Hoşgeldiniz  

Yılmaz, “Fethiye’yi Uçuracağız”

Erkan Ilik | 11 Ocak 2019 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

 

AK Parti Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, Fethiye Radyo Televizyonu (FRT) ekranlarında yayınlanan; Erdoğan Cankuş’un hazırlayıp sunduğu Pozitif Düşünce Özel programına konuk oldu. Facebook üzerinden gerçekleşen canlı yayını 121 bin kişi takip etti. Karasal ve cep telefonu uygulamalarından izleyenlerin de olduğunu belirten kanal yetkilileri, bu sayının daha da artabileceğini kaydetti.

AK Parti’ye katılımı ile ülke gündemine damga vuran Keramettin Yılmaz, FRT ekranlarında yüz binlere seslendi. Fethiye için projelerini anlatan Yılmaz, Fethiye’de değişimin şart olduğunu söyledi. Fethiye ekonomisine artı değer katacak çalışmaları en kısa sürede tamamlayacaklarını belirten Yılmaz, tüm halkı kucaklayacak bir yönetim anlayışı belirlediklerinin altını çizdi.

Parti Değiştirmek Zor İştir

CHP’den ayrılma nedenini açıklayan Yılmaz, “Her zaman şeffaf ve açık oldum. Şu zamana kadar kimseyi korkutarak iş yapmadım. Siyasi ikbal ve menfaat için parti değiştirmedim. Parti değiştirmek zor iştir. 2014 yılında Fethiye değişim istedi. Fakat büyükşehir belediye başkanı ve CHP istemedi. Geçen dönem 3 aday adayı varken, başka bir kişinin peşine düştüler. Adaylığımı 9 Şubat’ta açıkladılar. Ona rağmen seçimlerde hatırı sayılır bir oy aldım. Seçimlerin ardından halkın içinde olmaya devam ettim. 2018’de ilk aday adaylığını yine ben açıkladım. 6 aydan bu yana Ankara’ya gidip geliyorum. 4 arkadaşımız sandık kurulup, aday olarak belirlenemedi. En son Ankara’ya gittiğimde yüzümüze bakılmadı. Kimseye kırgın değilim. 6 aydır aday gibi çalışıyorum. Kapı kapı dolaşıp, 50 bin broşür dağıttım. Ekibimle mahalleleri, meslek odalarını ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettik. CHP’lileri üzdüm, özür diliyorum. Yeni nesil çok şey bekliyor. Halkın beklentisini görün. Bana bir kapı açıldı ve keyifle gittim. Burada sevgi ve saygı gördüm. Ön yargıları yıktığımı düşünüyorum. Millet ve Cumhur ittifaklarını ilçemizde birleştirdik. Tüm halkımızı parti gözetmeksizin kucaklayacağız” dedi.

Siyasi Hayatımı Ak Parti’de Tamamlayacağım

“Sizi kim teşvik etti?” sorusuna Yılmaz, “Bir partide 40 yıl siyaset yaptım. Siyaset hayatımı da AK Parti’de tamamlayacağım. Buradan bunun sözünü de veriyorum. Beni hiçbir AK Partili çağırmadı. Bir kişi çok teşvik etti, o da Sayın Cumhurbaşkanımız. Kendisi her ilçede bir oy getirecek aday adayına kapılarının açık olduğunu ifade ettiler. 10 yıllık Ölüdeniz Belediye Başkanlığı görevim sürecinde, projelerimiz karşılığında bakanlıklarımızdan önemli destekler aldım. Fethiye, Fethiye’ye yeter diyorlar. Körfez temizlenmedi, koylarda denize girilemiyor, tersane taşınmadı, kruvaziyer limanı yapılmadı, spor ve düğün salonları yok” şeklinde yanıtlandırdı.

Fethiye’yi Uçuracağız

Açıklamalarını sürdüren Yılmaz, “Çalış, Göcek ve Ölüdeniz bulunmaz birer zümrüt. En etkin şekilde tanıtımlarımızı yapacağız. İlk işim teleferiği bitirmek. Böylelikle turizmden gelen payımızı arttırıp, Fethiye’yi uçuracağız. Bir yıl içerisinde şehir girişleri Avrupa’daki gibi olacak. Teleferiğin tamamlanmasının ardından uluslararası havacılık dergilerinde tanıtımını yapacağız. Şu zamana kadar yapılanlara teşekkür ederiz. Yeni nesli belediyeciliğin içine dahil etmemiz gerekiyor. Bu yönde gereken neyse yapılacaktır. Fethiye’de sinema ve dizi çekimlerinin yapılmasını sağlayacağız. Fethiye’yi ortak akıl ve halkımızla yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

Halkın Önünde İstifa Ettim

İstifasının ulaşmadığı yönündeki soruya Yılmaz, “İlçe başkanı istifamın ulaşmadığını belirtiyor. Halkın önünde istifa ettim. AK Parti’den çok kıymetli aday adayı arkadaşlarım var. Onlarla da ortak paydada buluşacağız. AK Parti, Fethiye’de değişimi Keramettin Yılmaz ile gerçekleştirecektir. Turizme artı değer katacağız. Meslek odalarına öncülük edeceğiz. Sorunlarını bakanlıklara ve büyükşehir meclisine taşıyacağız. Herkesle barışık olacağız. Yatırımcıların önünü açacağız. Aynı şekilde öğrencilerimize burs vermeye devam edeceğiz. 5 yıldan bu yana hazırlığımı yaptım. Aylardır aday gibi çalışıyorum. Tüm festivalleri yeniden canlandıracağız. Deve güreşleri ve yağlı güreşleri halkımızla buluşturacağız. Semt pazarlarının üstünü kapatıp, esnafımızın ve halkımızın daha modern bir ortamda alışveriş yapmasını sağlayacağız” şeklinde cevaplandırdı.

Haber Merkezi

Yılmaz, “Fethiye’yi Uçuracağız” (2)_640x480 Yılmaz, “Fethiye’yi Uçuracağız” (1)_640x480

157 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 5,7884
EURO 6,4038
BIST 7,6090
ALTIN 271,88
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.