedef Türkiye Firması Olabilmek

2016 yılı Ocak ayında, 3R Mimarlık & Restorasyon firmasını kurmuştur. Firma ismini, restorasyon projelerinin baş harflerinden (rölöve, restitüsyon, restorasyon) almaktadır. 3R Mimarlık & Restorasyon firması, uzman kadrosu ve farklı disiplinler arası iletişimli çalışması ile çeşitli mimarlık faaliyetleri yürütmektedir. Mimari proje aşamasından başlayarak, proje geliştirme ve   proje yönetimi, mimari, mühendislik ve iç mimari projeleri, korunması gerekli taşınmaz kültür varlıklarının bakım, onarım ve restorasyon projelerini yapan bir mimarlık  firmasıdır.  Fethiye merkezli olan firma Türkiye genelinde mimarlık ve tarihi yapıların restorasyonu alanında öncü firma olmayı hedeflemektedir.

Haber / Foto:Erkan İLİK

20160213_123742_640x360 20160213_123748_270x480 IMG_1405_640x427

3432 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.