Hoşgeldiniz  

YKS SINAVLARI FETHİYE’DE DE YAPILACAK…

Erkan Ilik | 02 Temmuz 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

Yüksek Öğretim Kurumları sınavı (YKS) Pazar günü Fethiye’de de yapılacak. Üniversite sınavları Fethiye’de 44 sınav merkezinde gerçekleşecek. Fethiye’de gerçekleşecek YKS sınavlarında 6 binin üzerinde aday katılacak…

“6 BİNİN ÜZERİNDE ADAYIN KATILMASI BEKLENİYOR”

Fethiye’deki sınavın sorunsuz geçmesi için Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında toplantı yapıldı. Sınav günü adayların kimlik ve diğer işlemleri için Fethiye Nüfus Müdürlüğü ile Vergi Dairesi Müdürlüğünün açık tutulacağı öğrenildi. Yükseköğretim Kurumları sınavı (YKS) Pazar günü Fethiye’de de yapılacak. Fethiye’de 44 sınav merkezinde gerçekleştirilecek YKS’ye, 6 binin üzerinde adayın katılması bekleniyor. Hazırlıklarını yıl boyunca sürdüren öğrenciler, hayallerindeki üniversite için hafta sonu ter dökecek. TYT oturumuna zorunlu olarak katılım gösterecek olan adaylar, AYT oturumunda ise alan bilgilerini sınayacaklar. Sınavdan en az 1 saat önce bina önünde bulunmaları gereken bazı üniversite adaylarına aileleri refakat edecek. Tüm Türkiye’de Cumartesi tek, Pazar günü 2 oturumda yapılacak YKS hazırlıkları Fethiye’de de başladı. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, 2 gün boyunca yapılacak sınavın sorunsuz şekilde yapılabilmesi için Kaymakamlık makamında ilgililer ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı ve sınav merkezi başkanı Erdoğan Gavcar, İlçe Jandarma Komutanı Yılmaz Demirelli, İlçe Emniyet Müdür Vekili Cemil Emre Süel, Belediye Başkan Yardımcısı Tufan Kaçar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile birlikte nüfus ve vergi dairesi yetkilileri katıldı. Hafta sonunda yapılacak sınav esnasında kimlik bildirimleri için Nüfus Müdürlüğü ve Vergi Dairesi Müdürlüğü açık tutulacak. Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü sınav salonlarının bulunduğu okul çevrelerinde klakson çalınmaması ve gürültü yapılmaması ile ilgili tedbirler alacak. Sınav salon çevrelerinde de geniş güvenlik önlemleri alınacak.

”SIKINTI YAŞANMAYACAK”

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner toplantı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; ”Yapılacak olan YKS sınavıyla ilgili sınav öncesi, sınav günü ve sınav sonrası alınacak tedbirler ile ilgili olarak bir araya geldik. Emniyet, jandarma, İlçe Nüfus Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle ilgili sınav komisyon başkanı Erdoğan Gavcar’ın talepleri doğrultusunda sınavın sorunsuz bir şekilde geçmesi  ve  adayların herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için alınması gereken tedbirleri görüşüp karara bağlayacağız. Bu bağlamda sınava girecek tüm öğrencilerimize heyet olarak başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

“SINAV OTURUMLARI”

Öte yandan; TYT, 30 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak olup, sınav, 10.15’te başlayacak ve 135 dakika (2 saat 15 dakika) sürecek. AYT, 1 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak olup, sınav, 10.15’te başlayacak ve 180 (3 saat) dakika sürecek. YDT ise 1 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak olup; sınav, 15.45’te başlayacak ve 120 (2 saat) dakika sürecek.

Haber Merkezi
YKS SINAVI_640x427

264 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle