Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Yılmaz, “Ülke tarihimiz destanlarla dolu”

Erkan Ilik | 09 Kasım 2018 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, Erasta AVM içerisinde kurulan Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi’ni ziyaret etti. Ülke tarihimizin destanlarla dolu olduğunu belirten Yılmaz, Çanakkale’de yaşanan o ruhun unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğini söyledi.

Müze ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, “Ülke tarihimiz destanlarla dolu. Bunlardan biri de Çanakkale destanıdır. Bu nedenle günümüzde Türkiye’nin dört bir yanından Çanakkale’ye birebir yerinde görmek için geziler düzenleniyor. Bu müze uygulaması ise gerçekten çok harika olmuş. Çanakkale bizlerin ayağına gelmiş. Düşünen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Yılmaz, “Çanakkale’de atalarımız canları pahasına ‘Çanakkale Geçilmez” diyerek büyük bir destana imza attı. Çanakkale savaşlarında itilaf devletleri, günümüzdeki gibi güçlü ülkelerdi, büyük ve önemli silahları vardı. Bizim Türk milletinin ise Çanakkale ruhunun doğmasına sebep cesareti ve imanı vardı. İşte, bu cesaret ve iman gücüyle biz bu büyük savaşı kazanarak Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiş olduk. Bu anlamda, bu savaşları bize kazandıran Mustafa Kemal Atatürk ve diğer tüm komutanlarımıza ve atalarımıza millet olarak minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Haber/Foto:Ayfer Kurt

Yılmaz, “Ülke tarihimiz destanlarla dolu” (1)_640_480 Yılmaz, “Ülke tarihimiz destanlarla dolu” (2)_640_480 Yılmaz, “Ülke tarihimiz destanlarla dolu” (3)_640_480 Yılmaz, “Ülke tarihimiz destanlarla dolu” (4)_640_480

 

 

 

101 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.